Čierna a žltá od Wiza Khalifu

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Cameron Jibril Thomaz, známejší pod umeleckým menom Wiz Khalifa, je americký rapper so sídlom v Pittsburghu v Pensylvánii. Jeho umelecké meno je odvodené z khalifa, arabského slova, ktoré znamená „nástupca“, a múdrosti, ktorá bola skrátená na Wiz, keď mal Khalifa pätnásť rokov.

  V roku 2007 Khalifa podpísal zmluvu s vydavateľstvom Warner Bros. Records a vydal dva albumy prostredníctvom spoločnosti Rostrum Records. Jeho techno ovplyvnený singel „Say Yeah“ získal mestské rozhlasové vysielanie a zaradil sa do rebríčka najlepších 40. skladieb Hot Rapu. Khalifa sa rozišiel s Warner Bros a vydal mixtape, Kush a pomarančový džús ako bezplatné stiahnutie v apríli 2010. Vďaka obetavej základni fanúšikov Khalifa sa tento mixtape stal trendovou témou #1 na Twitteri s hash tagom #kushandorangejuice a „Kush and Orange Juice download“ sa umiestnil na 1. mieste v horúcich trendoch vyhľadávania Google. Krátko nato rapper z Pittsburghu podpísal zmluvu s Atlantic Records. Toto je jeho prvý singel vydaný s americkým vydavateľstvom.


 • Nebudete prekvapení, keď sa dozviete, že ako rodák z Pittsburghu je Khalifa skalným fanúšikom Steelers a táto pieseň nesie názov podľa čierno-kanárickej schémy futbalového tímu. Hudobné video tiež ukazuje, ako MC predvádza trať v tričku s majstrovským prsteňom Steelers 'Super Bowl a máva tímovým hrozným uterákom.


 • Khalifa bol menovaný za najhorúcejší MC MTV roku 2010, vyhral s takmer 70 000 hlasmi a porazil ďalších nových rapperov na scéne, ako sú Nicki Minaj a J. Cole.


 • Pieseň produkoval nórsky produkčný tím Stargate, ktorí sú známi predovšetkým z práce s hviezdami R & B/Pop ako Ne-Yo, Beyoncé a Chris Brown. 'Bola to len dobrá zmes,' povedal Khalifa pre MTV News o práci s beatmeistermi. „Keď sme sa dostali do štúdia, myslím, že prvý deň v štúdiu som s nimi urobil dve piesne a jeden háčik. Stále mi hádzali beaty a ja som nad nimi stále vyraďoval háky a verše. Takže si myslím, že tam bola len atmosféra. Hudba, ktorú sme robili, je skutočne silná. Bolo to ako: „Musíme to urobiť [a spolupracovať]“.
 • Pieseň sa po 18-týždňovom stúpaní dostala na prvé miesto v rebríčku Hot 100 a Khalifa to povedal Billboard časopis ho zobral späť k úspechu piesne, pretože to mal byť prípravný singel pred debutovým albumom rappera, Rolovacie papiere . 'Bolo to úplné prekvapenie,' povedal. „Je to pieseň o Pittsburghu a myslel som si, že to bude len skvelý úvod. Nikdy som si to nepredstavoval. '


 • Pieseň bola siedmym najlepším hráčom hitparád, ktorý v názve obsahoval slovo „čierny“. Koľko z ostatných šiestich môžete vymenovať? Oni boli:
  1966 „Paint It Black“ od The Rolling Stones.
  1972 „Čierna a biela“ od Noc troch psov.
  1975 „Čierna voda“ od Doobie Brothers.
  1990 „Black Velvet“ od Alannah Myles.
  1990 „Čierna mačka“ od Janet Jackson.
  1991 ' Čierny alebo biely “od Michaela Jacksona.
  Ok, čo poviete na ďalšie dve piesne č. 1 s „žltým“ v názve? Tu je návod - boli to dva z najdlhších názvov piesní, ktoré dosiahli vrchol. Oni boli:
  1960 'Itsy Bitsy Teenie Weenie Yellow Polkadot Bikini' od Briana Hylanda.
  1973 „Dawn uviazaj žltú stužku okolo starého duba“.
 • V rozhovore s HipHopDX.com , Wiz vysvetlil, že pieseň začala ako melódia o jeho podpise Dodge Challenger Hemi RT, než sa stala hymnou Pittsburghu Steelers včas pre Super Bowl. „[Čierni a žltí] boli o aute,“ povedal. „A moje šperky. 'Tak som to položil, od biča až po diamanty.' 'Čierny pruh, žltá farba / Oni sa toho báli, ale motyky nie.' To je Chally, keď tú vec vytiahnem. 'Raz šliapni na pedál, aby sa otriasla podlaha.' Ide o auto. “
  Wiz dodal, že to bolo mesto, ktoré ho inšpirovalo k nákupu tohto konkrétneho vozidla. „Je to aj o občianskej hrdosti. Som z Pittsburghu, kvôli tomu som dostal čierno -žltý Challenger. Mohol som dostať oranžovú zo starej školy; Mohol som to namaľovať akoukoľvek farbou. Ale mám to čierne a žlté. Nechal som [dílera] hľadať to auto. A oni to pre mňa dostali. “
 • Pennsylvánsky rapper Max Warren, ktorý vystupuje pod menom Maxamillion, podal 30. decembra 2011 žalobu o autorské práva. Tvrdil, že táto pieseň porušuje autorské práva na skladbu, ktorú Warren napísal v roku 2007 s názvom „Pink N Yellow“.
 • Režisér Bill Paladino (Khalifa 'Work Hard Play Hard', 'The Bluff') nakrútil hudobné video v Pittsburghu a dúfal, že zahrnie aj drag racingovú scénu, ale nemohol na to získať povolenie - alebo veľa iného. V skutočnosti bolo mnoho scén okolo mesta natočených rýchlo, než sa mohla objaviť polícia a zastavila ich. V klipe je cameo od linebackera Steelers Lamarra Woodleyho. Pokiaľ ide o dav obklopujúci rappera, dozvedel sa o streľbe od Khalifa na Twitteri a jednoducho sa ukázal.
 • 'Je to náš prvý seriózny rapový rekord,' povedal Tor Erik Hermansen, polovica dvojice hviezdnych brán Týždenník zábavy . „Vždy sme milovali hip-hop, ale pretože niektoré naše rané veci boli melodickejšie, nikdy sme nedostali šancu. Keď Wiz prišiel do štúdia, dali sme mu najskôr ďalšiu pieseň - tvrdšiu a temnejšiu hip -hopovú nahrávku, ktorú miloval - a potom sme mu zahrali túto skladbu. Hneď, ako začul ten syntetický riadok, začal hovoriť „čierno -žltý“. Naozaj sme nevedeli, aké dôležité sú farby čiernej a žltej pre niekoho z Pittsburghu. '

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: