Brandy (You're a Fine Girl) od Looking Glass

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Štyria členovia Looking Glass sú absolventmi Rutgers University a časopis pre absolventov Rutgers na jar 2009 priniesol článok o tejto skladbe a samotnej kapele. Príslušná časť znie:

  'Kapela nahrala pieseň sedemkrát, kým sa jej to podarilo. 'Brandy' - podľa mena (hlavného speváka) Elliota Lurieho zo strednej školy 'Randy' - rozpráva príbeh hudobníka rozpolteného medzi láskou k životu na mori a láskou k barmanke. Pieseň bola vydaná ako B-strana 'Don't It Make You Feel Good' a bola prehliadaná, rovnako ako A-strana, až kým to Harv Moore, diskdžokej z Washingtonu DC, nezobral ako osobnú vec. . Po rokoch hrania coververzií a ich originálov na večierkoch a baroch v oblasti New Brunswick podpísali Looking Glass s Epic Records legendárny Clive Davis.

  Kapela vystupujúca na Dick Clark's American Bandstand a v Carnegie Hall sa nikdy nepriblížili k úspechu 'Brandy's. A v roku 1973 Lurie odišiel na sólovú dráhu. Bol nahradený, ale kapela sa čoskoro rozpadla. V roku 1995 sa Looking Glass opäť zišli, aby predviedli skladby „Brandy“ a „Jimmie loves Mary-Anne“ na koncerte v Madison Square Garden. v roku 2000 bola 'Brandy' súčasťou zvukovej stopy k filmu Charlieho anjeli , za čo dostali členovia kapely a pozostalosť Petra Swevala každý šek na licenčný poplatok vo výške 30 000 dolárov (Sweval zomrel na AIDS v roku 1992).

  Členovia kapely tiež dostávajú každý rok skromnú sumu 4 000 dolárov za všeobecné použitie piesne. Túžobne hovorí bývalý bubeník Jeff Grob: „Keby boli v televízii povolené reklamy na alkohol.

  Kde sú dnes bývalí členovia kapely: Larry Gonsky RC'70 (klávesy) vyučuje hudbu v školskej štvrti Morristown; Jeff Grob CC'85 (bicie) sa po hraní s hard-rockovou skupinou Starz vrátil do školy a získal titul krajinnej architektúry. Pracuje pre Stantec, ktorý prispel k redizajnu Route 18. Stále hrá lokálne s All Stars Richieho Ranna; Elliot Lurie RC'70 (sólová gitara) riadi hercov a nahrávacích umelcov, vrátane Corbina Bleua zo slávy High School Musical v Los Angeles. Pracoval ako nezávislý supervízor hudobného filmu a výkonný viceprezident hudby v 20th Century Fox; Pieter Sweval RC'70 (basgitara) hral so Starzom a diskotékovou skupinou Skatt Bros pred smrťou na AIDS v roku 192. Licenčné poplatky venuje Swevalova rodina na výskum AIDS.“ >> Kredit na návrh :
  Steven - Patterson, NY


 • Kapelu podpísal Clive Davis, slávny manažér nahrávania, ktorý živil kariéru mnohých úspešných umelcov, vrátane Santanu, Billyho Joela a Whitney Houston. Davis má talent poznať hit, keď nejakú počuje, ale túto si pomýlil a vydal ju ako B-stranu ich piesne 'Don't It Make You Feel Good.' Harv Moore, diskdžokej vo Washingtone DC, prehodil záznam a namiesto toho hral 'Brandy'. Stala sa veľmi populárnou v oblasti DC a rýchlo sa rozšírila po celej krajine.
 • To nebolo typické pre zvuk kapely, čo spôsobovalo na koncertoch problém. Zatiaľ čo diváci očakávali popové piesne, ako je táto, The Looking Glass hrali rock, z čoho boli davy sklamané. Kapela sa o necelé dva roky neskôr rozpadla.


 • Bola tam pieseň s názvom 'Brandy' od umelca menom Scott English, ktorá bola populárna približne v rovnakom čase vo Veľkej Británii. Keď to Barry Manilow nahral, ​​zmenil názov na „ Mandy aby nedošlo k zámene s touto skladbou.
 • Selma to spieva Lise v epizóde z roku 1991 Simpsonovci , 'Principal Charming.' Objavil sa aj v týchto predstaveniach:

  JE („Krv, cukor, sex, mágia“ - 2001)
  Kráľ kráľovien („G'Night Stalker“ – 2005)
  Scorpion („Deň otcov“ – 2014)

  Niektoré z použitia filmu zahŕňajú Noc v Roxbury (1998), Porazený (2000), Charlieho anjeli (2000) a Lords of Dogtown (2005).
 • Po rozdelení Looking Glass sa Elliot Lurie presťahoval do Los Angeles, kde pracoval na niekoľkých filmoch ako hudobný supervízor; jeho kredity zahŕňajú Stuart Little , Mimozemšťan 3 a spanglish . Gitaru opäť zobral do ruky v 10. rokoch, keď si ho zavolali Yacht Rock Revue, ktorí mu povedali, že 'Brandy' je jednou z najpopulárnejších skladieb v tomto žánri. Po tom, čo Lauriemu vysvetlili koncept Yacht Rock, pozvali ho, aby s nimi vystúpil, čo robil pravidelne.
 • Táto pieseň hrá vo filme z roku 2017 veľkú úlohu Guardians of the Galaxy Vol. 2 , kde hrá v úvodnej scéne, flashbacku do doby, než sa zrodil hlavný hrdina Peter (Chris Pratt). Keď sa Peter opäť stretne so svojím otcom Egom (Kurt Russell), pieseň bude predstavovať ich konflikt, pretože Ego chce, aby mu Peter pomohol ovládnuť vesmír. Aby presvedčil svojho syna, cituje pieseň a vysvetľuje, že Petrovým osudom je svetovláda, rovnako ako more pre námorníka, ktorý nechal Brandy za sebou.

  Vo filme Ego nechal Petrovu matku zomrieť na Zemi, zatiaľ čo on odišiel dobyť vesmír. Zatiaľ čo Ego sa v tejto piesni spája s námorníkom, Peter si ju nekúpi a namiesto toho sa rozhodol uctiť svoju matku (analógu Brandy) a bojovať proti svojmu otcovi.

  Prvú urobil aj režisér filmu James Gunn Strážcovia galaxie film, kde na soundtrack použil veľa hitov zo 70. rokov. Veľký fanúšik 'Brandy', hľadal ju pre pokračovanie.


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: