Blowin 'In The Wind od Boba Dylana

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Dylan tvrdí, že jedno popoludnie napísal túto pieseň asi za 10 minút. Slová vložil do melódie starej otrokárskej piesne s názvom „No More Auction Block“, ktorú sa možno dozvedel z rodinných záznamov Cartera. Večer Dylan vzal pieseň do nočného klubu Gerde's Folk City v Greenwich Village, kde mal hrať set. Pred hraním oznámil: „Toto nie je žiadna protestná pieseň ani nič podobné, pretože nepíšem žiadne protestné piesne.“ Počas tohto prvého predstavenia Dylan nevedel prečítať nejaký svoj vlastný rukopis a počas toho si vymyslel niektoré texty.


 • Dylanova verzia tejto piesne nikdy nebola hitom - bola to coververzia Petra, Paula a Mary, ktorá sa vo februári 1963 dostala na 2. miesto v USA a predstavila mnohým ľuďom hudbu Boba Dylana, ktorý bol obskúrnym folkovým spevákom. čas.


 • Dylan získal národnú popularitu, keď predviedol túto pieseň s Petrom, Paulom a Mary na Newport Folk Festival 1963. Časopisy ako Čas , Playboy a New Yorker po predstavení bežali príbehy o Dylanovi.


 • Dylan to napísal v roku 1962, ale vydal to až na svojom druhom albume o rok neskôr. Bolo bežné, že Dylan chvíľu hral piesne, než ich nahral, ​​čo mu dávalo kontrolu nad tým, kedy môžu byť pokryté. Akonáhle je pieseň nahraná, ktokoľvek ju môže pokryť, ak zaplatí mechanické licenčné poplatky.
 • Novembra 1963 Newsweek článok podnietil klebety, že Dylan ukradol túto pieseň študentovi strednej školy v New Jersey. V článku bolo uvedené:

  Dokonca koluje fáma, že Dylan nenapísal 'Blowin' In The Wind ', že ju napísal stredoškolský študent Millburn (NJ) menom Lorre Wyatt, ktorý ju predal spevákovi. Dylan hovorí, že pieseň napísal a Wyatt popiera autorstvo, ale niekoľko študentov Millburn tvrdí, že pieseň počuli od Wyatta skôr, ako ju Dylan vôbec naspieval.

  V roku 1962 Dylan nechal zavolať ľudový časopis Odhlásiť sa! zverejniť texty piesní. Študent Lorre Wyatt z Millburnu v New Jersey dostal časopis a hral ho pre skupinu, v ktorej bol, pričom tvrdil, že ho napísal. Vykonali to pre svoju školu niekoľko mesiacov predtým, ako Dylan vydal pieseň, čo viedlo všetkých v škole k presvedčeniu, že Dylan pieseň ukradol Wyattovi.

  Povesť sa stala väčším šarlatánstvom vďaka niektorým nepriamym dôkazom spájajúcim Dylana so študentom:

  1) Dylan navštívil chorého Woodyho Guthrieho, ktorý žil v nemocnici Greystone v New Jersey v tom istom čase, keď tam Wyatt pôsobil ako dobrovoľník, známy tým, že pacientom spieval piesne. (Guthrie trávil nedeľu ambulantne, kde sa oňho starala dvojica z East Orange v ich byte. Toto je kde sa dali s Dylanom dohromady .)

  2) O Dylanovi a Wyattovi bolo známe, že sa okolo roku 1962 poflakovali v Greenwich Village.

  3) Dylan pieseň zverejnil až 30. júla 1962, čo boli tri týždne potom, čo ju nahral. To bolo neobvyklé v tom, že hudobníci najskôr radi zverejňujú svoje diela, aby ich nikto neukradol, a stanovilo to scenár, kedy Dylan pieseň počul, nahral, ​​zistil, že nie je zverejnená a potom ju sám zverejnil. Pravdou bolo, že Dylan nie vždy inklinoval k právnym podrobnostiam v čase, keď rozbíjal pieseň za skladbou.

  4) Keď Mike Royko z Chicago Daily News kontaktoval Wyatta v roku 1974 a spýtal sa ho, či pieseň napísal, Wyatt to nepoprel a odmietol komentovať, čo podporilo jeho tvrdenie, že pieseň predal za 1 000 dolárov a ako súčasť zmluvných podmienok o nej zakázal hovoriť.

  Neskôr toho roku prišiel Wyatt čistý, ale v Nové časy , ktorý mal oveľa menší obeh ako Chicago Daily News . Wyatt vysvetlil, ako sa veci vymkli spod kontroly, pretože pokusom bagatelizovať jeho úlohu v piesni to vyvolalo zvesti a viedlo jeho spolužiakov a učiteľov k presvedčeniu, že majú vnútornú naberačku. Povedal Wyatt: „Začal som, aby Pinocchio vyzeral, akoby mal mopslíka.“ Fiktívne zobrazenie podobného príbehu si pozrite vo filme Chobotnica a veľryba , kde stredoškolák pominul ' Ahoj ty 'ako svoj vlastný.


 • Táto pieseň mala veľký vplyv na Sama Cooka a podnietila zmenu v jeho hudbe. Cooke cítil, že to môže byť pokojne o rasovej nespravodlivosti, a myslel si, že to má osobitný význam pre čiernu komunitu. V šou ABC predviedol oduševnenú verziu Shindig a vydal na svojom albume živú verziu Sam Cooke v Copa . V decembri 1964, keď Cooke začal písať viac politickej hudby, ho zastrelil manažér motela, ktorý tvrdil, že konala v sebaobrane. Vydaná krátko po jeho smrti, Cookeova pieseň „A Change Is Gonna Come“ môže byť najlepším príkladom Dylanovho vplyvu na neho.
 • Stevie Wonder sa stal prvým čiernym umelcom, ktorý zaradil Dylanovu pieseň do top 10 USA, keď sa jeho verzia piesne „Blowin 'In The Wind“ v roku 1966 dostala na 9. miesto.
 • Peter Yarrow z Petra, Pavol a Mária povedali v Rádio Times 13.-19. októbra 2007: „Jeho (Boba Dylana) písanie posunulo Petra, Paula a Mary na inú úroveň. Vypočuli sme si jeho ukážky a Albert (Grossman, Dylan aj manažér tria) si myslel, že veľká pieseň je „Nemyslite si dvakrát, je to v poriadku“, ale zbláznili sme sa z piesne „Blowin“ In The Wind. Inštinktívne sme vedeli, že pieseň nesie okamih vlastného času. Stúpal tak rýchlo nad kýmkoľvek iným, na úrovni poézie a výrazu, na rozbíjavo brilantnú úroveň. '

  Keď hovoríme o Dylanovi v rozhovore s Songfacts, Yarrow dodal: „Bol to len prameň lesku poézie. A bol ako človek len normálnym človekom, ako všetci ostatní. '
 • Toto môže byť najpreberanejšia z piesní Boba Dylana. Medzi množstvo umelcov, ktorí ju predviedli, patria Dolly Parton, Nickel Creek a Neil Young. Keď to The Staple Singers v roku 1963 nahrali, stali sa prvou černošskou skupinou, ktorá pokryla pieseň Boba Dylana.

  V roku 1964 sa interpret saxofónu Stana Getza dostal na číslo 110 a gospelová skupina The Edwin Hawkins Singers sa v roku 1969 dostala po hite „Oh Happy Day“ na číslo 109.
 • Bob Dylan to predviedol v hre BBC Madhouse On Castle Street , ktorý bol odvysielaný 13. januára 1963. Dylan počas celej hry hral piesne a zavŕšil ich skladbou 'Blowin' In The Wind '.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko, nad 2
 • Peter, Paul & Mary predviedli túto pieseň na pochode vo Washingtone, ktorý sa konal 28. augusta 1963. Toto bola zásadná udalosť v americkej histórii, ktorú stelesnil známy prejav Martina Luthera Kinga mladšieho „I Have A Dream“. Mary Travers opísala, že počas predstavenia má zjavenie. 'Pri pohľade na tých 250 000 ľudí som skutočne verila, že v tej chvíli je možné, aby sa ľudské bytosti spojili a urobili pozitívnu sociálnu zmenu,' povedala.

