Čierna od Pearl Jam

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Eddie Vedder vysvetlil v Pearl Jam Twenty kniha, v ktorej je táto pieseň o prvých vzťahoch. „Pieseň je o pustení,“ povedal Vedder. 'Je veľmi zriedkavé, aby vzťah vydržal gravitačnú silu Zeme a kam ho zavedú ľudia a ako budú rásť.' Počul som, ako sa hovorí, že naozaj nemôžeš mať skutočnú lásku, pokiaľ to nebola láska, ktorá sa neopätuje. Je to drsné, pretože potom je tvojím najpravdivejším ten, ktorého nemôžeš mať navždy. “


 • V septembri 1992 Pearl Jam vzlietli a z ich debutového albumu vyšli tri single Toto : ' Živý , „Rovnomerný tok“ a „ Jeremy . ' Vydanie albumu „Black“ ako ďalšieho singlu bolo pre spoločnosť Sony Records horúce a ťažké. Bola to jasná voľba, pretože sa začala prehrávať ako strih albumu a bola to balada, ktorá ich mohla preniesť do iných formátov. Kapela však zaujala pevný postoj k jej vydaniu, pretože Eddie Vedder nechcel nakrútiť video ani už nemusel absolvovať žiadny ďalší propagačný proces. Vedder túto bitku vyhral a skladba „Oceans“, ktorej sa dostalo veľmi malej pozornosti, bola vydaná ako štvrtý a posledný singel z albumu. To bol veľký moment pre Pearl Jam a ich manažéra Kelly Curtis, ktorí sa postavili Sony a ich silnému generálnemu riaditeľovi Tommymu Mottolovi, ktorí na nich tlačili, aby vydali 'Black' ako singel.


 • Gitarista skupiny Pearl Jam Stone Gossard napísal hudbu k tejto piesni, ktorú nazval „E Ballad“ predtým, ako jej to povedal Vedder.


 • Hovorí sa, že táto pieseň je o dievčati, ktoré potratí bez toho, aby to povedal svojmu priateľovi, ale text naznačuje, že Vedder hovorí o priateľke (alebo blízkej spoločníčke), ktorá buď zomrela, alebo sa s ním rozišla. Niekoľko lyrických analýz:

  „Listy prázdneho plátna, nedotknuté listy hliny“ - Všetky odkazy na umenie, výtvarné potreby sa nemenia ani nepoužívajú.

  „Boli predo mnou rozložení tak, ako kedysi jej telo“ - Sexuálny odkaz? Zomrela?

  „Všetkých päť horizontov sa točilo okolo jej duše“ - Možný náboženský odkaz, päť je dosť dôležité číslo pre mnohé náboženstvá (ako pentagram). Mohlo by to tiež znamenať, že je rozťahaná (dve nohy+dve ruky+1 hlava = 5).

  „Och, viem, že mi dala všetko, čo mala na sebe“ - Všetko, čo mala na sebe, mohla byť metaforou znalostí, emocionálneho oblečenia.

  „Ach, všetky obrázky boli vyprané v čiernej farbe, vytetované všetko ...“ - Mal fotografie ženy, ale niečo sa jej stalo a teraz sú pre neho „čierne“.

  „Som obklopený niekoľkými deťmi v hre“ - Práve odtiaľ pochádza odkaz na potrat.

  „Cítim ich smiech, tak prečo sa prihováram“ - Myšlienka na deti vyvoláva zlé spomienky. Možno to bolo dieťa, ktoré zomrelo, ale s najväčšou pravdepodobnosťou je to niekto, kto vedel.

  „Všetka zlá láska zmenila môj svet na čierny“ - Tento riadok podporuje teóriu rozchodu.

  „Vytetované všetko, čo vidím, všetko, čo som, všetko, čím budem ... áno ...“ - Jeho vízia, život a zmysel boli zakryté touto tragickou udalosťou.

  „Viem, že jedného dňa budeš mať krásny život, viem, že budeš hviezdou na oblohe niekoho iného, ​​ale prečo prečo, prečo to nemôže byť, prečo to nemôže byť aj moje“ - Teraz je s niekým inak, ale chce byť s ňou.
 • Aaron Lewis predviedol túto pieseň naživo iba so svojou akustickou gitarou počas Staindovho turné v roku 2002. Jedna nahrávka z neho dostala rozhlasovú hru.
  Nick - Paramus, New Jersey


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: