Blaze Of Glory od Jona Bon Joviho

 • Toto bolo uvedené vo filme Mladé zbrane II , v hlavnej úlohe Emilio Estevez. Podľa článku v Týždenník zábavy , Bon Jovi napísal pieseň po požičaní scenára z filmu od svojho priateľa Esteveza. Jon sa objavil na scéne v Novom Mexiku s akustickou gitarou a zahral pieseň pre scenáristu filmu Johna Fusca, ktorý použil „ Hľadaný mŕtvy alebo živý “ako„ Náladová hudba “pri písaní prvého Mladé zbrane . Bon Jovi hral pieseň pre Fusca, ktorý ju miloval a vložil do filmu.
 • V tejto piesni je spevák odhodlaný bojovať až do smrti, pretože vie, že na neho budú pamätať jeho statočnosť.
 • Jon Bon Jovi to nahral ako sólový projekt, zatiaľ čo si dával pauzu od svojej kapely. Nielenže sa vyčlenil zo skupiny, ale taktiež sa prvýkrát presadil v herectve Mladé zbrane II ako väzňa v boxe, ktorého zastrelia späť do jamy. Odvtedy sa mnohokrát objavil ako herec, vrátane rolí vo filmoch U-571 a Zaplatiť dopredu a televízne relácie Sex a mesto a Ally McBeal .
 • V roku 1991 bol nominovaný na Oscara za najlepšiu pôvodnú pieseň, ale prehral s Madonnou „Skôr alebo neskôr“ z roku Dick Tracy . Jon Bon Jovi dal kapele opäť dohromady, aby to predviedol v televíznom vysielaní cien Akadémie.
 • Bon Jovi skončil s nahraním celého albumu piesní, ktorými sa inšpiroval Mladé zbrane II , ktorý vyšiel týždeň po filme a tiež sa ozval Blaze of Glory . Bol to jeho prvý sólový album a predalo sa z neho viac ako 2 milióny kópií. Aby si album zahral, ​​naverboval niekoľko zvučných mien vrátane Eltona Johna, Little Richarda a Jeffa Becka, ktorí na tejto skladbe hrali na slide gitare. Na albume sa objavil aj Randy Jackson a na tejto skladbe hral na basovú gitaru. Povedal Jackson ďalej Americký idol že to bol jeho druhý najlepší výkon vôbec. Neprezradil, čo považoval za svoj najlepší výkon.
 • Danny Kortchmar, ktorý je spoluautorom mnohých hitov Dona Henleyho, produkoval túto skladbu, ako aj celú skladbu Blaze Of Glory album, s Jonom Bon Jovi. „Bavili sme sa s hudobníkmi, s ktorými sme hrali, a práve sme mali ples v štúdiu,“ povedal Kortchmar pre Songfacts.

  Krátko po dokončení projektu bol Kortchmar požiadaný, aby produkoval skladbu Hall & Oates „So Close“, a tak so sebou zobral aj Jona. Na trati odviedli takú dobrú prácu, že za skladbu získali zásluhy od skladateľov, čo v USA prinieslo #11.
 • Prvý pokus Jona Bon Joviho o západný vzhľad prišiel v roku 1986, keď skupina plánovala pomenovať svoj tretí album „Wanted“ podľa piesne „Wanted Dead Or Alive“. Fotograf Mark Weiss odfotil skupinu, ako keby to boli kovboji z divokého západu na úteku. Zábery z tejto relácie ukazujú, že sa k tomu ešte ani nedostali, vyzerali viac na Jersey Shore ako Jesse James. Nakoniec pomenovali album „Slippery When Wet“ a opustili kovbojský motív.

  Keď Jon Bon Jovi nakrúcal video pre skladbu „Blaze Of Glory“, zobral so sebou Weissa, ktorý dostal záber, ktorý bol použitý na zadný kryt albumu. 'Jon ma rád sprevádzal natáčaním videa, pretože bol oblečený a pripravený na kameru a bolo tam veľa prestojov,' povedal pre Songfacts. „Využil som to a v jeho prípade som z ničoho nič uvidel túto dúhu a len som povedal:„ Jon! Poď sem!' A postavil som ho na okraj útesu a zastrelil som ho dúhou. '
 • Pieseň získala ocenenie Zlatý glóbus za najlepšiu pôvodnú pieseň.
 • Toto bolo zaradené na album najväčších hitov Bon Jovi z roku 1994 Križovatka .
 • Hudobné video režírované Waynom Ishamom bolo natočené na tisíc metrových útesoch mimo Moabu v Utahu. Všetko potrebné na streľbu v západnom štýle letelo helikoptérou. Aby si Jon a posádka ušetrili starosti s lietaním do a z hotela, tri dni táborili vo výšinách púšte.
 • Pieseň napísal Jon Bon Jovi na obrúsok v reštaurácii na scéne Mladé zbrane II . Emilio Estevez ho má zarámovaný na stene vo svojom dome.
 • V texte „Som tým, čím bol Kain pre Ábela, pane, chyťte ma, ak môžete“, sa Jon Bon Jovi prirovnáva k najstaršiemu synovi Adama a Evy, ktorý v knihe Genesis zavraždil svojho mladšieho brata Ábela. Boh odsúdil Kaina, aby putoval po zemi so znakom zatratenia na čele, čím zabránil komukoľvek, aby ho zabil, aby neboli sedemkrát prekliati. Kain a Ábel patria medzi jedny z najobľúbenejších biblických postáv, ktoré sa ukazujú v piesňach.
 • Toto bola #1 v Austrálii šesť týždňov.

Zaujímavé Články