Africa by Toto

 • Táto pieseň rozpráva príbeh muža, ktorý príde do Afriky a musí sa rozhodnúť pre dievča, ktoré ho príde navštíviť. Je zamilovaný do kontinentu, ale ak s ňou bude, musí odísť.

  Pieseň napísal a vysvetlil v poznámkach k nahrávke Toto's hráč na klávesnici Toto David Paich Najlepšie balady kompilácia: „Začiatkom 80. rokov som v televízii sledoval neskorý nočný dokument o všetkej strašnej smrti a utrpení ľudí v Afrike. Dojalo ma to aj zdesilo a obrázky mi jednoducho neopustili hlavu. Snažil som sa predstaviť si, ako by som sa cítil, keby som tam bol a čo by som robil. “ Paich nikdy nebol v Afrike, keď písal pieseň.
 • Pri introspektívnych textoch ako „snažím sa vyliečiť to, čo je hlboko vo vnútri, vystrašené touto vecou, ​​ktorou som sa stal“ sme sa pýtali, či táto pieseň zahŕňa trochu osobnej reflexie. Ukázalo sa, že áno. V našom rozhovore s Davidom Paichom vysvetlil: „Je tu zahrnutá malá metafora, pretože som bol vo veku, keď som bol 24/7 tak ponorený do svojej práce, že som mal občas pocit, že sa stávam iba obeťou moja práca. Bolo tam trochu autobiografických informácií: byť pohltený mojou prácou, nemať čas ísť von a pokračovať v manželstve, zakladať rodinu a robiť všetky veci, ktoré robia iní ľudia, v tom čase v mojom veku. '
 • V článku v Čas časopis, neidentifikovaný člen skupiny povedal, že hľadajú pieseň len na ukončenie albumu a nemyslí si, že by sa 'Afrike' darilo tak dobre, ako to robí. Tiež spomenuli, že ak budete pozorne počúvať texty „chytiť nejaké vlny“, môžete počuť, ako niektorí spievajú „chyťte lúče“.
 • Toto IV získal Grammy za album roka, ale voliči nenominovali „Afriku“ ani na „Record of the Year“ ani „Song of the Year“; dali prednosť ' Rosanna , “ktorý bol nominovaný v oboch kategóriách a získal titul rekord roka.
 • Toto je pravdepodobne najznámejšia pieseň Toto, ale ich gitarista Steve Lukather by chcel, aby ste vedeli, že v kapele je toho oveľa viac: Toto boli pred založením skupiny špičkovými štúdiovými hudobníkmi a boli známi ako jedni z najlepších v odbore. Povedal Lukather Rockove zadné stránky : „Veľa ľudí nás zaraďuje do skupiny„ Afrika “alebo„ Rosanna “, a ja to nenávidím. Máme oveľa viac látky ako to. Nechápte ma zle - tieto piesne boli pre nás skvelé, ale ak nerozumiete hĺbke kapely, ak to viete všetko.

  Mohli by sme byť najnepochopenejšou kapelou v histórii rocku. Skladáme sa z niektorých najhranejších hudobníkov v odbore. A napriek tomu za to berieme hity. [smiech] Ashlee Simpson a všetci títo falošní speváci predávajú milióny platní, ale každý vie, že je to falošné. Niektorí ľudia idú po ceste a môžu tiež napodobňovať. Môj syn cestoval s Lindsay Lohan pred štyrmi rokmi. Celá kapela hrala naživo, ona synchronizovala pery. Nedokázala spievať lízanky. Nejaký chudák to musel Pro Tools robiť každú noc. “
 • Video režíroval Steve Barron, ktorý tiež robil 'Rosannu' a mnoho ďalších raných obľúbených MTV. Toto bolo jednou z prvých amerických kapiel, ktoré natáčali videá ešte pred MTV, a po spustení siete v roku 1981 si ich Barronove klipy vyslúžili veľkú pozornosť.

