Avalon od Roxy Music

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Toto bol druhý singel a titulná skladba ôsmeho (a k dnešnému dňu posledného) štúdiového albumu britskej rockovej skupiny Roxy Music.


  • V skladbe hrá Yannick Etienne. Haitský spevák sa neskôr podieľal na sólovom albume speváka Roxy Bryana Ferryho z roku 1985. Chlapci a dievčatá . Ferry odvolaný do Pošta v nedeľu 28. júna 2009: „Bol som v štúdiu v New Yorku, keď som z chodby počul ten najstrašidelnejší hlas. Bol to Yanick Etienne, spevák z Haiti, ktorý robil demo vedľa. Požiadal som ju, aby zaspievala na našej platni, čo urobila na jeden záber a vytvorila sa časť histórie nahrávania.“


  • Britská tanečná skupina M People to pokryla na svojom albume z roku 1997 V pohode .


  • To je priateľka Bryana Ferryho (a čoskoro manželka) Lucy Birley, predtým známa ako Lucy Helmore, na Avalon obal albumu. Má na sebe stredovekú prilbu so sokolom posadeným na ruke v rukavici, čo evokuje poslednú cestu kráľa Artuša do tajomnej krajiny Avalon. Modelka a prominentka bola vydatá za Ferryho v rokoch 1982 až 2003 a mali spolu štyri deti: Otisa, Isaaca, Taru a Merlina. V roku 2006 sa znovu vydala za Robina Birleyho, syna Lady Annabel Goldsmith, a zomrela 23. júla 2018 vo veku 58 rokov.
  • Avalon bol bájnym ostrovom Artušovej legendy, kde bol ukovaný meč kráľa Artuša, Excalibur. Bolo to tiež miesto jeho posledného odpočinku po tom, čo bol smrteľne zranený v bitke pri Camlanne.

    „Avalon je ostrov kúziel,“ povedal Brian Ferry Týždenník L.A Don Waller v novembri 1982. 'Fantasy miesto, veľmi romantické miesto... Myslel som si, že toto je ten najromantickejší, vysnívaný album, aký som kedy urobil. Začal som pracovať na piesňach pre Avalon na západnom pobreží Írska, na samom jazere, ktoré je použité na fotografii na obale albumu.“


  • Roxy Music zahrala pieseň naživo 17. júna 1982 epizóda Top of the Pops s maskovanou Marthou Ladly z predkapely Roxy Music Martha and the Muffins na sprievodných vokáloch a zakladajúcim členom The Cure Michaelom Dempseym na basgitare.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: