Bobby Brown od Franka Zappu

 • Táto pieseň, známa aj ako „Bobby Brown Goes Down“ alebo „Bobby Brown (Goes Down)“, je oveľa hlbšia, ako sa zdá, a je ľahko nepochopiteľná.

  Jedno nedorozumenie, ktoré netreba zabávať, je akékoľvek spojenie s bývalým manželom Whitney Houston, ktorá nemala desať rokov, keď ju pán Zappa napísal.

  Zappa vysvetlil pieseň programu švédskeho rozhlasu Nočný let (dátum tohto rozhovoru je uvedený rôzne ako 7. marec 1979 a 1. január 1980, ale záznam sa zrejme dožíva). Pôvodný dátum je takmer určite správny, pretože Zappovo európske turné ho zaviedlo do Švédska v marci 1979, zatiaľ čo v roku 1980 tam bol neskôr v roku.

  „Bobby Brown“ bol veľkým hitom v Európe a veľkým hitom vo Švédsku, ale nie v jeho domovskej krajine, pretože sa nehral v rozhlase - z dôvodov, ktoré netreba vysvetľovať!

  V záujme dobrého vkusu a slušnosti je asi najlepšie, ak vynecháme jeho vysvetlenie veže moci. A ak neviete, čo sú zlaté sprchy, je najlepšie sa nepýtať. Nasleduje doslovne z prepisu:

  „Takže máte predstavu, že Bobby Brown [je] v tejto piesni v dôsledku toho, že sa riadili radami Womens Liberation, skončil pri sedení na stoličke s vecou hore ***, zatiaľ čo niekto ****** na jemu. A preto si myslím, že je neobvyklé, že je pieseň u nás taká populárna. Myslím, že keď idem na diskotéku a vidím, ako ľudia tancujú Bobby Brown, musel som sa smiať. '

  V odpovedi na otázku novinára urobil veľmi pochybné tvrdenie:

  „Buďme k tomu úprimní. Slová vám nemôžu ublížiť a v tejto piesni nie je nič, čo by malo uraziť náboženské cítenie kohokoľvek. V tej piesni sa hovorí o skutočných veciach. A ak [budete] žiť vo svete a budete so svetom zaobchádzať skutočným spôsobom, mali by ste sa postaviť tomu, čo sa vlastne deje. Príbeh Bobbyho Browna možno nie je niečo, čo sa vo Švédsku deje každý deň, ale neprekvapilo by ma, keby bolo Bobbyho Browna málo. A niekto by o nich mal napísať. '
  Alexander Baron - Londýn, Anglicko


Zaujímavé Články