  „Afrika“ je veľmi štylizované, koncepčné video s nezabudnuteľnými obrazmi a abstraktným príbehom. Nájde Davida Paicha v africkej knižnici, ako sa pokúša nájsť knihu, ktorá zodpovedá roztrhanému výstrižku, ktorý nosí. Je tu roztomilá knihovníčka, preparovanie zvierat, horiace kopije a zemeguľa. To, čo sa deje, je zjavne otvorené interpretácii.
 • Vo Veľkej Británii bol tento disk vydaný ako limitovaný náklad obrázkového disku v tvare afrického kontinentu. Trik pomohol poslať pieseň na číslo 3, čo z nej robí najväčší hit v Británii.
 • Olivia Lufkin a Howie Day to zaznamenali. Pieseň tiež vyskúšali JoJo a Nas.
 • Povedali to gitarista Steve Lukather a spevák Bobby Kimball Rock Eyez že táto pieseň sa takmer nedostala na album a že to bol chlapík menom Al Keller, ktorý skončil v CBS a ktorý ich presvedčil, aby to dali na disk. Lukather dodal: „Myslel som si, že je to najhoršia pieseň na albume. Nezapadalo to, texty nemali zmysel a prisahal som, že ak to bude hitová nahrávka, pobežím nahý po Hollywood Boulevard! Tak dobre sa mi darí vyberať jednotlivcov! (Smiech) Myslím, že tú pieseň teraz milujem, ale aby som bol úprimný, v tej dobe som si myslel, že je to naozaj zvláštna pieseň z albumu. Takmer to nevyšlo a je to celosvetový singel číslo 1, ktorý sa dnes hrá všade. Bez ohľadu na to, kam idem, ľudia túto pieseň poznajú ... je to bizarné! Pre pieseň, ktorú sme s Daveom (Hungate) napísali v jeho obývačke, to ľudia v Indonézii poznajú! '
 • Toto sa objavilo v epizóde televíznej show Kroviny v roku 2004. Táto epizóda bola poctou filmu Čarodejník z krajiny Oz , tak Toto zodpovedalo téme.
 • Koncom 90. rokov a cappella skupina Straight No Chaser z Indiana University začlenila túto pieseň do svojej verzie piesne „Dvanásť dní Vianoc“ pomocou melódie na podporu rôznych vianočných piesní („Vyzdobila som siene v Afrike ...“ ).

  V roku 2006 zverejnil jeden z členov skupiny na YouTube v roku 1998 vystúpenie, ktoré sa stalo jedným z prvých virálnych videí a ktoré mu prinieslo rekordnú zmluvu s Atlantic. Toto predstavenie sa dostalo do mnohých viacročných vianočných zoznamov skladieb, vďaka čomu má 'Afrika' miesto v prázdninovom hudobnom kánone.
 • Toto sa používa vo videohre Grand Theft Auto: Vice City , a tiež v reklamách na Juhoafrický hradný ležiak.
  Hermes - Atény, Grécko
 • V komediálnom filme HBO Lekárenská veža , Mike Tyson hovorí o tejto piesni. 'Už ste niekedy videli poplatky v kapele Toto?' pýta sa. 'Títo chalani by nemali spievať o Afrike.'
 • V decembri 2017 a Spustený účet Twitter venovaná získaniu Weezera na pokrytie tejto piesne. Účet vedený 14-ročným dievčaťom pomocou hashtagu #WeezerCoverAfrica zverejnil sériu tweetov v štýle: „Nech je váš deň požehnaný ako dažde v Afrike!“ 29. mája 2018 skupina vyhovela a vydala svoju verziu albumu „Africa“.

  Weezerovo stvárnenie skladby „Africa“ prinieslo kapele ich prvý príspevok v kategórii Hot 100 od roku (If You Wondering If I Want You To) I Want You To, ktorý v novembri 2009 dosiahol #81.
 • The video pre Weezerovu verziu hviezdy Weird Al Yankovic ako frontman kapely Rivers Cuomo a množstvo dvojníkov. Je to takmer presná replika vizuálu k Weezerovej skladbe „Undone - The Sweater Song“ z roku 1994.
 • Potom, čo sa Weezer venoval „Afrike“, Toto odpovedal Weezerovým „Hash Pipe“.
 • Toto bolo použité v sezóne 1 Podivné veci epizóda „The Vanishing Of Will Byers“. Hrá sa, keď sa Steve a Nancy vydávajú v Nancyinej spálni.
 • Toto bolo nezabudnuteľne uvedené v roku 2009 Chuck epizóda „Chuck versus najlepší priateľ“. Jeff a Lester usporiadajú konkurz do skupiny Buy More, aby presvedčili Ellie a Devona, aby umožnili svojej kapele Jeffster! Hrať na ich svadbe. Vystupujú s touto piesňou a - čo nie je prekvapujúce - nevystúpia.


Zaujímavé Články