Bootylicious od Destiny's Child

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Vedúca skupiny Beyoncé Knowles prišla s názvom a pomohla napísať túto pieseň. Napadla jej myšlienka, keď si vypočula niekedy nepríjemné komentáre médií o jej váhe a postave. Chcela napísať pieseň, ktorá oslavuje zakrivenú, zmyselnú postavu.


 • Skupina hovorí, že napriek názvu je to vkusná pieseň. Ide o sebavedomie a vedomie, že ste krásna.


 • Toto je ukážka gitarového riffu z roku Okraj sedemnástich 'od Stevie Nicks a Nicks sa objaví vo videu. Medzi ich fanúšikmi nie je veľa crossoverov, ale speváčka Fleetwood Mac a dievčatá z Destiny's Child zdieľajú vzájomný obdiv. Spoznali sa náhodným stretnutím: Nicks ju propagoval v 30 Rock (NBC Studios) Problém v Shangri-La album na Show Rosie O'Donnellovej keď narazila na Destiny's Child, ktorí skúšali svoj vzhľad na V sobotu večer naživo . Po rozhovore požiadali Stevie, aby sa objavila vo videu, čo aj urobila.

  Nicks nikdy nebola obvinená z bootyliciousness, ale je to vizionárska skladateľka/interpretka a nezávislá žena, ktorá v tejto piesni stelesňuje sebavedomie projektov Destiny's Child. To, že je Stevie vo videu, znamenalo jej súhlas, čo pomohlo upokojiť všetkých Stevieho fanúšikov, ktorí sa proti vzorke ohradili.


 • Beyoncé prišla s textom „Myslím, že na toto želé nie ste pripravení“, keď bola skupina na ceste lietadlom do Japonska. Naspievala to ostatným Osudovým deťom ako vtip, ale oni to milovali a trvali na tom, aby to v piesni použila.

  Tvrdí, že v tom istom lete počula „Edge of Seventeen“ a myslela si, že gitarový riff znie ako zmyselná žena.
 • Nebolo to prvýkrát, čo sa slovo „bootylicious“ použilo v texte nahranej piesne. Snoop Dogg zareagoval na skladbu „F-k Wit Dre Day“, skladbu na debutovom albume Dr. Dre z roku 1992 The Chronic : 'Tvoja kôra bola hlasná, ale tvoje uhryznutie nebolo zlé a ich rýmy, ktoré si kopal, boli celkom chutné.'


 • Tím Roba Fusariho a Falonte Moorea produkoval túto skladbu a spolu s Beyoncé a Stevie Nicks získali aj kredity za piesne.

  Spojili bubnovú skladbu pomocou sekvencera Akai MPC 2000 a rozhodli sa zapojiť gitarový riff z hitu Survivor. Oko tigra . ' Len jeden problém: nemali tú pieseň poruke. Fusari mal vo svojej zbierke diskov CD album Stevie Nicks s najväčšími hitmi, a tak namiesto toho použili riff z filmu „Edge of Seventeen“ a domnievali sa, že ho neskôr nahradia výrazom „Eye of the Tiger“.

  Stopa sedela na poličke asi šesť mesiacov, kým ju Fusari spolu s kopou ďalších piesní predložili Destiny's Child, keď hľadali materiál na Survivor . „Nemyslel som si, že je to vhodné, ale líšilo sa to od ostatných vecí, ktoré som odosielal, a viem, že Beyoncé má rada iné veci,“ povedal v Billboardová kniha hitov č. 1 . 'Nikdy som si nemyslel, že by o tom chcel niekto spievať, ale ukázalo sa, že je to' Bootylicious. '
 • Podľa koproducenta Roba Fusariho stála ukážka 'Edge of Seventeen' polovicu zisku piesne. Vedel, že to bude drahé, a loboval za jeho výmenu, ale tím Destiny's Child trval na tom, aby to zostalo.
 • Destiny's Child to predviedlo v polčase hry 4 finále NBA 2001 medzi Lakers a Sixers. Po výkone ich vypískal dav vo Philadelphii, ktorý bol tiež rozrušený, pretože ich tím prehral.

  Trojica získala oveľa lepšie prijatie, keď ju predviedla na polčasovej show Super Bowl v roku 2013. Potom, čo Beyoncé otvorila show niekoľkými svojimi hitmi, Kelly Rowland a Michelle Williams vyrazili spod mudrca a pridali sa k nej kvôli tejto piesni, „Nezávislé ženy, časť I“ a „ Slobodné dámy (položte si na to prsteň) . ' bolo to prvé vystúpenie skupiny od ich rozdelenia v roku 2006.
 • Povedala to Kelly Rowlandová Denná pošta 4. januára 2008: „Som tak hrdý na všetko, čo sme urobili v Destiny's Child. V diele Destiny's Child sme ukázali, že sa dokážeme niesť ako silné ženy, a nebolo v tom len naše telo. Niektorí ľudia si mysleli, že pieseň ako „Bootylicious“ je o tom, že je sexi, ale išlo skôr o dôveru vo vlastnú kožu. '
 • Pieseň sa v auguste 2001 dostala na prvé miesto v USA a vydržala dva týždne. Bol to druhý singel skupiny Survivor album, ktorý nasleduje po titulnej skladbe („Independent Women Part I“ bola tiež zahrnutá v albume, ale prvýkrát sa objavila na albume Charlieho anjeli soundtrack).

  Ďalší singel skupiny Fusari/Moore s názvom „Happy Face“ sa mal stať ďalším singlom, ale potom sa odohral 11. september. V dôsledku tragédie bol namiesto toho vydaný ich kryt balady „Emotion“, ktorý v USA dosiahol #10.
 • Destiny's Child to predviedli na dvoch holdových koncertoch Michaela Jacksona v Madison Square Garden v septembri 2001.
 • Prvé použitie slova „bootylicious“ v televízii alebo filme bolo v americkej televíznej šou Iný svet v roku 1993, keď to mužská postava použila na opis dvoch milých dám v epizóde „Homie, nepoznáš ma?“

  „Bootylicious“ bolo pridané k revidovanému, tretiemu vydaniu Oxfordského anglického slovníka online v roku 2004. Slovo definuje ako: „bootylicious adjektívum orig. USA 1. Výraz na ocenenie rapových textov. 1992-. 2. Veľmi sexuálne príťažlivý. 1994-. (Zmes korisťového zadku a chutného.) '
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Beyoncé uviedla vydanie z februára 2013 GQ časopis: „Aj tá najhlúpejšia drobnosť, ktorú počujete v rádiu, pochádza z niečoho hlbšieho. „Bootylicious“ bolo zábavné, ale vychádzalo to z tvrdenia ľudí, že som pribral a ja som povedal: „Som južanka a také sú južanky.“ Mojou motiváciou je vždy niečo vyjadriť alebo sa z niečoho uzdraviť alebo sa z niečoho smiať a radovať. '
 • Rockwilder a Missy Elliott to remixovali ako pomalšiu verziu, ktorá bola použitá na soundtracku k filmu. Carmen .
 • V roku 2003 Soulwax vytvoril toto komické zoskupenie s Nirvanou Vonia ako duch mladosti “s názvom„ Smells Like Booty “.
  Ekristheh - Halath

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: