In The Air Tonight od Phila Collinsa

 • Collins napísal túto pieseň o hneve, ktorý pocítil po rozvode so svojou prvou manželkou Andreou Bertorelli v roku 1980 - bol taký zničený, že na krátky čas opustil Genesis. Všetky pôvodné piesne na skladbe Nominálna hodnota album, vrátane následného hitu „Zmeškal som znova“, boli svojho času určené ako „správy“ jeho prvej manželke v snahe nalákať ju chrbtom.

  Trvalé napätie spôsobené rozvodom priviedlo Collinsa k titulu, pretože tieto negatívne pocity boli „In The Air“ a ovplyvňovali nielen rozvod manželov, ale celú rodinu.

  V čase, keď album vyšiel, Collins pokračoval a chodil s Jill Tavelmanovou, ktorá sa stala jeho druhou manželkou. Jeho rozchod s Jill by inšpiroval piesne na albume Collinsa z roku 1993 Obe strany .
 • Collins vysvetľuje text „Ak by si mi povedal, že sa topíš, nepodal by som ti ruku,“ hovorí, že utopenie je symbolické.
 • Význam tejto piesne sa stal všadeprítomným mestským mýtom. Príbeh, ktorý nie je pravdivý, je ten, že Collins sledoval, ako sa muž, ktorý znásilnil svoju manželku, utopil. V inej verzii Collins píše o mužovi, ktorý sledoval ďalšie utopenie, a spieva mu to na koncerte. Ešte jedna variácia tvrdí, že keď bol Collins malý, bol svedkom muža, ktorý niekoho topí, ale bol príliš ďaleko, aby mu pomohol. Neskôr najal súkromného detektíva, aby muža našiel, poslal mu bezplatný lístok na koncert a pieseň v ten večer odpremiéroval so zameraním na muža po celý čas. Opakujeme, tieto príbehy nie sú pravdivé.
 • Toto bol Collinsov prvý singel ako sólového umelca; tvrdí, že to ponúkol ako pieseň Genesis, ale jeho spoluhráči to odmietli s tým, že je to „príliš jednoduché“. Tony Banks of Genesis trvá na tom, že Collins im pieseň nikdy nehral.
 • The Nominálna hodnota albumu sa predalo viac ako ktorékoľvek predchádzajúce vydanie Genesis, čo skupinu prinútilo zmeniť hudobné smerovanie.
 • V rozhovore s Zmiešať časopis Collins vysvetlil, že túto pieseň napísal po návrate z turné. Collins povedal: 'Vrátil som sa a zistil som, že mám veľa času na rukách, pretože tam nebola rodina. Zazvonil som a povedal som:' Môžem dostať svoj bicie zariadenie? ' pretože som musel začať písať časť tejto hudby, ktorá bola vo mne.

  Nominálna hodnota bolo všetko napísané v priebehu roka a pol a niektoré piesne boli napísané cez noc. „In the Air Tonight“ bol iba vzor bicích automatov, ktorý som vyzliekol z bubnového automatu CR78. Dalo by sa eliminovať určité zvuky a naprogramovať basové bubny a malé bubny, a tak som do nich naprogramoval časť basového bubna, ale v podstate zvyšok tam už bol. Akustický klavír Fender som asi pridal dosť skoro.

  Pochádzal som z nahrávania Genesis a skúšal som históriu, kde sme niekedy nevedeli, čo bude vokál robiť, keď sme nahrávali skladbu, pretože texty boli niekedy napísané po nahraní skladby. Pamätám si, že prvý princíp, ktorý som pri nahrávaní mal, bol, že rýchlo prepočujem hlas, aby sa všetko ostatné k hlasu hodilo. Texty, ktoré ste počuli pre „In the Air Tonight“, som práve spieval. Otvoril som ústa a oni vyšli von. Nikdy som nič nezapísal a potom som si to vypočul a zapísal som si ich. '
 • Collins to hral na Live Aid, benefičnom koncerte na zmiernenie hladomoru, ktorý sa konal v roku 1985. V Londýne a Philadelphii sa konali pódiá a Collins s pomocou rozdielov v časových pásmach a veľmi rýchlym lietadlom (Concorde) bol schopný účinkovať na obaja. Hral to v oboch setoch.
 • Toto bolo uvedené v prvej epizóde televízneho seriálu Miami Vice , ktorá používala prevratný strihový štýl priateľský k MTV a predstavovala portréty mnohých známych hudobníkov vrátane Collinsa, ktorý hral zlého muža v 2. sérii epizódy „Phil The Shill“. Jeho ústredná pieseň od Jana Hammera bola v USA hitom číslo 1.

  Pieseň bola v Amerike, keď bola vydaná v roku 1981, iba skromným hitom, ale jej použitie v r Miami Vice dalo tomu veľkú ranu a urobilo to jednoznačne cool, pretože to bolo teraz spojené s prehliadkou určujúcou trendy.

  Keď Miami Vice Soundtrack album vyšiel po 1. sezóne, pieseň „In The Air Tonight“ bola kľúčovou skladbou spolu s piesňami „Smuggler's Blues“ a „You Belong To The City“ od Glenna Freya a „Better Be Good To Me“ od Tiny Turnerovej. Album si kúpili štyri milióny ľudí a pieseň odvtedy stále silnie, neustále sa objavuje vo filmoch, televíznych reláciách a reklamách a stáva sa bežnou referenciou popkultúry.
 • Táto podivne hrozivá pieseň pôsobila na ženu, ktorá ju inšpirovala, dosť rušivo. Collinsova prvá manželka Andrea povedala svoju stránku príbehu v roku 2015 rozhovor s Daily Mail , vysvetľujúc, že ​​je jej zle z bývalého manžela, povedal, že ho opustila pre niekoho iného, ​​a nechala ho, aby pieseň napísal v jeho biede.

  Keď sa dvojici v roku 1976 narodilo druhé dieťa Simon, Collins odišiel skúšať pre nich Genesis Vietor a búrka krátko nato turné, pričom ju nechala na starosť o Simona, ich 4-ročnú dcéru Joely a dvoch psov. Kým bol preč, mala pomer, ale cítila, že Collins sa odhlásil z manželstva, keď odišiel na turné.

  Hovorí, že Collins prišiel bezradný v roku 1979, keď odišla do Vancouveru, aby sa od neho dostala. 'Neustále mi telefonoval, a keď som odpovedal, okamžite začal zúriť, volal ma menami a povedal mi, aby som prišiel domov,' povedala. “Ukázal sa niekoľkokrát nečakane. Neuvedomil si, že ma odháňa ďalej. '
 • Piesne skupiny Downtempo, ako je táto, sa zriedka vyznačujú veľkými prestávkami na bicie, ale táto pieseň je obrovská a posilňuje skladbu o 3:40. Povedal Collins Nestrihané : 'Nemyslel som na náplň bubna, urobil som to tak, že som to zobral a to sme použili. Nesedeli sme tam a mysleli si: „Chlapče, ústa im budú padať, keď to budú počuť!“ Nebolo to nič také. “

  O rok neskôr sa objavil ďalší hit downtempo s nápadnou prestávkou na bicie: „Jack & Diane“ od Johna Mellencampa (bicie od Kennyho Aronoffa).
 • Toto sa v Spojenom kráľovstve mapovalo pri troch rôznych príležitostiach. Pri pôvodnom vydaní v roku 1981 vyvrcholil na 2. mieste. V roku 1988 sa re-mix holandského DJ a producenta Ben Liebranda dostal na #4. Nakoniec, v roku 2007, keď bola pieseň uvedená v televíznej reklame na mliečny mliečny výrobok Cadbury s bubnujúcou gorilou, sa pieseň dostala na 14. miesto.

  Cadburyho televízna reklama bola v poslednej dobe jednou z najlepšie prijatých reklám vo Veľkej Británii a podarilo sa jej pomôcť zvýšiť predaj mliečneho mlieka o 9% za rok. Collinsa požiadal London Times noviny, či mu Cadbury's dal jasne najavo, že v reklame bude gorila hrajúca na pieseň. Odpovedal s úsmevom: „Nakoľko je to možné, aby bola taká vec objasnená.“

  V Collinsovom prejave pri udeľovaní cien Ivor Novello 2008, kde bol ocenený za medzinárodné úspechy, bubeník skupiny Genesis vzdal poctu reklame na gorily Cadburyho na jazyku. Vtipkoval: „Mám dvoch synov vo Švajčiarsku a môj život sa teraz zameriava na nich, ale viem, že budem pokračovať v písaní piesní. Pokiaľ ide o gorilu, mohol by som ho predložiť ako ďalšieho bubeníka Genesis. “
 • Keď Collins zistil, že jeho bývalá manželka utiekla s mužom, ktorý robil maliarske a interiérové ​​práce, sucho predviedol túto pieseň v britskej show pop music. Top of the Pops s hrncom farby a štetcom na pracovnom stole vedľa klávesnice. Collins tvrdil, že lavica je to, čo použil ako stojan na klávesnicu, a keď uvidel v zákulisí farbu a štetec, myslel si, že to bude pekný vzhľad. Je neuveriteľné, že tvrdil, že spojenie s milencom bolo čisto náhodné.

  Jeho bývalá manželka to nekúpila. „Cítila som sa chorá a zradená,“ povedala Denná pošta . „Hneď som vedel, že to bola správa pre mňa.“
 • Toto spopularizovalo nový štúdiový efekt, ktorý bol známy ako „bránový bubon“ alebo „bránový reverb“. Inžinier Hugh Padgham ho objavil počas zasadnutí 1979 pre tretí album Petera Gabriela v Londýne, na ktorom Collins hral. Collins sa spojil s Padghamom a narukoval ho, aby vyrobil Nominálna hodnota album.
 • Gitarista na tejto skladbe Daryl Stuemer si na to spomenul Nestrihané časopis jún 2008 jeho nahrávka jeho gitarovej časti: „Moja gitarová časť bola urobená oveľa neskôr, v štúdiu v LA. S Philom som sedel v riadiacej miestnosti a môj zosilňovač bol v štúdiu, tak hlasno, ako som len mohol. Trafil som tento akord, ktorý Phil opísal ako zvuk elektrického holiaceho strojčeka, Rrrrzzzzz. Ľudia mi píšu e -maily o tomto akorde a pýtajú sa, čo to je. Pieseň je v tóne d mol, ale samotný akord nemá žiadne drobné tóny. Je to nízke A, a D a ďalšie A a D. Ale záleží na tom, ako to hráte, musí to mať ten prehnaný, skreslený zvuk zo zosilňovača. Je to vzdialený zvuk, ale vzdialený mocný zvuk. Je to zvuk, ktorý si predstavujete, že budete ohlušujúco hlasný na míle ďaleko. '
 • Táto pieseň poskytla komediálnu potravu rôznymi chytrými spôsobmi. Niekoľko príkladov:

  Vyskytuje sa vo výstižnom názve Filmový film Aqua Teen Hunger Force Colon pre kiná , podľa televíznej šou Adult Swim. V druhej polovici filmu Phil Collins „In the Air Tonight“ hrá neoddeliteľnú súčasť, pretože slúži na predznamenanie vzťahu medzi postavami a tajomným doktorom Weirdom. Akonáhle sa pieseň objaví, nasleduje Calamity. Asi zatiaľ najprepracovanejšie využitie piesne.

  Používa sa v Family Guy epizóda „Petergeist“ počas scény, keď je Stewie uväznená v televízii. Začne spievať niekoľko riadkov z piesne ako žart, pretože jeho hlas odzrkadľuje spôsob, akým v piesni vystupuje Phil.

  Vo filme z roku 2009 Kocovina , Mike Tyson sa objaví v hotelovej izbe a hľadá svojho nezvestného tigra. Keď vojdú hlavné postavy, Tyson spieva túto pieseň, a keď sa dostane k bicím partiám, prinúti ich prestať hovoriť a pustí do toho bubny, pričom na konci preškrtne úderom jedného z chalanov.
  Stephanie - Stratford, CT a Logan - Troy, MT
 • Vo videohre Grand Theft Auto: Vice City Stories , Existuje niekoľko úrovní obklopujúcich subplot koncertu Phila Collinsa prichádzajúceho do Vice City. Všetky misie zahŕňajú ochranu Phila Collinsa pred gangom, ktorému jeho manažér dlhuje peniaze. V záverečnej misii hry s názvom „In The Air Tonight“ musíte zostať na móle pódia, kým Phil prednesie pieseň, a zabrániť členom gangu, aby ho zabili. Potom, čo misiu zvládnete, sa môžete vrátiť na štadión, kúpiť si lístok na koncert a sledovať animované video Phila Collinsa, ktorý pieseň predvádza na pódiu.
  Adam - Salisbury, MD
 • Hudobné video režírované Stuartom Ormeom bolo obľúbené príslušenstvo k úplne novej káblovej sieti zameranej na hudobné videá: MTV. Klip ukazuje extrémny detailný záber Collinsa spievajúceho do kamery a strihy na jeho zábery, ako sedí v holej miestnosti a za oknom sa objavujú a miznú záhadné postavy. Tiež ho vidíme kráčať chodbou plnou dverí.
 • Podľa London Times noviny, Collins napísal samotnú pieseň na zadnú stranu zblúdilého kusu tapety.
 • K štúdiovým trikom použitým pre túto skladbu patrí vokodér, ktorý syntetizuje Collinsov hlas v riadku „Pamätáte si?“ Je to jemné využitie efektu, ktorý sa výraznejšie prejavuje v skladbách „Let's Groove“ od Earth, Wind & Fire a niekoľkých hitoch skupiny Electric Light Orchestra.
 • Toto bolo uvedené v pilotnom programe 2013 Američania , kde Keri Russell a Matthew Rhys hrajú ako sovietski špióni KGB žijúci v Amerike počas studenej vojny.
 • Hovoriť s Valiaci sa kameň v roku 2016 Collins povedal: „Táto pieseň sa mi stala kameňom na krku, aj keď ju milujem.“ Dodal, že väčšina ľudí netuší, o čom pieseň je, ale je to v poriadku. „Mám rád to tajomstvo,“ povedal. „Hráči NFL to používajú na vypracovanie. Nedávno som videl video, ako ho Steph Curry spieva vo svojom aute, a bolo to práve v reklame na mliečnu čokoládu. Kde to skončí? Ale nesťažujem sa. Zaplatilo to za ten dom, v ktorom sme práve teraz! “
 • Eminem to spomenul vo svojej piesni „Stan“ z roku 2000, ktorá je o šialenom fanúšikovi. Postava v piesni spieva Eminemovi: „Poznáš tú pieseň od Phila Collinsa“ In The Air Tonight „o tom chlapíkovi, ktorý mohol toho druhého chlapca zachrániť pred utopením, ale neurobil to? Potom to Phil všetko videl a potom ho vo svojej šou našiel? Takto nejako to je. Mohol si ma zachrániť pred utopením. “
 • Rocková skupina Nonpoint pieseň prerobila pre film z roku 2006 Miami Vice . Ich je jedinou cover verziou, ktorá sa dostala do rebríčka a v Amerike dosahuje #103.
 • V roku 2014 to Collins predviedol v Miami Country Day School v Miami na Floride so skupinou svojho syna zo strednej školy.
 • Rovnako ako Genesis „„ Dnes večer, dnes večer, dnes večer “, to bolo uvedené v populárnych reklamách„ Noc patrí Michelobovi “v 80. rokoch. The klip predstavuje ostro oblečených mužov a ženy, ktorí sa chystajú vychutnať si nočný život vo veľkomeste.


Zaujímavé Články