  Na podujatí vystúpil aj Bob Dylan, ktorý sa predstavil s Joan Baezovou predtým, ako pokračoval Peter, Paul & Mary.
 • Dylan interpretoval túto pieseň sporadicky v rokoch 1962-1965 a na svojom turné v roku 1966, ktoré prerušila nehoda na motocykli, ju vôbec nehral. Počas nasledujúcich ôsmich rokov odohral len niekoľko vybraných živých vystúpení a „Blowin 'In The Wind“ predviedol iba na jednom z nich: George Harrison Koncert pre Bangladéš „v roku 1971. Toto bol prvý charitatívny koncert tohto rozsahu s výťažkom na pomoc bangladéšskym utečencom v Indii. Bola to dobrá vec, takže Dylan súhlasil a počas setu zahral niektoré zo svojich najobľúbenejších piesní vrátane piesní „Blowin“ In The Wind “a„ Pán Tamburína . ' Keď Dylan v roku 1975 vyrazil na cestu, zaradil do svojho setlistu skladbu „Blowin 'In The Wind“ a hral ju na mnohých svojich ďalších výstavách počas svojej kariéry, čo z neho robilo jednu z jeho najhranejších piesní na jeho koncertoch.
 • V Británii to použila britská spotrebiteľská spoločnosť Cooperative Group pri sérii inzerátov. Bolo to prvýkrát, čo bola jedna z Dylanových piesní použitá v britskej reklame, aj keď jeho hudba bola predtým použitá na reklamu spodnej bielizne iTunes a Victoria's Secret v Amerike. Niektorí Dylanovi fanúšikovia tvrdili, že spevák sa predáva, ale jeho nahrávacia spoločnosť tvrdila, že rozhodnutie jeho družstva ovplyvnilo dodržiavanie vysokých etických zásad týkajúcich sa spravodlivého obchodu a životného prostredia.
 • Táto pieseň sa hrá vo filme Forrest Gump podľa postavy Jenny (Robin Wright). Je v striptízovom klube a vystupuje ako Bobbi Dylan. Sedí nahá na stoličke, hrá na gitare a spieva, a keď sa opití muži začnú preberať, Forrest sa ju snaží zachrániť. Verzia Joan Baezovej je uvedená na oficiálnom soundtracku.
  Natasha - Chico, CA
 • Freewheelin 'Bob Dylan mal obrovský vplyv na The Beatles. 'Len sme to hrali, práve sme to opotrebovali,' povedal George Harrison. 'Obsah textu piesne a len prístup - bol neuveriteľne originálny a úžasný.'
 • Pieseň podnietila homíliu pápeža Jána Pavla II. Keď Dylan hral za pontifika na svetovom eucharistickom kongrese v Bologni v roku 1997, privítal ho úvaha: „Hovoríš, že odpoveď je vo vetre, priateľu. Je to tak: ale nie je to vietor, ktorý veci odfukuje. Je to vietor, ktorý je dychom a životom Ducha Svätého, hlasom, ktorý volá a hovorí: „Poď!“

  Pápež dokonca odpovedal na otázku, ktorú Dylan v piesni položil: „Spýtali ste sa ma:„ Koľko ciest musí prejsť človek, kým sa stane mužom? “ Odpoviem vám: Jeden. Pre človeka je len jedna cesta a je to Kristus, ktorý povedal „Ja som život“.
 • Dylan si vzal trochu tepla, aby si na niektoré zo svojich skladieb zo svojho roku 2006 privlastnil riadky zo starých básní Moderné časy album vrátane textov piesne „Where the Múdrosť rastie v sporoch“ z jeho piesne „When the Deal Goes Down“, ktorá si požičiava z pasáže z básne z polovice 19. storočia od Henryho Timroda, ktorý napísal: „Existuje múdrosť, ktorá rastie v r. spor. '

  Tieto obvinenia sa znova objavili v Dylanovom roku 2012 Valiaci sa kameň rozhovor, kde vyvolal 'Blowin' In The Wind 'ako dôkaz, že sa týmito otázkami zaoberá už nejaký čas. Povedal Dylan, Newsweek časopis zapálil poistku späť, keď. Newsweek vytlačil, že nejaké dieťa z New Jersey napísalo 'Blowin' In The Wind 'a ja som to vôbec nebol. A keď to neletelo, ľudia ma obvinili z krádeže melódie z protestantského chorálu zo 16. storočia. A keď to nefungovalo, povedali, že urobili chybu a bol to skutočne starý černošský duchovný. Čím sa teda líši? Trvá to tak dlho, že by som bez toho teraz nedokázal žiť. F-k em. Uvidím ich všetkých v hrobe. “
 • Táto pieseň bola uvedená do Siene slávy Grammy v roku 1999.
 • V roku 1997 recenzia v biomedicínskom časopise Prírodná medicína bola publikovaná pod názvom „Oxid dusnatý a zápal: Odpoveď fúka vo vetre“. Ukázalo sa, že išlo o súčasť stávky medzi švédskymi vedcami, ktorí sa pokúšali vložiť Dylanov texty do svojich článkov.

  To viedlo k vyšetrovaniu, ako často si lekárski vedci vo svojich článkoch privlastňujú piesne Boba Dylana. A študovať našiel viac ako 200 odkazov na Dylanove piesne, čo vytvára silnú koreláciu a dokazuje, že títo vedci majú tendenciu mať príbuznosť s Dylanovými textami. Medzi publikovanými článkami, ktoré odkazovali na Dylana:

  „Klepanie“ na peľové dvere: Zobrazovanie živých buniek včasných polarizačných udalostí pri klíčení peľu Arabidopsis

  „Dietetické dusičnany - pomalý vlak sa blíži“

  „Ako valiaci sa histón: epigenetická regulácia nervových kmeňových buniek a vývoj mozgu faktormi riadiacimi acetyláciu a metyláciu histónu“
 • Toto bolo uvedené v a Reklama Budweiser s názvom „Vietor sa nikdy necítil lepšie“ ktoré sa konalo počas Super Bowlu 2019, aby vyniklo veternou energiou, ktorá poháňa ich varenie.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: