Bang A Gong (Get It On) od T. Rexa

 • Autorom tejto piesne je hlavný spevák skupiny T. Rex Marc Bolan. Táto pieseň je o sexe, ale s tak komicky vágnymi obrazmi by sa ťažko urazili aj tí najrozvážnejší poslucháči. Bolanova dodávka je divoká a stále dievča označuje za „špinavé a milé“, ale musíte sa poriadne natiahnuť, aby ste našli sexuálne podtóny v „svätožiare s diamantovou hviezdou“ alebo v „plášti plnom orlov“. Najväčší návrh je v názve.
 • Táto pieseň bola napísaná a nahraná, keď T. Rex cestoval po Amerike v roku 1971. Skupina sa preslávila v rodnom Spojenom kráľovstve vlastným albumom s názvom 1970, ale v USA boli málo známi. Marc Bolan to chcel zmeniť tým, že príde s niečím, čo by v Amerike prirástlo k srdcu.

  Podľa bubeníka T. Rexa Billa Legenda s Bolanom jeden deň vypracovali rytmus v Bolanovej hotelovej izbe a keď sa turné dostalo do Los Angeles, skupina sa opäť stretla s členmi tímu, ktorý pracoval na ich prvom albume: producent Tony Visconti a záložní speváci Howard Kaylan a Mark Volman, ktorí boli členmi skupiny The Turtles a boli zaznamenaní ako Flo & Eddie. V Kaylanovom dome v Laurel Canyone strávili celú noc spracovaním piesne a nasledujúci deň ju nahrali v štúdiu Wally Heider Studios v LA. Keď sa dostali do štúdia, mali refrén, rytmus a skladbu „Si špinavý a sladký“, ale Bolan musel prísť s inými textami na mieste, čo naznačuje, že o tom príliš nerozmýšľal. ich. Všetci súhlasia s tým, že v celom procese bol zahrnutý kokaín.
 • Je to vynikajúci príklad 'glam rocku', ktorý sa vyznačoval poburujúcimi, často zženštilými kostýmami, nezmyselnými textami, jazdnými rytmami a veľmi divadelnými scénickými šou.
 • Vo Veľkej Británii sa tento hit 24. júla 1971 dostal na 1. miesto, čím sa T. Rex stal druhým najlepším hráčom v rebríčku po „Horúcej láske“. Americká gramofónová spoločnosť Reprise sa k piesni stavila nohami a vydala ju až v januári 1972. V marci sa dostala na #10, ale nakoniec bola jediným významným hitom skupiny Stateside. Vo Veľkej Británii mali ďalšie dve #1 - „Telegram Sam“ a „Metal Guru“ - a celkovo 11 najlepších 10.
 • Táto pieseň má v Británii názov „Get It On“, ale v Amerike došlo v roku 1971 k menšiemu hitu skupiny s názvom Chase, takže názov bol zmenený na menej sugestívny „Bang A Gong (Get It On“) ). “
 • Posledný riadok „Medzitým stále premýšľam ...“ je kývnutím na pieseň Chucka Berryho z roku 1959 s názvom „Little Queenie“, kde spieva „Medzitým premýšľam“ s rovnakým skloňovaním.
 • Kapela to vydala rok potom, čo si zmenšili meno. Boli to Tyrannosaurus Rex.
 • Po páde zo slávy niekoľko rokov potom, čo to vyšlo, si spevák Marc Bolan vyvinul oslabujúci zvyk na kokaín a alkohol, ale to ho nezabilo: Zomrel 16. septembra 1977, keď Mini riadila jeho priateľka, speváčka Gloria Jones. , narazil do stromu.
 • V roku 1985 „superskupina“ The Power Station, v ktorej boli Robert Palmer a členovia Duran Duran, vydala ako singel pod názvom „Get It On“. Ich verzia bola zaradená do #9 USA a #22 UK.

  Elektráreň predviedla pieseň v epizóde „Whatever Works“ Miami Vice , ktorá bola odvysielaná 4. októbra 1985, len dva mesiace po jej vrchole v Amerike.
 • Marc Bolan prevzal svoje meno od Boba Dylana ... BO od Boba a LAN od Dylana.
  Bob-Atlanta, GA
 • Blondie nahrala pre svoj rok 1978 živú verziu Paralelné čiary album. The Damned a Frankie Goes to Hollywood sú niektorí z ďalších umelcov, ktorí sa podieľali na skladbe.
  Chrissy - Manchester, Anglicko

Zaujímavé Články