Boyz-n-the Hood od N.W.A

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Táto pieseň je o živote v gete v Comptone v Kalifornii, odkiaľ pochádza N.W.A. Popisuje deň v živote gangsty, ktorý spadla Eazy-E.


  • Príbeh o živote kriminálnika v tejto piesni je niečo, čoho bol jej autor, Ice Cube, svedkom z pohodlnej vzdialenosti. Cube vyrastal v južnom centrálnom Los Angeles, ale v dome strednej triedy s podporujúcimi rodičmi (jeho otec bol pozemným správcom na UCLA). Pieseň je skvelým príkladom Cubeho talentu na písanie a pozorovanie, ktorý viedol k veľmi úspešnej hereckej kariére. Je zručný v preberaní akejkoľvek úlohy, čo mu prinesie najväčšiu výplatu, ktorá bola v 80. a na začiatku 90. rokov postavou gangsta. S jeho Piatok filmov, hral svoju smiešnu stránku pre smiech, ktorá ho oslovila širšie publikum a otvorila ďalšie marketingové príležitosti.


  • Táto pieseň predchádza N.W.A. Ice Cube (O'Shea Jackson) mal 17 rokov, keď skladbu napísal a odniesol ju Eazy-E, ktorý v Comptone založil Ruthless Records s peniazmi, ktoré zarobil na predaji drog. Eazy nahral pieseň v roku 1987 a vydal ju ako sólový singel (s názvom „The Boyz-n-the-Hood“). Krátko nato Eazy a Cube založili N.W.A s ďalším rapperom/spisovateľom Dr. Dreom a o rok neskôr zaradili túto pieseň na debutový album, N.W.A a Posse . Eazy-E vydal ďalšiu verziu piesne nasledujúci rok na svojom sólovom albume z roku 1988, Eazy-Duz-It .

    Autorské piesne sa líšili podľa vydania. Pôvodná verzia Eazy-E uvádza iba Ice Cube ako spisovateľa a Eazy ako výkonného producenta. Verzia N.W.A má pripísané Eazy, Dre a Cube a verzia Eazy-E z roku 1988 je zapísaná spoločnosťou Cube a Eazy. Ice Cube, o šesť rokov mladší ako Eazy-E, bol v obchodných záležitostiach oveľa menej bystrý a neskôr tvrdil, že bol podvedený z honorárov s N.W.A.


  • Keď nahral túto pieseň, Eazy-E bol oveľa úspešnejší ako podnikateľ než ako rapper. Jeho silná stránka bola uponáhľaná, čo mu dávalo dôveru v poučenie na doručenie tejto piesne, ale nie tok. Keď sa jeho sólový singel z tejto skladby začal predávať na predmestí Los Angeles, Eazy zostavil N.W.A, aby mal pri výkone nejakú pomoc. Jeho rapové schopnosti sa určite zlepšili, ale v tej dobe boli Dr. Dre a Ice Cube oveľa lepší ako MC a šoumeni a tvorili pevnú pozíciu, s ktorou mohol Eazy pracovať.
  • Táto pieseň bola inšpiráciou pre film z roku 1991 Boyz n the Hood , v ktorom hrala členka N.W.A Ice Cube ako Doughboy, poulične múdry tínedžer, ktorý už strávil nejaký čas vo väzení. Bola to prvá herecká úloha Ice Cube a bola veľmi úspešná. Film zarobil viac ako 50 miliónov dolárov s rozpočtom 6 miliónov dolárov, čo viedlo k ďalším úlohám pre Ice Cube a množstvu podobných filmov. Jeho ďalší film bol Trespass v roku 1992, po ktorom nasleduje Sklenený štít a Vyššie vzdelávanie .


  • Text „Rolls down the window and he started to say, it's all about creating that GTA“, pomohla inšpirovať slávnu sériu videohier, Grand Theft Auto . '
  • Eazy-E zaznamenal svoj tretí hit Hot 100, keď jeho sólová verzia piesne debutovala na #50 na US Hot 100 v roku 2015. Jej príchod do rebríčka bol spôsobený obnoveným záujmom po vydaní biografického filmu N.W.A. Rovno z Comptonu .

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: