Abracadabra od Steva Millera Bandu

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto chytľavá popová pieseň s miernymi sexuálnymi narážkami, ktorú úplne napísal Steve Miller, obsahuje texty jednoduchej odrody „June Moon Spoon“:

  Vidím v tvojich očiach mágiu
  Počujem kúzlo vo vašich vzdychoch
  Práve keď si myslím, že utečiem
  Počujem tie slová, ktoré vždy hovoríš


  Áno, muž, ktorý kedysi hovoril o pompatuse lásky, teraz rýmoval slovo „abracadabra“ s výrazom „natiahni sa a chyť ťa“.

  Určite to nie je pieseň, ktorá dostala Millera do Rokenrolovej siene slávy v roku 2016, ale skladba „Abracadabra“ bola obrovským hitom a v septembri 1982 strávila dva týždne na prvom mieste v USA.


 • Rockové kapely ako ZZ Top, Van Halen a Yes pridali v 80. rokoch do svojho mixu syntetizátory a prispôsobením sa zvuku desaťročia zaznamenali obrovské hity. Skupina Steve Miller začala ako bluesová skupina v 60. rokoch a v 70. rokoch sa vyvinula do rockového oblečenia. Do svojich piesní často sypali elektronické efekty, takže klávesy a syntezačné bodky v tejto skladbe nevychádzali z charakteru.


 • Texty boli inšpirované Dianou Rossovou a Supremes, s ktorými sa Miller stretol počas spoločného účinkovania v NBC Hullabaloo v roku 1966. „Abracadabra“ začalo ako skvelá hudba so skutočne ohavnými textami, “vysvetlil Miller Ranné správy z Dallasu . „Jedného dňa som bol na lyžovačke v Sun Valley a hľa, koho som na hore videl okrem Diany Rossovej. Zišiel som dole z hory, aby som šiel na obed. Hral som s Dianou Rossovou a Supremes Hullabaloo v 60. rokoch a začal som premýšľať o Supremes a za 15 minút som napísal text piesne „Abracadabra“.


 • Video bolo prvým, ktoré Miller natočil. Miller, jeden z najvýraznejších rockových frontmanov, zostal mimo centra pozornosti a len málokedy ho videli na verejnosti mimo pódia, ale v roku 1982 sa MTV stala silou a na predaj platní ste potrebovali video.

  Miller nikdy nebude hviezdou videa, a tak si toto video dalo malý kúsok ruky a zahralo magickú tému s kúzelníkmi, ktorí predvádzali rôzne triky. Miller je inkognito, pri hre na gitare má nasadené slnečné okuliare a pohybuje sa spomalene.

  Klip režíroval Peter Conn, ktorý ako jeden z prvých integroval do videí počítačové efekty.
 • „Abracadabra“ bol posledným americkým hitom Top 40 skupiny Steve Miller Band a ich treťou č. 1 po skladbách „The Joker“ a „Rock“ N 'Me. Pieseň mala veľa leteckých hier, ale nedokázala zaplniť arény pre Millera, ktorý upadal v nemilosť. 'Boli sme považovaní za skupinu dinosaurov,' povedal Slovo ohľadom tohto obdobia. 'Punk bol, nová vlna, gumičky do vlasov - chlapci v zelených pančuchách a dvojmetrové účesy - v tom čase to vyzeralo, že sa náš beh skončil.'

  Skupina len pritiahla niekoľko tisíc fanúšikov na svoje veľké arénové šou a koniec ich behu označil za obrovské žrebovanie koncertu. Miller si zobral šesť rokov z turné, ale opäť pokračoval v roku 1988 („Nudili ma slzy,“ povedal). Do tejto doby sa dostal do ríše klasického rocku a opäť zapĺňal arény. Počas nasledujúcich desaťročí udržiaval konzistentný, ale rozumný plán turné, pričom odohral asi 50 predstavení ročne, väčšinou v USA.


 • Toto bola jedna z dvoch piesní, ktoré Miller pre album napísal - väčšinu skladieb napísal jeho bubeník Gary Mallaber a gitarista John Massaro. Mallaber tiež produkoval album s Millerom.
 • Verzia albumu beží 5:08; singel bol upravený na priateľský k rádiu 3:37.
 • Sugar Ray sa tomu venovali v roku 1999 na svojom albume 14:59 . Ich verzia bola použitá v epizóde seriálu Sabrina, mladá čarodejnica a vo filme Clockstoppers z roku 2002.
 • Toto bolo použité vo francúzskom filme z roku 2005 Narodeniny , a tiež vo filmoch Stratené ostrovy (2008) a Neuveriteľný Burt Wonderstone (2013).

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: