Apologize by Timbaland (featuring OneRepublic)

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Pieseň je o bolesti zlého vzťahu a nutnosti ísť ďalej. Na trati vystupuje skupina OneRepublic.


  • OneRepublic založili v Colorade skladateľ a hudobný producent Ryan Tedder a jeho priateľ zo strednej školy Zach Filkins. Dvojica sa presťahovala do Los Angeles, kde prijali gitaristu/klávesistu Drewa Browna, basgitaristu Brenta Kutzleho a bubeníka Eddieho Fishera. OneRepublic získal veľkú podporu online komunity, najmä na serveri MySpace. Ich gitarová hymna „Apologize“ si získala veľkú pozornosť, ale stále bolo prekvapením, keď producent hip-hopu, tanca a R&B Timbaland vytvoril remix a zaradil ho do svojho Timbaland predstavuje: hodnota šoku album. Práve táto verzia kúpila pieseň medzinárodnému publiku.


  • Ryan Tedder je spisovateľ nominovaný na Grammy v kategórii Paul Oakenfold Živá myseľ album. Je spoluautorom a producentom piesne „Do It Well“ pre britskú hitparádu Jennifer Lopez a Leona Lewis „Bleeding Love“.


  • V rozhovore s Mám rád hudbu Teddera sa pýtali, ako vznikla jeho spolupráca s Timbalandom: „Tima poznám asi šesť rokov. V minulosti som bol podpísaný ako sólový umelec. Takže len držal palce, ako moja kariéra postupovala, a bývali sme zapísaní v záznamoch Columbia a boli sme vyhodení o niečo viac ako pred rokom, a hneď potom, ako sme vypadli, naša kapela z ničoho nič explodovala na MySpace, takže všetky tieto vydavateľstvá začína nám volať. Timbaland bol jedným z nich a ponúkol nám najzaujímavejšiu situáciu. Povedal mi „Ospravedlniť sa, bol by to hit so mnou alebo bezo mňa“, pretože to už bol hit na internete, ale to, čo urobil, tento proces ohromne urýchlil. “
  • Bol to obrovský medzinárodný hit. Medzi krajinami 'Apologize' sa umiestnila na vrchole rebríčka Austrália, Kanada, Nemecko, Holandsko, Taliansko, Nový Zéland, Švédsko a Švajčiarsko. Tiež strávila 14 týždňov na vrchole rebríčka Eurochart Hot 100 jednotlivcov, než bola zosadená z trónu Leony Lewisovej „Bleeding Love“.


  • Táto pieseň mala 25-týždňový priebeh v americkej prvej desiatke. Bola to najdlhšia pieseň v top 10 od roku 1999, kedy Santana s Robom Thomasom „Smooth“ strávila 30 týždňov v tejto časti prieskumu.
  • Hovoriť s Billboard časopis, Ryan Tedder pripomenul písanie piesne. „Začiatkom roku 2000 som bol sólovým umelcom a začal som o sebe hovoriť ako o republike. Nemal som živého bubeníka, tak som naprogramoval rytmus a potom som na ňom hral na klavíri., “Povedal. „Hovorí sa, že nevyhnutnosť je matkou vynálezu, takže bolo potrebné, aby som držal tempo. A nevyhnutné sa stalo konečnosťou tejto piesne a stalo sa vynálezom tejto podivnej zmesi melódií a piesne ovplyvnenej Britpopom s hip-hopovými základmi. Prvý verš som považoval za taký dobrý, ale trvalo mi šesť mesiacov, kým som dokončil druhý. “

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: