ABC od The Jackson 5

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Jackson 5 otvára knihu lásky v tejto klasike Motown, kde Michael Jackson spieva o súkromných hodinách mladej dámy. Je presvedčený, že uvidí, že je to také jednoduché ako ABC, do re mi a 1-2-3 ... mali by byť spolu.

  Téma školského dvora sa hodila, pretože Michael mal pri vydaní iba 11 rokov.


 • Motown podpísal Jackson 5 v roku 1968 a presťahoval ich do Los Angeles, kde spoločnosť zriadila kancelárie. Skupina bola veľmi mladá, ale v tomto bode mala roky školenia vďaka svojmu otcovi Joeovi, ktorý ich neustále viedol. Výzvou pre Motown bolo nájsť správnych skladateľov a producentov, s ktorými by sa spojili-ich oddaný tím Brian Holland, Lamont Dozier a Eddie Holland (Holland-Dozier-Holland) opustil vydavateľstvo a neexistovali žiadni pripravení nástupcovia. Nový tím - Freddie Perren, Fonce Mizell a Deke Richards - vstúpil a napísal prvý hit Jackson 5, ' Chcem ťa späť „, ktorá vyšla v októbri 1969 a v januári 1970 sa dostala na č. 1 USA. Berry Gordy, šéf vydavateľstva, sa aktívne podieľal na písaní a produkcii tejto piesne, a to natoľko, že sa zaradil do kreditov. . Gordy nazval tento nový tím (vrátane neho) „The Corporation“, podľa toho sa prejavil kredit pri písaní piesní - jednotlivé mená neboli uvedené, takže boli zameniteľné.

  Keď Gordy našiel víťazný vzorec, držal sa ho, a tak mal rovnakú tímovú prácu na nasledujúcom singli Jackson 5 „ABC“, na ktorom hrali rovnakí hudobníci z Los Angeles. Hudobne je to veľmi podobné piesni „I Want You Back“ - ťažké zdvíhanie textov, pretože chceli úplne iný príbeh. Podľa Perrena prišli na asi 10 rôznych veršov, než sa usadili na dvoch, ktoré prenášali správne množstvo energie a nevinnosti. Perren bol bývalý učiteľ školy, čo ovplyvnilo školské metafory v textoch.

  Album „ABC“, ktorý vyšiel vo februári 1970, sa 25. apríla umiestnil na prvom mieste v rebríčku, pričom vyšiel pod názvom „Let It Be“ od skupiny The Beatles. Ďalšie dva singly Jacksona 5, „The Love You Save“ a „ Budem tam , 'napísala aj The Corporation a vyšplhala sa na #1.


 • Táto pieseň je nabitá háčikmi, ktoré dobre využívajú talent Michaela Jacksona. Otvára sa výzvou „buh buh buh buh buh buh“, ktorá obsahuje volanie a odpoveď („Vstávaj, dievča!“). Tieto vokály sa stali jedným z charakteristických znakov Michaela Jacksona, Jacksona 5 aj ako sólového umelca.


 • V roku 1991 rapová skupina Naughty by Nature zaradila do vzorky „ABC“ do „O.P.P. “, čo im prinieslo obrovský úspech. Zarážajúce na tom je, ako vzorka tvorí základ celej trate - je to v podstate slučka s raptami postavenými na vrchu. V priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov začalo viac rapperov dvíhať obrovské kusy hitov, aby vytvorili svoje stopy - Puff Daddy bol obzvlášť drzý.
 • Táto pieseň uzatvára film z roku 2006 Úradníci II v scéne, kde na ňu tancuje Rosario Dawson, sa potom tí, ktorí obsadia, dostanú k piesni. Medzi ďalšie filmy na použitie patria:

  Policajt zo škôlky 2 (2016)
  Quest for Zhu (2011)
  College Road Trip (2008)
  Taliansky džob (2003)
  Daddy Daycare (2003)
  Dick (1999)
  Billy Madison (devätnásť deväťdesiat päť)
  Crooklyn (1994)

  Televízne seriály, ktoré ho používajú, zahŕňajú:

  Radosť („Vydržte v šestnástich“ - 2011)
  Gilmorove dievčatá („Bon Voyage“ - 2007)
  Chicago Hope („Piesne od kukačkových vtákov“ - 1995)
  Divné roky („Matematická trieda“ - 1989)


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: