Barbie Girl od Aqua

 • Napriek tomu, že texty pôsobia bezvýznamne, môžu byť výpoveďou o nadsadenej hodnote sexepílu v spoločnosti. Bábiky Barbie majú neobvykle malý pás a obrovské prsia a sú nerealisticky proporcionálne, čo podľa jej kritikov vedie k problémom so sebaúctou a obrazom tela u mladých dievčat. Výrobca Barbie, Mattel, reaguje na tieto obvinenia tým, že poukazuje na to, že Barbie nemá byť realistická a jej neobvyklý tvar je navrhnutý tak, aby sa jej ľahko pózovalo a obliekalo.
 • Aqua je skupina škandinávskych hudobníkov a DJ -ov, ktorí pôvodne tvorili pod menom Joyspeed. To prinieslo v ich rodnom regióne malý úspech v tabuľke, ale skupina bola rozčarovaná a začala odznova ako Aqua.
 • To bolo napísané potom, čo skupina videla výstavu o „gýčovej kultúre“.
 • Mattel kapelu zažaloval s tým, že porušili ochrannú známku Barbie a urobili z Barbie sexuálny objekt, pričom ju označil za „blondínku Bimbo“. Aqua tvrdil, že Mattel do textu piesne vložil ich vlastné významy. V roku 2002 sudca rozhodol, že pieseň je podľa prvého dodatku chránená ako sloboda prejavu, a taktiež vyhodil žalobu za ohováranie, voči spoločnosti Mattel podala spoločnosť Aqua's record company. Sudca v rozsudku uviedol, že „stranám sa odporúča, aby sa ochladili“. Prípad bol zamietnutý a v tomto procese si získal veľkú pozornosť médií pre pieseň a kapelu.

  Koncom roku 1997, niekoľko mesiacov po tom, čo sa táto pieseň dostala na vrchol amerických hitparád, Mattel oznámil, že menia telo Barbie iba tretíkrát v jej histórii. Nové telo Barbie malo väčší pás, štíhlejšie boky a prsia zmenšené na poctivý B pohár.
 • Aqua nie je prvou skupinou, ktorá bola žalovaná kvôli Barbie. Mattel tiež zažaloval režiséra Todda Haynesa za použitie bábiky vo filme z roku 1987 Superstar: Príbeh Karen Carpenter .
 • Aqua mala komerčný úspech v Dánsku a Švédsku s prvým singlom Roses Are Red, ktorý sa umiestnil na prvom mieste. Táto skupina je v USA považovaná za zázrak jedného hitu, ale v Anglicku nasledovali skladbu „Barbie Girl“ ďalšími dvoma hitmi číslo 1: „Doctor Jones“ a „Turn Back Time“.
  Sara Webb - Hitchin, Veľká Británia
 • Mixér Časopis ohodnotil túto 33. najhoršiu pieseň v článku z roku 2004 „Run for Your Life! Je to 50 najhorších skladieb vôbec! ' v sekcii s názvom „Škandinávske upozornenie na pedopop! Erk! ' Naznačujú, že „možno gambit znel v rodnej nórčine nórskej speváčky Lene Nystrom„ hejtom “, ale že„ v angličtine je to jednoducho nesprávne “. Za najhoršiu časť piesne označili rappera Reneho Difa basso profundo, poď, Barbie, poďme na párty.
  Brett - Edmonton, Kanada
 • V roku 1945 založili Ruth Handler a jej manžel Elliot so svojim blízkym priateľom Haroldom Mattsonom hračkársku spoločnosť Mattel. Nápad na Barbie vznikol potom, čo Ruth sledovala, ako ich dcéra Barbara vyrezáva bábiky z časopisov a starostlivo si vyberá oblečenie a doplnky, do ktorých ich oblečie. Všetky ostatné bábiky, ktoré boli v tom čase na trhu, boli bábiky, ale Ruth si uvedomila, že existuje obrovský potenciál bábika s funkciami pre dospelých, ktorá deťom umožňuje plniť si sny. Barbie, pomenovaná po ich dcére, debutovala na veľtrhu hračiek v New Yorku v marci 1959 a zaútočila na obchody s hračkami po celých USA - toho roku sa predalo viac ako 351 000 bábik po 3 doláre. Dnes je Barbie najpredávanejšou hračkou na svete - od roku 1959 sa predalo viac ako miliarda bábik v 150 rôznych krajinách.

Zaujímavé Články