In Bloom od Nirvany

 • Kurt Cobain vysvetlil, že pohŕda „buranmi, machistami a urážlivými ľuďmi“. Povedal, že táto pieseň bola útokom na tieto typy.
 • Cobain vyrastal v Aberdeene vo Washingtone a stretol veľa ľudí s veľmi malou toleranciou voči komukoľvek inému. Povedal Melody Maker v roku 1992: „Veky som si myslel, že by som mohol byť homosexuál, pretože sa mi nepáčilo dievča typu roztlieskavačky alebo sa chceli stretávať s chlapcami. Rozhodol som sa žiť život samotára. Nestýkal som sa s nikým iným, pretože som nedokázal zvládnuť ich hlúposť. '
 • Kurt Cobain si bol veľmi dobre vedomý toho, že veľa ľudí nepochopí pointu jeho piesní a budú s nimi jednoducho spievať naslepo. K tejto piesni napísal veľmi dlhý spev, aby ľudia spievali o nepochopení piesne: „On má rád všetky pekné piesne a rád si s nimi zaspieva, ale nevie, čo to znamená.'
 • Na ďalšie vyprovokovanie homofóbneho davu, na ktorý sa táto pieseň zameriava, mala kapela na videu šaty. Klip začína tým, že sa kapela objavila v estrádnej šou v štýle päťdesiatych rokov, pričom bezradný hostiteľ ich skandoval, ale nesprávne vyslovil ich meno. Neskôr sa klipy, v ktorých má kapela na sebe šaty, javia ako kontrast k vzhľadu saka a kravaty, ktorý nosia väčšinu videa.

  Kevin Kerslake, ktorý tiež robil videá Nirvany pre „Sliver“ a „ Príď ako si “bol riaditeľ. Hovorí, že na tento nápad prišli z rozprávania Show Eda Sullivana .
 • Keď už hovoríme o nepravdepodobnej sláve Nirvany v roku 1992, ich basgitarista Krist Novoselic nedokázal na vysvetlenie použiť riadok z tejto piesne. Povedal Krist: „On je ten, kto má rád pekné piesne“ - tu to máte. Nevadí je veľmi bezpečný záznam. Nie je to ako Big Black alebo Butthole Surfers, niečo úplne v strede. Sme len mierne vľavo od centra. Je to pop. Proste gitary sú ťažké. '
 • K tejto piesni existujú štyri rôzne videá. Prvú vyrobil študent filmu v roku 1990 predtým, ako bola skupina slávna. Ostatné tri sú rôzne úpravy tých istých záberov. V jednom má kapela obleky, v inom oblečené šaty a v jednom z nich, na ktorom MTV zvyčajne hrala, majú na niektorých záberoch oblek a na inom šaty. Tieto tri videá sú paródiou na staré estrádne šou Show Eda Sullivana . Rovnako ako show, boli natočené čiernobielo, obsahujú zábery davu kričiacich dievčat a predstavuje hostiteľa, ktorý nesprávne vyslovil názov kapely.
 • Toto bolo vydané ako singel viac ako rok po vydaní albumu.
 • Nirvana bola známa svojou nespútanou energiou, ale mnohé z ich piesní boli veľmi melodické a celkom nezabudnuteľné, vrátane tejto. David Yow, ktorý absolvoval turné s Nirvanou ako člen kapely The Jesus Lizard, si pamätá, ako Nirvanu počul hrať túto pieseň ešte pred jej vydaním a ako sa jej vryla do hlavy. „To bolo predtým Nevadí vyšiel a ďalší deň - a to sa nikdy nestane - v dodávke Mac, náš bubeník a ja, spievali „In Bloom“, potom, čo ste to raz počuli naživo, “povedal. „Dozvedeli sme sa to, pretože si to absorboval. To bolo také chytľavé. ' (Tu je náš úplný rozhovor s Davidom Yowom.)
 • Vidiecky umelec Sturgill Simpson nahrala cover verziu za jeho rok 2016 Námornícky sprievodca po Zemi album. Jeho interpretácia je úplne nerozpoznateľná vírením strún a rohov.

  Simpson vyrastal v rozpadnutom dome a našiel v ňom útechu Nevadí . 'Pamätám si, že v siedmej alebo ôsmej triede, keď ten album spadol, bolo to ako keby v mojej spálni vybuchla bomba,' vysvetlil. „Pre mňa táto pieseň vždy zhŕňala, čo to znamená byť teenagerom, a myslím si, že mladému chlapcovi hovorí, že môže byť citlivý a súcitný - na to, aby bol mužom, nemusí byť tvrdý ani chladný. Preto som chcel Kurtovi urobiť veľmi krásnu a čistú poctu. “

Zaujímavé Články