7 rokov od Lukasa Grahama

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Lukas Graham je dánska soulová popová skupina, v ktorej sú spevák Lukas Graham Forchhammer, basgitarista Magnus 'Magnúm' Larsson, klávesák Kasper Daugaard a bubeník Mark 'Lovestick' Falgren. Ich debutový album s vlastným názvom sa stal v Dánsku štvornásobne platinovým a priniesol tri najlepšie dvojhry vrátane hitparády „Opitý ráno“. Tento úspech upútal pozornosť vydavateľstva Warner Bros. Records, ktoré ich podpísalo v roku 2013.

  Grahamova výchova sa odráža v tejto piesni: Bol vychovávaný v kodanskej komunite a prvýkrát fajčil trávu, keď mal 12. Jeho otec zomrel v roku 2012, čo vyvolalo introspektívne obdobie, ktoré ho priviedlo k tejto piesni.


 • Táto skladba so stredným tempom vedená klavírom bola ich prvým celoeurópskym hitom a dostala sa na prvé miesto v rebríčkoch vo viacerých krajinách vrátane Rakúska, Dánska a Švédska.


 • Pieseň sleduje vývoj Lukasa Grahama Forchhammera, od spriatelenia sa od 7 do 60 rokov, keď dúfa, že „bude mať veľa detí, ktoré ma budú držať“.


 • Väčšina piesne je autobiografická:

  Vždy som mal ten sen ako môj otec pred sebou
  Začal som teda písať piesne, začal som písať príbehy
  Zdá sa, že ma niečo na tej sláve vždy nudilo
  Pretože len tí, ktorých skutočne milujem, ma skutočne budú poznať


  Lukas Graham napísal Génius : „Napriek (alebo možno práve kvôli) svojmu skorému úspechu ako herca a speváka (cestoval po celom svete ako člen kodanského chlapčenského zboru), Lukas nikdy nebol zamilovaný do ozdôb slávy. Nesústreďuje sa na fanúšikov a tých, ktorí ho vešajú, ktorých priťahuje jeho sláva, ale na ľudí, na ktorých skutočne záleží. '
 • Lukas Graham predviedol '7 Years' v epizóde 10. decembra 2015 Conan . Keď šou v neskorých nočných hodinách odhalila svoju koncoročnú divácku anketu, výkon skupiny v piesni získal obrovský 98,86 percentný podiel hlasov.


 • V niektorých častiach tejto piesne vrátane úvodu znie zvuk filmového projektora. Pôsobí to nostalgicky, ako keby ste pozerali domáce filmy.
 • Keď sa to vyšplhalo na 1. miesto britského rebríčka jednotlivcov v týždni končiacom sa 18. februára 2016, Lukas Graham sa stal tretím dánskym počinom, ktorý dosiahol najvyššiu pozíciu. Predchádzajúce dva boli Whigfield v roku 1994 s „Saturday Night“ a Aqua s „ Barbie dievča „v roku 1997,„ Doctor Jones “v roku 1998 a„ Turn Back Time “v roku 1999. (Treba poznamenať, že Aquina speváčka Lene skutočne pochádza z Nórska).
 • Frontman Lukas Graham vysvetlil odkaz skladby Radio.com : „Pieseň je v podstate len o tom, stať sa dobrým otcom a byť takým dobrým otcom, že by vás vaše deti chceli navštíviť, keď ste starý, nudný muž,“ povedal. 'Mal som naozaj skvelého otca, takže tým chcem byť aj ja.'

  'Veľa starších ľudí je skutočne veľmi, veľmi mladých,' pokračoval. „A oni pozerajú na svoj vek ako na známku toho, že teraz môžu ukazovať prstom na všetkých ľudí, ktorí sú mladší ako oni; v skutočnosti som prinajmenšom oveľa múdrejší ako niektorí z nich. Prečítal som viac kníh; Skúsil som viac vecí; Videl som viac vecí. '

  „A myslím si, že preto môžem napísať pieseň ako„ Sedem rokov “, pretože môžem mať iba 27 rokov, ale viem, aké sú moje sny,” uzavrel Graham. 'Keď som bol mladý, vedel som, že chcem byť otcom, a vedel som, že v tom budem dobrý otec.'
 • Texty sa dotýkajú výchovy Lukasa Grahama Forchhammera, keď ako 11 -ročný „fajčil bylinu a pil horiaci alkohol“.

  Graham sa domnieva, že dôvod, prečo je pieseň hitom, je ten, že sa nezdržal niektorých nechutných vecí, ktoré robil ako dieťa. „Myslím si, že práve s tým sa spája veľa ľudí,“ zdôraznil Rádio ABC . 'K svojim chybám, ktorých som sa vo svojom živote dopustil, budem úprimne úprimný - nie že by som tvrdil, že je to chyba, ale keby som dostal príležitosť, urobil by som to znova, pretože preto som tu.'

  'Dôvod, prečo niekoho milujete, nie je ten, že súhlasíte so všetkým, čo robí, ale preto, že nemusíte súhlasiť, ale stále ho milujete,' dodal Graham. 'Myslím si, že sa musíme dostať do bodu, keď ľudia nie sú natoľko súdni, ako sú teraz.'
 • „7 Years“ bol prvým britským singlom číslo 1, ktorý mal v názve číselný znak, pretože album „Need U (100%)“ od Duka Dumonta dosiahol najvyššiu pozíciu v apríli 2013.
 • Pri udeľovaní cien Grammy v roku 2017 to skupina hrala s Kelsea Ballerini, ktorá vymenila vokály za Grahama a zaspievala časti jej piesne „Peter Pan“, aby vytvorili mashup.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: