18 A Life by Skid Row

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Táto pieseň rozpráva príbeh Rickyho, chudobného, ​​tvrdohlavého 18-ročného mladíka, ktorý sa opije a nešťastnou náhodou niekoho zabije pištoľou, čo mu vynesie doživotný trest vo väzení.

    Gitarista skupiny Skid Row Dave 'Snake' Sabo to napísal po tom, čo si v miestnych novinách prečítal o 18-ročnom chlapcovi, ktorý nešťastnou náhodou zastrelil svojho kamaráta. Myslel si, že zbraň nie je nabitá a nakoniec skončil vo väzení na doživotie. Na skladbe sa podieľala basgitaristka skupiny Rachel Bolan.


  • Toto bol druhý singel skupiny Skid Row po albume Youth Gone Wild. Bol to obrovský hit a pomohol kapele predať v Amerike viac ako 5 miliónov kópií. Veľký dôvod, prečo je Bon Jovi.

    Dave Sabo bol súčasťou pôvodnej zostavy Bon Jovi a bol priateľom Jona Bon Joviho z detstva. V roku 1984 skončil Richie Sambora a zaujal jeho miesto v kapele, ktorá sa čoskoro rozbehla. Sabo založil Skid Row s Rachel Bolan v roku 1986; o rok neskôr k nim pribudol drzý mladý kanadský spevák Sebastian Bach, ktorý mal 20 rokov Skid Row album vyšiel v roku 1988. Jon Bon Jovi pomohol kapele získať nahrávaciu zmluvu; zdieľali rovnakého manažéra a Skid Row uzavrel vydavateľskú zmluvu so spoločnosťou, ktorú vlastnili Jon a Richie, ktorí teraz mali motiváciu zisku vidieť ich úspech.

    Bon Jovi presadzovali skupinu a zobrali ich na turné ako ich otvárací počin len niekoľko dní po vydaní albumu v januári 1989. Toto turné, turné New Jersey Syndicate, bolo obrovské a získalo Skid Row okamžitú fanúšikovskú základňu. Pre kapelu to však bolo hrboľaté; ich druhý album, Slave To The Grind , bol vydaný až v roku 1991 a bol bez zásahu, s tvrdším okrajom a menšou popovou príťažlivosťou (dostal sa na číslo 1 a predalo sa ho viac ako 2 milióny). K úspechu svojho prvého albumu sa už nikdy nepriblížili.
  • Video režíroval Wayne Isham, jeden z najlepších hráčov v hre. Je to veľmi doslovné video, ktoré ukazuje, ako Rickyho vyhodia z domu, hrá sa so zbraňou a omylom zastrelí svojho priateľa. Ukázalo sa, že je veľmi populárny na MTV, čím sa Skid Row povýšil na vlasovú metalovú honoráciu.
Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: