Behind Blue Eyes od The Who

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Pete Townshend to pôvodne napísal o postave vo svojom projekte „Lifehouse“, ktorý mal byť filmom podobným filmu The Who's Tommy a Quadrofénia . Townshend nikdy nedokončil „Lifehouse“, ale piesne skončili na albume Kto je ďalší .
  Brian - Paoli, IN


 • Pete Townshend a Roger Daltrey majú modré oči, ale pieseň nie je autobiografická. Townshend povedal, že ho napísal, aby ukázal „Aké osamelé je byť mocným“.


 • Townshend to bude používať ako hlavnú pieseň v Lifehouse film pre zloducha, Jumbo.


 • Pete Townshend vysvetlil, že sa nikdy nesprával ako typická rocková hviezda, keď bol na turné, najmä pokiaľ ide o groupies, ktorým sa snažil vyhnúť. Hovorí, že to bol podraz s fanynkou, ktorý bol impulzom pre túto pieseň. Townshend, ktorý sa oženil v roku 1968, bol v pokušení skupinkou po koncerte The Who z 9. júna 1970 v Denveri. Hovorí, že sa vrátil do svojej izby sám a napísal modlitbu, ktorá začínala: „Ak sa moja päsť zatne, rozlomte ju ...“ Modlitba viac -menej žiadala o pomoc pri odolávaní tomuto pokušeniu. Ostatné slová by mohli opisovať Townshendovu sebaľútosť a to, aké ťažké je odolať.
  Geoff Morgan - Brookfield, WI
 • Pôvodná demo verzia je oveľa tichšia a obmedzená. Townshend vydal túto verziu na svojom albume z roku 1983 Naberačka .


 • Roger Daltrey urobil novú verziu tejto piesne s írskou skupinou The Chieftains, ktorá vyšla na albume skupiny z roku 1992 Írsky večer . Toto prevedenie, ktoré bolo nahraté naživo v Grand Opera House v Belfaste, ponúka tradičné írske nástroje vrátane huslí a bodhránu.
 • Texty vychádzajú z Townshendovho vlastného pocitu úzkosti - že nikto nevie, aké to je byť ním, s veľkými očakávaniami a tlakom byť niekým, kým nie je. Keďže vie, aký môže byť nešťastný drn, hovorí nám, aby sme si to nenechali užiť, pretože si nechce užívať radosť z nás (fanúšikov). Znamená to, že budeme žiadať viac!
 • Toto je jedna z najobľúbenejších živých piesní od skupiny The Who, ktorá hrala väčšinu ich koncertov. Pete Townshend v rôznych fázach svojej kariéry povedal, že hoci je presvedčený, že je to skvelá pieseň, s jeho realizáciou nie je spokojné, pretože sa domnieva, že je to mimo kontextu jeho projektu Lifehouse.
 • K hrôze mnohých fanúšikov, ktorí nad nu-metalom ohŕňali nos, zahrala Limp Bizkit túto pieseň v roku 2003 na svojom albume Výsledky sa môžu líšiť , čím sa dostal na #18 Spojené kráľovstvo a #71 USA (jediná obalová verzia v grafe). Táto verzia bola použitá vo filme Halle Berry Gothika . Berry sa objavil vo videu, ktoré režíroval frontman Bizkitu Fred Durst. Pohodlne, Durst zahrnul do videa scénu, kde bozkáva Berryho.
 • V deň, keď nahral svoje vokály k tejto piesni, prešiel pes Rogera Daltreyho - bol to prvý pes, ktorého kedy mal. Spomínal na to spevák skupiny Who Časopis AARP že „sa to zúfalo pokúšal držať pokope“.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: