Baker Street od Gerryho Raffertyho

 • Toto je najsentimentálnejšie zo všetkých piesní Gerryho Raffertyho. Je to o mužovi, ktorý sníva o vlastnení domu a bývaní mimo svojho susedstva, ale je opitý a nemôže dosiahnuť tento cieľ. Pije, aby zabudol na to, čo nemá, a nikdy si neuvedomuje, že je valiacim sa kameňom bez smeru.
  Jade - Chippewa Falls, WI


 • Rafferty bol členom Stealers Wheel, ktorý mal v roku 1973 hit ' Stuck in the Middle With You . ' Jeho prvou kapelou bolo folkové duo s názvom „The Humblebums“. Jeho speváckou partnerkou bol slávny škótsky komik Billy Connelly.
  Bart - Cairns, Austrália
 • Baker Street je skutočná ulica v Londýne; Rafferty často býval s priateľom, ktorý tam žil.

  Pieseň bola prvým vydaním škótskeho speváka po vyriešení právnych problémov spojených s prudkým rozpadom jeho skupiny Stealers Wheel v roku 1975. Počas troch rokov nebol Rafferty schopný poskytnúť žiadny materiál kvôli sporom o zostávajúce zmluvné povinnosti nahrávky kapely , a byt jeho priateľa na ulici Baker Street bol vhodným miestom na pobyt, keď sa pokúšal vyslobodiť zo zmlúv Stealers Wheel. Rafferty vysvetlil Martinovi Chiltonovi na Denný telegraf : „Všetci sa navzájom žalovali, a tak som strávil veľa času nočným vlakom z Glasgow do Londýna na stretnutia s právnikmi. Poznal som chlapíka, ktorý býval v malom byte na Baker Street. Celú noc sme tam sedeli a rozprávali sa alebo hrali na gitare. “

  V poslednom verši Rafferty vyjadruje svoje nadšenie z toho, ako sa konečne vyriešili jeho právne a finančné frustrácie:

  Keď sa zobudíte, je nové ráno
  Slnko svieti, je nové ráno
  Ideš, ideš domov


 • Raphael Ravenscroft hral na saxofónové sólo. Rafferty napísal pieseň s inštrumentálnou prestávkou, ale nemal na mysli konkrétny nástroj. Hugh Murphy, ktorý skladbu produkoval, navrhol saxofón, a tak priviedli Ravenscroft, aby na ňom zahrali. Ravenscroft hral na doskách Pink Floyd, Marvin Gaye, Abba, Alvin Lee a mnohých ďalších.
 • Toto bolo vykonané na konci Simpsonovci epizóda „Lisin sax“, keď dostane nový saxofón po tom, čo bol jej starý zničený. Kým hrá na saxofónové sólo, sú zobrazené klipy, na ktoré hrá na starý saxofón.
  Patrick -Tallapoosa, GA


 • Jeden z najznámejších obyvateľov Baker street je fiktívny detektív sira Arthura Conana Doyla Sherlock Holmes. Býval na ulici Baker 221-B.
  Patrick -Brémen, GA
 • V roku 1992 sa britská skupina Undercover dostala na druhé miesto britského rebríčka s obalom tejto piesne. Ich názov bol výstižný, pretože ich jediným ďalším hitom britskej dvadsiatky bol ďalší cover, tentokrát z piesne Never Let Her Slip Away od Andrewa Golda. Obe pôvodné verzie boli v britskej Top 20 v apríli 1978. Undercoverov klávesista Steve McCutcheon, známy tiež ako Steve Mac, sa neskôr spojil s Waynom Hectorom a vytvoril úspešné partnerstvo v oblasti skladania piesní vrátane niektorých britských #1 s skupiny Westlife.
 • Túto pieseň zastrešila rocková skupina Foo Fighters, ktorá ju prepracovala slávnou saxofónovou linkou nahradenou gitarou. Pieseň zahrali príležitostne a vydali svoju verziu ako B-stranu niektorých vydaní albumu „ Môj hrdina . ' V roku 2007 bola pieseň zaradená k 10. výročiu opätovného vydania ich albumu Farba a tvar .
 • Ravenscroftovi údajne za jeho saxofónny príspevok zaplatili iba 27 libier. Šek, ktorý dostal, sa odrazil, a tak hudobník zarámoval zbytočnú platbu a zavesil ju na stenu svojho právneho zástupcu.
 • V rozhlasovom rozhovore pre rok 2011 Ravenscroft uviedol, že pieseň ho pobavila. „Som podráždený, pretože to nie je v poriadku,“ povedal. „Áno, je to ploché. Do takej miery, že ma to prinajlepšom dráždi. “
 • Obdobie 1977-1982 vznikalo z veľmi nezabudnuteľných jemných rockových piesní, ktoré sa o desaťročia neskôr dostali do zoznamov skladieb. Tento žáner bol známy, niekedy odmietavo, ako „Yacht Rock“, pričom táto pieseň sa často uvádzala ako ukážkový.

  Ulica „Baker Street“ rezonuje u poslucháčov ešte viac a vzbudzuje silné emócie. Nicholas Niespodziani z Yacht Rock Revue nám povedal o prevedení piesne: „Baker Street“ je skutočne všetko o saxofóne, čo v skutočnosti nie je extrémne náročné hrať na saxofóne, ale vyvoláva u ľudí emócie, ktoré nemyslel si, že majú Hráte to pred davom chalanov, ktorí to predtým nepočuli, a začnú byť divokí. Dostanú šialené oko. “
 • Keď Ann Wilson zo Heart pokryla túto pieseň na svojom albume 2018 Nesmrteľný , zahrnula tento elegantný diskurz: „Kto by neuniesol svoju unavenú dušu domov po dlhých dňoch búšenia po dlažbe v honbe za nejakým snom; keď je všetko vyskúšané, všetci sa rozprávali, všetko možné bolo urobené, boli urobené vaše najlepšie a najúplnejšie zábery ... a stále neexistujú žiadni príjemcovia? Takéto chvíle môžu byť veľmi skľučujúce a deprimujúce. Môžu byť aj katarzné. “


Zaujímavé Články