Chlapci leta od Don Henleyho

Zistite Svoj Počet Anjela

 • „The Boys of Summer“ je o ohliadnutí sa za minulým vzťahom a túžbe po svojom ex - aby ste sa vrátili k tomu, čo ste mali. Prvý verš zobrazuje, ako bol spisovateľ pozadu. Jeho ex sa posunul ďalej, ale nie a stále zostáva v nádeji:

  Ale zlato, dostanem ťa späť
  Ukážem vám, z čoho som
  Tieto dni sú nenávratne preč
  Mala by som ich nechať ísť, ale ...


  Najprv visí na nádeji, ale potom si uvedomí, že sa musí vzdať. „Chlapci leta“ by sa mohli vzťahovať na chlapcov, ktorých jeho ex teraz vidí, a na to, ako sú len letnými letmi, zatiaľ čo on je v ňom na diaľku.


 • Povedal to Don Henley NME že skutočne videl nálepku Deadhead na Cadillacu. Frontman Eagles povedal: „Išiel som po diaľnici San Diego a prešiel som Cadillacom Sevilla v hodnote 21 000 dolárov, symbolom postavenia pravého krídla americkej buržoázie vyššej strednej triedy-všetci chlapci s modrými sakami s hrebeňmi a sivé nohavice - a bola na ňom nálepka s nápisom Grateful Dead „Deadhead“! “


 • Úvodné riadky „Nikto na cestách, nikto na pláži“ odkazujú na kalifornské pobrežie, pretože leto sa mení na jeseň. Keď sa počasie ochladí, stane sa oveľa tichším.


 • Názov pochádza z baseballovej knihy Rogera Kahna z roku 1972 s názvom Chlapci leta , ktorá je o The Brooklyn Dodgers, ktorí zlomili srdcia svojich fanúšikov, keď sa presťahovali do Los Angeles. Táto kniha dostala názov od a Báseň Dylana Thomasa zavolal Vidím chlapcov leta , ktorá bola uverejnená v roku 1939.
 • Hudbu napísal Mike Campbell, ktorý bol pravou rukou Toma Pettyho. Títo dvaja boli spolu v Mudcrutch, potom v Tom Petty & the Heartbreakers. Campbell je spolu s Petty spoluautorom mnohých piesní vrátane piesní „Refugee“, „Stop Draggin“ My Heart Around a „Don't Do Me Like That“. Campbell ponúkol Pettymu svoju skladbu „The Boys of Summer“, ale on ju odmietol a pieseň získala Henley, ktorá napísala text. Campbell na skladbe hral na gitare a tiež ju produkoval.


 • V rozhovore pre Songfacts s ​​Mikeom Campbellom hovoril o nahrávaní tejto piesne: „Kedysi som mal doma 4 -pásmový stroj a práve som dostal bicie zariadenie - vtedy prvýkrát vyšiel bicie zariadenie Roger Linn. Hral som sa s tým a prišiel som do rytmu. Urobil som demo na svojej malej 4-trackovej skladbe a ukázal som ho Tomovi, ale v tom čase rekord, na ktorom sme pracovali, Južné akcenty , to naozaj nevyznelo ako nič, čo by sa zmestilo do albumu. Producent, s ktorým sme v tom čase pracovali, Jimmy Iovine, mi jedného dňa zavolal a povedal, že hovoril s Donom, ktorého som nikdy nestretol, a povedal, že hľadá piesne. Dal mi svoje číslo a ja som mu zavolal, zahral mu a on mi na druhý deň zavolal, že si ho nasadol do auta a napísal tieto slová a chcel to zaznamenať. Tak nejako sa to začalo. V zásade chcel demo znovu vytvoriť čo najbližšie. Nakoniec sme zmenili kľúč hlasu. V skutočnosti sme to skrátili na jeden kľúč, urobili sme celý záznam s overdubmi a všetkým, a potom sa rozhodol zmeniť kľúč ako o pol kroku vyššie alebo čo, museli sme urobiť celý záznam znova, ale ukázalo sa to celkom dobre. '
 • Video k tejto piesni bolo veľkým víťazom v roku 1985 Ceny MTV Video Music Awards , len druhý rok sa ceny udeľovali. Vyhral za video roka, najlepšiu réžiu, najlepšiu réžiu a najlepšiu kameru.

  Režisérom bol Jean-Baptiste Mondino, francúzsky grafický dizajnér/fotograf, ktorý natočil video k piesni „Cargo de Nuit“ od francúzskeho speváka menom Axel Bauer. Mondino poslalo toto video Jeffovi Ayeroffovi, výkonnému riaditeľovi spoločnosti Henley's label Geffen Records. Ayeroff odletel z Mondina do Kalifornie a nechal ho stretnúť sa s Henleym, ktorý bol zmätený z ihriska, ale rozhodol sa ísť do toho a nechať Mondina urobiť svoju vec.

  Keď hovoríme o jeho spojení s piesňou v knihe Chcem svoju MTV Mondino povedal: „Žil som v Paríži a vstúpili sme do novej éry, modernejšej. Ale nemohol som odmietnuť ísť do LA - bolo to ako sen. Keď som sa tam dostal, bol som veľmi sklamaný, pretože je veľký rozdiel medzi tým, čo som videl ako malé dieťa v nádherných starých hollywoodskych filmoch, a tým, o čom vlastne LA je. Keď som počúval „Boys Of Summer“, bolo tu niečo nostalgické - pozeral sa späť a hovoril o niečom, čo po sebe zanechal. 70. roky umierali.

  Snímané čiernobielo (ako mnohé videá Mondina) bolo umelecké a abstraktné. Keď Henley prevzal cenu za najlepšie video na VMA, priznal sa, že pri nakrúcaní klipu netušil, čo sa deje, ale povedal, že Mondino a jeho posádka urobili z „južnej Kalifornie vzhľad južného Francúzska“. Postaviť Henleyho, aby sa predviedol na udeľovaní cien, nebolo jednoduché - keď Eagles získali Grammy Album roka za Hotel California , Henley a zvyšok kapely obrad vynechali.
 • Ataris urobili pop-punkový cover tejto piesne v roku 2003, keď bol ten zvuk veľký. Úvahy Mika Campbella o ich verzii: „Veľmi sa mi to páči. Môj syn má 15 rokov, má punkovú kapelu a bol z toho nadšený. Myslel som si, že vyskúšanie tejto piesne si vyžaduje niekoľko kúskov. Nie je to pieseň, od ktorej by ste takú mladú kapelu očakávali, ale páči sa mi jej verzia. Počúval som to pozorne a všimol som si, že urobili veľa gitarových partov a trochu sa zmenili, ale nie celkom. Páči sa mi, ako to ten chlap naspieval, zmenili jednu lyriku a mne to pripadalo super. V jeden deň som to počul trikrát v rádiu a bol som z toho nadšený. “
 • Vo verzii Ataris namiesto toho, aby povedal: „Videl som a Deadhead nálepka na Cadillacu “hovoria„ Videl som a Čierna vlajka nálepku na Cadillac. “ Black Flag je hardcore punková skupina, ktorej frontmanom bol Henry Rollins.
  Eric - Philia, PA
 • Ataris odohral svoju verziu tohto zápasu v roku 2003 Home Run Derby. Spoločnosť ESPN použila túto pieseň na rôzne promo akcie. Možno to bolo naposledy, čo bola jedna z Henleyho piesní použitá v sieti. Krátko nato ESPN najala konzervatívneho moderátora talk show Rush Limbaugha ako futbalového analytika. Henley nemôže vydržať Limbaugha a odmietol licencovať jeho piesne pre ESPN odvtedy, čo ho dali do éteru.
 • V roku 2010 Henley vyhrala súdny spor s Chuckom Devorom, ktorý sa uchádzal o miesto amerického senátu v Kalifornii. Devore - republikán - použil vo svojej kampani reklamu „Chlapci leta“ a „Všetko, čo chce urobiť, je tancovať“, čo sa s Henleym príliš neosvedčilo. Kalifornský sudca si nekúpil Devoreovu obhajobu, že piesne ‚poctivo používa‘. Devore nomináciu nezískal, pričom v republikových primárkach skončil tretí.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Expozícia MTV z videa tejto piesne síce Henleyho zviditeľnila, ale stála ho určitá anonymita. S orlami bol zastrčený za súpravou bicích a len zriedka v televízii. K jeho prvému albumu bolo natočené iba jedno video - „Johnny nemôže čítať“ a MTV ho hrala len zriedka. Akonáhle sa „Chlapci leta“ dostali do horúcej rotácie, Henley bol zrazu rozpoznateľný, čo mu často robilo nepríjemnosť.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: