Lenny Kravitz - Are You Gonna Go My Way?

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je o Ježišovi Kristovi, ktorého Lenny označoval za „najvyššiu rockovú hviezdu“. Ide o to, ako Boh dáva človeku na výber, kam sa obrátiť. Úvodné riadky to objasňujú:

  Narodil som sa dávno
  Som vyvolený, ja som ten pravý
  Prišiel som zachrániť deň
  A neodídem, kým nebudem hotový

  Ramon - Ottawa, Kanada


 • V USA to nevyšlo ako singel, ale v roku 1995 bola ako B-strana Kravitza „Rock And Roll Is Dead“ použitá živá verzia.


 • Kravitz to zahral ďalej V sobotu večer naživo v roku 1993.
  Michael - Mountain View, CA


 • V rozhovore zverejnenom na jeho webovej stránke Kravitz vysvetlil pôvod tejto piesne: „Práve sme rušili v štúdiu. Viete, jamoval som s Craigom Rossom, s ktorým som pieseň napísal. Bola to jedna z tých piesní, ktoré sa odohrali za 5 minút. Džemovali sme. Myslel som, že sa niečo deje. Povedal som Henrymu, aby zapol kazetové stroje a hrali sme to. A to bolo všetko. A potom som šiel písať texty na hnedé papierové vrecúško, pamätám si, ako som vtedy svojho podkrovia na Broome Street. Na druhý deň vošiel a spieval. A to bolo všetko. '
  Martin - Rostock, Nemecko
 • Kravitz si myslel, že prišiel s úžasnou piesňou, ale nečakal, že sa stane veľkým hitom. Povedal Valiaci sa kameň v roku 2018: „Myslel som si, že predmet je skutočne zaujímavý, pretože vychádza z úst Ježiša Krista, ako som si myslel. Takže v podstate „Pôjdeš mojou cestou?“ čo znamená „môj spôsob lásky“. Netušil som, že sa táto pieseň stane tým, čím je. Bez predstavy V rádiu nič také nebolo. A tá nahrávka je taká surová, až je to smiešne. '


 • Bol to hit číslo 2 v rebríčku Modern Rock. Pretože bol v USA vydaný ako singel iba na prehrávanie, nebol zaradený do skupiny Hot 100. V tom čase sa mnoho nahrávacích spoločností rozhodlo vydať promo singly iba pre rozhlasové stanice, aby si poslucháči museli kúpiť celý album počuť pieseň. Aj keď táto stratégia fungovala pri predaji albumov, taktiež udržiavala umelcov mimo grafu, kým sa pravidlá v roku 1998 nezmenili.
 • Plánuješ ísť mojou cestou bol Kravitzovým prvým 20 najlepším albumom v USA, kde sa umiestnil na 12. mieste. Dostalo sa na prvé miesto vo Veľkej Británii, Švajčiarsku, Kanade a Austrálii.
 • Vďaka tomu boli nominované na cenu Kravitz Grammy za najlepší rockový spevácky výkon, sólo a najlepšiu rockovú pieseň. Prehral s Meat Loafom kvôli Urobil by som čokoľvek pre lásku (ale neurobím to) “a Dave Pirner za„ Runaway Train “od Soul Asylum.
 • Videoklip režírovaný Markom Romankom uvádza, že Kravitz a jeho skupina vystupujú pod brilantným lustrom. Klip mu vyniesol Cenu MTV Video Music Award za najlepšieho mužského umelca.
 • Tom Jones to zaznamenal pre komédiu z roku 1995 Jerky Boys . Zahrali si ho aj Robbie Williams, Mel B a Adam Lambert.
 • Toto bolo použité vo filme z roku 1994 Milujem problémy , kde hrá Julia Roberts. Ukázalo sa to aj na Simpsonovci („Ako som strávil prázdniny Strummera“ - 2002) a Sex a mesto („Mesto duchov“ - 2001).
 • Pri úvodnej téme videohry z roku 2001 bola použitá remixovaná verzia Gran Turismo 3 .

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: