Amerika od Rammstein

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Celá pieseň pozostáva zo sarkastických textov, ktoré slúžia ako komentár Ameriky a toho, ako vládne všetkým ostatným krajinám. „Keď tancujeme, chcem viesť“ (v preklade) ukazuje, ako Amerika prikazuje druhým, aby urobili to isté ako oni.


  • Video je doplnené textom piesne a ukazuje ľudí z krajín z celého sveta vrátane Afriky, Indie a Antarktídy, ktorí interagujú s výrobkami americkej výroby. Chlapec si dáva dole tenisky Nike, aby sa modlil, indická rodina sa krčí v tráve, aby pozerala televíziu a jedla pizzu. Najpozoruhodnejšou referenciou je samotná kapela vystupujúca v kozmických oblekoch a pokúšajúca sa vyvesiť americkú vlajku na súpravu vyrobenú tak, aby sa podobala na mesiac. Jasný odkaz na neslávnu teóriu, že pristátie na Mesiaci bolo falošné.
    Jay - Reading, Anglicko, nad 2


  • Časť piesne je o tom, ako sa Amerika o veci nestará a len platí ľuďom, aby boli šťastní. Na videu Afričania a Indiáni, ktorí sú často považovaní za chudobných a hladujúcich, pozerajú televíziu, jedia pizzu a pijú Coca-Colu. Texty piesní tiež hovoria o tom, ako sa peniaze používajú na zábavu, a nie na pomoc chudobným: „Hudba prichádza z bieleho domu a Mickey Mouse stojí pred Parížom“ (čo znamená Disneyland).
    Oscar - Štokholm, Švédsko


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: