Všetky ospravedlnenia od Nirvany

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Kurt Cobain o tejto piesni hovoril len zriedka, ale povedal, že bola venovaná jeho manželke Courtney Love a dcére Francis Bean. Pieseň pojednáva o všetkom, čo sa od neho očakávalo, a zmenách, ktorými prešiel, ktoré neboli celkom príjemné, súdiac podľa riadkov „Ženatý ... Pochovaný“.


 • Aberdeen, Washington, kde sa skupina vytvorila, je jedným z najoblačnejších miest v USA a tiež podľa Cobaina jedným z najmenej akceptovaných. Ako to urobil na V maternici skladba „Hlúpe“, Kurt v tejto piesni spomína na slnko a spieva: „Na slnku sa cítim ako jeden.“ To odrážalo jeho túžbu byť niekde inde.
 • Toto bol vrchol Nirvany Odpojený v New Yorku , akustický album nahratý pre špeciál MTV. Nirvana zaznamenal reláciu Unplugged 18. novembra 1993 a odvysielalo sa to takmer o mesiac neskôr. Album vyšiel 1. novembra 1994 v USA, sedem mesiacov po Cobainovej samovražde. V tej súvislosti to znelo ako správa na rozlúčku od Cobaina.
  Abby - Altoona, IA


 • V niektorých európskych verziách albumu je 20 minút po tomto skončení skrytá pieseň s názvom „Gallons Of Rubbing Alcohol Flow Through The Strip“. Albumy so skrytou skladbou obsahujú nálepku s názvom „Exkluzívna medzinárodná bonusová skladba“.
 • Keď Nirvana nahrávala V maternici vo februári 1993 chceli urobiť surový, vyzlečený album, ktorý ich po vybrúsenom a popovom ovplyvnení vrátil späť k svojim koreňom Nevadí . Kapela však podľahla tlaku, aby bolo možné ďalšie mixovanie skladieb „Box v tvare srdca“, „Všetky ospravedlnenia“ a „Pennyroyal Tea“. Hovorí sa, že celý album bol zmiešaný a vôbec sa nepodobal tomu, čo Nirvana chcela, ale traja členovia kapely to vehementne odmietli a vyhlásili, že sú s výsledkom veľmi spokojní.
  Adrian - Brookings, SD
 • Kresťanská skupina DC Talk niekedy na koncertoch túto pieseň preberala a zmenila riadok „Každý je gay“ na „Ježiš je cesta“.
  Brett - Edmonton, Kanada
 • Sinead O'Connor to uviedla na svojom albume z roku 1994 Univerzálna matka .
  Mike - Hamilton, Kanada
 • Podporené pomocou Znásilni ma „Toto bol posledný vydaný singel Nirvana. Kurt Cobain zomrel asi o štyri mesiace neskôr.
 • Komik Bobcat Goldthwait chcel, aby Cobain natočil video „All Apologies“, v ktorom by Cobain hral Leeho Harveyho Oswalda v rámci zopakovania atentátu na JFK (obaja sa stretli a stali sa priateľmi v rozhlasovej šou v Ann Arbor, Michigan). Cobain sa len málokedy vyhýbal kontroverzii, ale v tomto prípade si dokonca myslel, že video posunie veci príliš ďaleko.


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: