Vždy na mysli od Willieho Nelsona

 • Táto pieseň rozpráva príbeh muža, ktorý priznáva, že nie vždy robil veci, ktoré by mal mať, aby prejavil uznanie svojej dáme, ale chce, aby vedela, že na ňu vždy myslel. Je to správa, ktorá presahuje žáner: Populárne verzie piesne nahrali Willie Nelson, Brenda Lee, Elvis Presley a Pet Shop Boys.
 • Wayne Carson, ktorý napísal hit The Box Tops z roku 1967 #1 List , “prišiel s„ Always On My Mind “, keď pracoval v nahrávacom štúdiu v Memphise. Žil so svojou manželkou v Springfielde v Missouri a cesta do Memphisu trvala o 10 dní dlhšie, ako sa očakávalo. Keď zavolal na pani, aby jej oznámil, že tam bude ešte dlhšie, nechala ho, aby to mal. Pokúsil sa ju upokojiť tým, že jej povedal, že na ňu neustále myslí - bola „vždy v mojej mysli“.

  'Prišlo mi to, ako keby ma niekto udrel kladivom,' povedal povedal LA Times . 'Rýchlo som jej povedal, že musím zavesiť, pretože som to musel vložiť do piesne.'

  Nasledujúcich niekoľko dní dokončil písanie piesne s ďalšími dvoma spisovateľmi v štúdiu: Johnny Christopher a Mark James.

  'Všetko, o čom' Vždy 'bolo, bolo jedno dlhé ospravedlnenie,' dodal Carson. 'Myslím, že na svete je veľa ľudí, ktorí hľadali spôsob, ako to povedať v piesni.'
 • Niektoré zdroje uvádzajú, že B.J. Thomas bol prvým, kto nahral túto pieseň, ale jeho verzia nebola vydaná, kým sa neobjavila na kompilácii v roku 1996. Elvis Presley ju nahral 29. marca 1972, ale jeho verzia bola vydaná až v tom novembri. V tom čase už boli na trhu verzie od Brendy Lee a Gwen McCrae (s názvom „Vždy si myslel na mňa“); Leeho interpretácia sa v rebríčku Country 2. septembra 1972 dostala na #45.

  Elvis sa nedávno oddelil od svojej manželky Priscilly, vďaka čomu bola pieseň vhodná. Ale bolo vydané ako singel so skladbou, ktorá sa zdala vhodnejšia: „Separate Ways“ o rozvedenom otcovi. Skladba „Always On My Mind“ sa neskôr stala kľúčovou piesňou v jeho kánone, ale v rebríčku Country sa dostala iba na 16. miesto, pretože pieseň „Separate Ways“ získala väčšinu vysielacích cien.
 • Nahrávka Willieho Nelsona z roku 1982 sa stala definitívnou verziou a prvou, ktorá vyrobila Hot 100 ( #5; bol tiež hitom číslo 1 v krajine). Nelson pieseň nikdy nepočul predtým, ako ju spoluautor piesne Johnny Christopher priniesol jemu a Merle Haggardovej, ktorí boli zaneprázdnení nahrávaním albumu. Pancho & Lefty (Christopher v relácii hral na gitare). '' Always On My Mind, '' ukrivdilo mi to v momente, keď som to počul, čo je jeden zo spôsobov, ako si vyberám piesne na nahrávanie, '' spomína Nelson vo svojej autobiografii z roku 1988, Willie . 'Sú tam krásne smutné piesne, ktoré ma prebíjajú ... strašidelné melódie, ktoré nemôžete dostať z mysle, s veršami, ktoré skutočne držia.'

  Nelson si myslel, že pieseň spolu s Haggardom urobia spoločne, ale Haggarda to nezaujímalo. Potom, čo dokončili nahrávanie albumu, Nelson zostal v štúdiu a nahral baladické sólo, aby zistil, ako to bude znieť. Samozrejme, znelo to ako hit, ale Nelson sa čudoval: „Nikdy sa nedozvieme, čo by sa stalo, keby Merle skutočne počul pieseň správne.“
 • Asociácia country hudby pomenovala „Vždy na mysli“ singel roka v roku 1982. Veľmi dobre si počínala aj na udeľovaní cien Grammy, pričom získala ceny za pieseň roka, najlepší mužský country spevácky výkon a najlepšiu country pieseň. Bola to prvá country pieseň, ktorá zaznela Pieseň roka, a až na ceremóniách v roku 2007 sa dočkal iného vidieckeho aktu: The Dixie Chicks za skladbu „Not Ready To Make Nice“.
 • Verzia Elvisa Presleyho sa nikdy nedostala na popové rebríčky v Amerike, ale trikrát sa dostala do britského rebríčka jednotlivcov. Prvé vydanie v roku 1972 získalo číslo 9. V roku 1997 bol použitý v a Televízna reklama pre British Telecom ; re-povolený ako singel, dosiahol 13. miesto. V roku 2007 dosiahol #17, keď bol vydaný ako súčasť série Elvisových reedícií.
 • V roku 1987 britské elektronické duo Pet Shop Boys vydalo tanečnú verziu piesne „Always On My Mind“, ktorá bola prekvapivým hitom. V tom roku sa stala vianočnou #1 v Británii a v máji 1988 sa stala #4 v USA. vstúpili do ich vesmíru, keď súhlasili s účinkovaním v tribute show BBC Elvis pri príležitosti 10. výročia jeho smrti. Ich manažér im dal stoh kaziet Elvis, aby si mohli vybrať pieseň, ktorú by mohli obaliť, a prvú, ktorú si vypočuli, bola kompilácia. Magické momenty s Elvisom . Prvá skladba bola „Always On My Mind“, a tak sa do toho pustili, pridali ďalší akord a prepracovali ich v štýle podpisu. Dopadlo to tak dobre, že pieseň vydali ako singel.
 • Levi's to použil v a 2004 komerčný kde chlap ide naplno pre svoje rifle. Prináša svojej starej priateľke kvet ako obetu mieru, potom schmatne džínsy a odíde, kým ju dá do vody.
 • Vo vydaní z januára 2006 z Esquire časopis B.B. King povedal, že to bola jeho obľúbená pieseň.
 • V hlasovaní BBC Music v roku 2014 bolo prevedenie Pet Shop Boys zvolené za najlepšiu kryciu verziu všetkých čias. Na druhom mieste sa umiestnila interpretácia Nine Inch Nails '' Hurt 'od Johnnyho Casha, po ktorej nasledovala obálka skupiny The Stranglers z albumu' Walk On By 'od Dionne Warwickovej.

Zaujímavé Články