Späť na čiernu od Amy Winehouse

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je o rozchode Winehouse s jej vtedajším priateľom Blake Fielder-Civil. V roku 2007 sa dali znova dohromady a vzali sa.

  Amy Winehouse vysvetlila slnko noviny 27. októbra 2006, než obnovia svoj vzťah: „„ Späť k čiernemu “je, keď ste ukončili vzťah a vrátili ste sa k tomu, čo vám vyhovuje. Môj bývalý sa vrátil k svojej priateľke a ja som sa vrátil do pitia a temných čias. '


 • Vo vydaní z roku 2007 Valiaci sa kameň Časopis Winehouse priznal, že táto pieseň a celý album boli o tomto ťažkom období ich vzťahu: „Všetky piesne sú o stave môjho vzťahu v tej dobe s Blakeom. Nikdy v živote som k nikomu necítil to, čo k nemu. Bolo to veľmi katarzné, pretože mi bolo hrozne z toho, ako sme sa k sebe správali. Myslel som si, že sa už nikdy neuvidíme. Teraz sa na tom smeje. Hovorí: „Čo tým myslíš, myslel si si, že sa už nikdy neuvidíme? Milujeme sa navzájom. Vždy sme sa milovali. ' Ale nemyslím si, že je to smiešne. Chcel som zomrieť. '


 • Spať k čiernej sa zaradila na 7. miesto v rebríčku Billboard Hot 100, čím sa Winehouse stala najvyššie debutujúcou britskou speváčkou v histórii amerického rebríčka albumov. Predchádzajúcou britskou ženou, ktorá dosiahla toto ocenenie, bola Lily Allen, ktorá sa pred niekoľkými týždňami so svojim debutovým albumom zapísala do americkej hitparády na 20. mieste. Dobre, stále . O dva týždne neskôr anglický soulový spevák Joss Stone prekonal rekord Winehouse, keď bola ona Predstavujeme ... Joss Stone album debutoval na Billboard 200 na 2. mieste.


 • Spať k čiernej vyhral oba Q Cena a hudobná cena MTV Europe za album roka 2007. Išlo o najpredávanejší album roku 2007 na celom svete, z ktorého sa predalo viac ako 5,5 milióna kópií. Runner-up bol soundtrack k filmu Stredná škola muzikálu 2 , s predajom niečo cez 4,7 milióna kópií. Spať k čiernej sa tiež predalo 1,85 milióna kópií, vrátane 265 000 predajov najnovšej luxusnej verzie LP albumu, v rodnom meste Winehouse vo Veľkej Británii, čo z neho robí najpredávanejší album roku 2007 v Británii.
 • V máji 2008 sa Spať k čiernej set nahradil Coldplay X&Y ako najpredávanejší album na Amazon.com.


 • Túto pieseň napísali Amy Winehouse a Marc Ronson, ktorí tiež produkovali album. Bolo vydané ako singel vo Veľkej Británii v roku 2007, s „Valerie“ a „Hey Little Rich Girl“ na B-strane. Singel vyšiel na celom svete v roku 2008.
 • Video je umelecké čiernobiele číslo natočené na cintoríne Abney Park a na ďalších miestach v okolí Londýna s témou Amy, ktorá smúti za svojim mŕtvym vzťahom. To je vybavené rakvou, pohrebným vozom, pohrebným sprievodom, ľaliami a pohrebným rituálom. Pre veľmi malú škatuľu.
 • Bola to prvá pieseň, ktorú Ronson napísal s Winehouse. Pripomenul na Mojo Jún 2010: „Nikdy nezabudnem na prvý deň, keď som sa stretol s Amy - pretože to pre mňa všetko zmenilo. Bolo to v New Yorku v marci 2006 v štúdiu, ktoré som mal na Mercer Street. Povedala mi, že predpokladala, že som nejaký starý muž s bradou - ako Rick Rubin. Myslel som si, že sa porozprávame o hudbe a uvidíme, čo sa jej páči. Povedala, že rada chodí do barov a klubov a hrá si snooker so svojim priateľom a počúva Shangri-Las. Tak mi pustila niektoré z tých platní, ktoré sa zmenili na rýchlokurz v produkciách dievčenských skupín. Zostala v Soho Grand za rohom a ja som jej povedal, že teraz ju nemám čo hrať, ale ak ma nechá pracovať na niečom cez noc, môže sa vrátiť zajtra. Tak som prišiel s týmto malým klavírnym riffom, z ktorého sa stali veršované akordy k piesni „Čierna v čiernej“. Za to som dal iba kopací bubon a tamburínu a tony reverbu.

  Na druhý deň sa vrátila a bola do toho zapálená, zostala dva týždne a pripravili sme päť alebo šesť piesní. Začalo sa to s ňou a jej nylonovou gitarou a ona mi zahrá pieseň a ja napíšem akordy. Potom odišla na noc a ja by som sa zbláznil do aranžmán. “

  Ronson hovorí, že pieseň, ktorú mu Amy zahrala, mala na túto skladbu najväčší vplyv „Shangri-Las“ „Remember (Walking in the Sand)“.
 • Pieseň sa dostala do top 10 britského rebríčka jednotlivcov po prvý raz v júli 2011 v týždni po tragickej smrti Amy. Ukázalo sa, že je najobľúbenejším z posmrtných vydaní neskorej hviezdy, ktoré vyvrcholili na 8. mieste v jej rodnej krajine.
 • Beyoncé a Andre 3000 to pokryli pre adaptáciu Baz Luhrmanna na veľkú obrazovku Veľký Gatsby . Ich temná, pomalá a náladová interpretácia sa objavila aj v trojminútovom traileri k filmu. Beyoncé manžel, Jay-Z, bol výkonným producentom filmu a mužom soundtracku.

  Povedal to Amyin otec Mitch Winehouse Denná pošta má pocit, že Beyoncé do piesne svojej dcéry nič neprináša. 'Nemyslím si, že do toho niečo prináša,' povedal Winehouse. 'Nebol som požiadaný o súhlas, ak by to mohli zaznamenať.' Dodal: „Musia zaplatiť za privilégium, to je to, čo robia. Nemôžem vám povedať, koľko to je, ale je to veľa peňazí. '
 • Ann Wilson zo Heart to uviedla vo svojom albume 2018 Nesmrteľný . Wilson povedal: „Táto pieseň úprimne odhaľuje bolesť v srdci opusteného milenca. Hovorí o ponížení, statočnosti, neuhasiteľnej nádeji, opustenosti a pocite malého. '

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: