Viazané 2 od Kanyeho Westa

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Toto bola jedna z niekoľkých piesní na Ježiš na ktorom pracoval superproducent Rick Rubin (Johnny Cash, Run-DMC, Red Hot Chili Peppers). West prišiel za guru bradatého beatu tri týždne pred posledným možným termínom dodania albumu na etiketu a požiadal ho, aby mu pomohol dokončiť prácu. „Keď mi to prvýkrát zahral, ​​bola to pieseň R & B v strede, ktorá bola urobená v súčasnom štýle pre dospelých,“ pripomenul Rubin. The Wall Street Journal . Kanye napadlo skombinovať túto skladbu so skvelou ukážkou, ktorú našiel a ktorá sa mu páčila - odstránil som všetky prvky R & B a ponechal som v háčiku iba jedinú základnú líniu, ktorú sme spracovali, aby mala punkový náskok v tradícii samovrahov. “

  Americké elektronické protopunkové hudobné duo Suicide je prerušovane aktívne od roku 1970. Leták, ktorý skupina rozoslala v novembri 1970, bol vôbec prvým, kto použil na reklamu koncertu výraz „punková hudba“. Zvuky Suicide's New Wave a Synthpop z konca 70. a začiatku 80. rokov, ktoré nie sú medzi širokou verejnosťou nikdy veľmi obľúbené, sú hudobnými kritikmi považované za veľmi vplyvné.


 • V rozhovore s New York Times West sám seba charakterizoval ako „minimalistu v tele rappera“. Dodal, že priniesol Rubina, aby 'priniesol všetky tie vibrácie' do albumu. 'Stále som len dieťa, ktoré sa učí o minimalizme a on je jeho majstrom,' vysvetlil West.


 • Táto dušou poháňaná melódia otvára Západ otváraniu sa významnému druhému. Predstaví sa hladký R & B spevák a skladateľ, producent a bývalý spevák skupiny The Gap Band, Charlie Wilson, ktorý dunie na háku. Medzi ďalšie západné melódie, na ktorých sa Wilson podieľal, patrí napríklad „See Me Now“. Všetky svetlá “a niekoľko skladieb z rapperovho albumu„ G.O.O.D. Piatková séria.


 • Pieseň je postavená na ukážke piesne „Bound“, duše z roku 1971 od Ponderosa Twins Plus One. Ďalšími skladbami, ktoré si môžete požičať, sú piesne „Airplane“, ktoré napísal Norman Whiteside a ktoré interpretoval pod pseudonymom Wee a „uh huh, honey“ z úvodu piesne „Sweet Nothin“ od Brendy Lee z roku 1960.

  Čo si teda Brenda Lee myslela o tom, že si West požičal zo svojej hitovky? Reagovala na CMT po vypočutí tejto piesne bohatej na vulgarizmy:
  „Je to niečo ako rapovanie s atmosférou 60. rokov - to bola pravdepodobne jedna z čistejších častí.

  „Tá pieseň má viac ako 50 rokov,“ dodala, „kto by si teda pomyslel, že budú túto pieseň vôbec poznať, alebo pravdepodobne dokonca aj mňa? Som hrdý na to, že sa mu pieseň páčila a dostatočne si ju premyslel, aby ju zahrnul. '
 • Video režíroval módny fotograf Nick Knight a zisťuje, že West a jeho snúbenica Kim Kardashian jazdia na arizonskej púšti na motorke. Počas rozhovoru s Charlamagne tha God on Power 105.1's Raňajkový klub West priznal, že klip je na jazyku: „Chcel som, aby to vyzeralo tak falošne, ako to len bude možné,“ povedal.

  Herci James Franco a Seth Rogen nakrútili parodujúce video z proma počas prestávky na film páru, Rozhovor . Verzia vizuálu s mŕtvym uhlom ukázala, že Franco hrá West a Rogena ako Kardashian. Kim Kardashian prezradila, že s Westom považovali klip za veľmi zábavný.


 • Ricky Spicer, člen skupiny Ponderosa Twins Plus One, ktorý nahral texty piesne pre „Bound“ v roku 1969, keď mal 12 rokov, povedal New York Daily News že nikdy nedal Westovi povolenie použiť pieseň. Dodal, že o existencii „Bound 2“ sa dozvedel iba pri počúvaní rádia. V dôsledku toho Spicer podal žalobu 23. decembra 2013 na Najvyšší súd Manhattanu. požadovať, aby ho West odškodnil alebo aby prestal používať svoj hlas.

  Kanye West sa s Rickym Spicerom usadil o rok a pol neskôr. Papierové materiály boli podané na súd v New Yorku 11. mája 2015 o zastavení Spicerovho obleku. Nie je známe, koľko peňazí bolo zapojených do vyrovnania.
 • Hovoriť s Rozhovor West uviedol, že ľudia, ktorí kritizujú vzhľad hudobného klipu, sa boja snov. 'Toto video je jednou z najbližších vecí k tomu, ako sny vyzerajú a ako sa cítia, alebo k tomu, ako radosť vyzerá a ako sa cíti, s farbami,' povedal. „Veľa vecí má svoje pravidlá: betónová džungľa, kamenná dlažba, tehlové múry ... Toto video však absolútne žiadne z týchto pravidiel nerešpektovalo. Je to sen a myslím si, že kontroverzia pochádza zo skutočnosti, že si myslím, že väčšine ľudí nie sú vlastné ich sny, takže je pre nich ťažké uspokojiť sa so snami iných ľudí. “
 • Pieseň nemusí byť prvou, ktorá vám príde na myseľ pri uvažovaní o kandidátovi na to, aby sa stala detskou knihou, ale grafický dizajnér Zak Tebbal videl niečo, čo väčšina z nás nie. Zväzok jeho detí s názvom Viazaný 2Gether , rozpráva príbeh, v ktorom sa predstaví Kanye a kuriatko s názvom Kim. Spýtal sa gigwise čo inšpirovalo dejovú líniu, Tebbal odpovedal: „Na jednom riadku piesne Kanye spieva„ Jedno dobré dievča má hodnotu tisíc sučiek “, ale pri živom televíznom predstavení piesne Kanye toto cenzuroval na„ Jedno dobré mláďa stojí za jedno “ tisíc kurčiat, „čo je záverečný riadok knihy“.

  „Začal som s touto čiarou a vytvaroval som okolo nej zvyšok pozemku. Keď som sprisahal dej, strávil som pár nocí navrhovaním a ilustrovaním nátierok, čo bola rozhodne zábavná časť. '
 • Pôvodne to nebola trať založená na ukážkach. Rick Rubin pripomenul v a Génius pripisovanie:

  „Bola to hudobná skladba so spevom, ani neviem, kto. Do hry som sa zapojil neskoro.

  Jedného dňa prišiel a povedal, že sa nechal inšpirovať jazdou po diaľnici Pacific Coast, cestou do môjho štúdia. Myslel si, že by bolo dobré skúsiť ukážku, ktorú našiel, a tak sme to skúsili a celá pieseň sa zmenila. Refrén bol stále tým starým spôsobom, kde bol akousi verziou kapely. Vybral som z toho všetko a zredukoval to na jeden druh škaredo znejúceho syntetizátora. Povedal by som, že stará verzia bola skôr ako MOR, R&B. Je to len príklad jednej skladby Ježiš to sa veľa zmenilo. Niektorí sa trochu zmenili, niektorí sa zmenili veľmi. “

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: