O dievčati od Nirvany

 • Kurt Cobain to vtedy napísal pre svoju priateľku Tracy Marander. Chvíľu spolu žili a ona urobila fotografiu, ktorá je na obale albumu. Marander nevedela, že pieseň je o nej, kým sa o tom nedočítala neskôr v knihe Príďte, kým ste: Príbeh Nirvany .
 • Podľa Chada Channinga, ktorý bol v tej dobe Nirvaniným bubeníkom, Cobain nemal názov tejto piesne, keď ju priniesol do štúdia. Chad pre Songfacts povedal: „Pamätám si, že sme pieseň nacvičovali dlho predtým, ako sme vošli a nahrali nahrávku. Bielidlo . Kurt pieseň práve hral a my sme ju riešili. Spýtal som sa Kurta, čo je to za pieseň, a Kurt povedal: „No, ja vlastne neviem.“ A potom som povedal: „O čo ide?“ A on hovorí: „Ide o dievča.“ A povedal som: 'No, prečo to jednoducho nevoláte' O dievčati '?' A on sa na mňa len pozrel, usmial sa a povedal: „Dobre.“ Išli sme s tým. '

  Channing dodáva, že je to jedna z piesní, ktoré ho na Cobainovom písaní piesní skutočne dojali. 'Je to trochu ťažké, ale má to úplnú citlivosť na pop,' povedal. 'Vždy som si myslel, že je skvelý skladateľ.'
 • Toto bola jedna z prvých piesní Nirvany. Bolo vydané na Sub Pop, nezávislom vydavateľstve, na ktorom nahrávali, než boli podpísané Davidom Geffenom v DGC Records.
 • Kurt Cobain to napísal potom, čo strávil predchádzajúcu noc počúvaním prvého amerického albumu The Beatles, Zoznámte sa s Beatles , znova a znova.
 • Toto je prvá skladba na akustickom albume Nirvany MTV odpojená v New Yorku , ktorý bol prepustený po smrti Cobaina. Vďaka airplay sa pieseň v USA dostala na #22 v októbri 1994, čo bolo asi šesť mesiacov po Cobainovej smrti.
 • Album Bielidlo zo začiatku sa predalo asi 35 000 kópií, čo bolo pre indie kapelu celkom dobré, a prinútil ich podpísať zmluvu s významným vydavateľstvom. Z albumu sa nakoniec predalo viac ako 1 milión kópií, pretože mnoho fanúšikov Nirvany si ho kúpilo po tom, ako Cobain zomrel.
 • Toto bolo obľúbené v rádiu na vysokej škole dlho predtým, ako to Nirvana zasiahla vo veľkom.
 • Výroba albumu stála asi 600 dolárov. Titul získali z kampane verejnej služby v San Franciscu, ktorá vyzvala vnútrožilových užívateľov drog na „Bleach Your Works“, čo znamená vyčistiť si ihly bielidlom, aby nešírili vírus AIDS. V jednom momente chcel Cobain album nazvať „Too Many Humans“.
 • Obálka Bielidlo ukazuje štyroch členov kapely. Nirvana mala chvíľu druhého gitaristu menom Jason Everman.
 • Na MTV Nirvany Odpojený špeciálne, povedal Cobain: „Toto je z našej prvej nahrávky, väčšina ľudí ho nevlastní“ pred hraním piesne.
  Elliot - St. Louis, MO
 • Cobain sa bál, že ho punkový/grungeový dav obviní, že sa vypredal s Nevadí . Aby odvrátil túto možnosť, často ľuďom pripomínal, že piesne s popovou melódiou píše už od čias „About a Girl“ a „Sliver“.

  Cobain vysvetlil svoje obavy v rozhovore v roku 1993: „Mal som veľký záujem o pop, veľmi sa mi páčil R.E.M. a zaujímal som sa o všetky druhy starých 60. rokov. Ale na tej sociálnej scéne, v podzemí, bol veľký tlak - ako ten druh veci, ktorú dostanete na strednej škole. A dať na grungeovú dosku jangly popovú pieseň typu R.E.M., bolo riskantné. “
 • Marander odfotil slávnu fotografiu, keď skupina hrala 1. apríla 1989 v Reko/Muse Gallery v Olympii vo Washingtone. Keď prišiel čas urobiť rozloženie obalu v zine v Seattli Raketa , grafická dizajnérka/hudobníčka Lisa Orth obrátila obraz tak, aby vyzeral ako filmový negatív. Pokiaľ ide o vysoké blokové písmo, ktoré sa čoskoro stane ikonickým logom Nirvany, Orth jednoducho povedal sadzačovi Grantovi Aldenovi, aby použil čokoľvek, čo už mal nainštalované v stroji, čo bolo zhodou okolností písmo Onyx.

  Art Chantry, Orthov grafický kolega v časopise, ktorý tiež navrhol obaly albumov pre kapely ako Mudhoney a Soundgarden, vysvetľuje kniha Nirvana. Odvod punku k omšiam : „Bol to typ písma nazývaný Onyx, čo je zlý grafický návrh Bodoni Condensed - skutočne húževnatý, škaredý a tých Compugraphics, ak ste nepoužívali správne programy na vyvažovanie, mali ste skutočne zlé medzery medzi písmenami. A tak Grant Alden v podstate len sadol, zabuchol to, nabil Lise Orthovej 15 dolárov, ktoré zaplatila z vrecka, a odtiaľ pochádza logo Nirvany. “


Zaujímavé Články