Brave New World od Iron Maiden

 • Beh 6:19, toto je titulná skladba k albumu „Reunion“ Maiden z roku 2000, v ktorom sa bývalí členovia kapely Bruce Dickinson a Adrian Smith vrátili, aby napísali nové piesne a predviedli hudbu pripomínajúcu ich „zlatú éru“.


 • Pieseň je založená na románe Aldousa Huxleyho z roku 1932 o futuristickom, údajne šťastnom svete, kde je každý ovládaný totalitným systémom, ktorý úplne a úplne manipuluje s jeho pocitmi a pohybmi. Názov bol citátom poslednej hry Williama Shakespeara, Búrka z roku 1612: „Aké krásne je ľudstvo! Ó, statočný nový svet, ktorý nemá takýchto ľudí! “
 • Bruce Dickinson: „Huxleyova vec bola jednoducho preto, že som si myslel, že„ Brave New World “je úžasný názov záznamu, pretože vám v hlave vytvára tento druh záhady. Ako napríklad: „O čo ide?“ Ale keď som narazil na názov, povedal som: „Nuž, napíšeme pieseň o knihe“, a tak som si knihu prečítal znova a dosť som sa bál, ako sa búri.


 • Prvý riadok popisuje „Umierajúce labute skrútené krídla, krása tu nie je potrebná“. Bruce Dickinson vysvetlil: „Pamätám si, ako som čítal o vyhynutí týchto nádherných žeriavov v Japonsku, kde je žeriav ako národný symbol, a nikoho to nezaujímalo. A pýtali sa: 'Staráte sa o to, aby všetky tieto žeriavy zomreli,' kvôli znečisteniu? ' A oni povedali: 'Máme ich fotografie v múzeách, je nám jedno, či skutočne existujú - pokiaľ ich obrázky nejakým spôsobom existujú.' Toto je fu ** v Brave New World. ' Aj keď v „Brave New World“ nie sú žiadne zomierajúce labute, Aldous Huxley napísal v roku 1939 knihu s názvom Labuť po mnohom lete zomiera , ktorá zase dostala svoj názov podľa básne Alfreda Lorda Tennysona Tithonus . Povedal Dickinson: „Nespomínam si, že by tam boli nejaké umierajúce labute Odvazny novy svet knihu, ale chcel som obraz, ktorý by predstavoval tragédiu a smútok z toho, čo Brave New World urobil. Umierajúce labute, skrútené krídla, viete, agónia, smrť. Brave New World to nechce vidieť. Nepoužije to na život ani na smrť. Na čo slúži iba obrázok, pretože v knihe, ak chcete vzrušenie, choďte k videám; je to prednáška virtuálnej reality Aldousa Huxleyho a ja to beriem a hodím to tam na diskusiu. '
 • Obal albumu zobrazoval Eddieho hrozivú tvár v búrlivých oblakoch nad futuristickým Londýnom. Na plagátoch k turné, ktoré sprevádzalo album, Eddieho hrozivá tvár (teraz sprevádzaná dlhými rukami s hrotmi pazúrov) teraz držala Zem ako krištáľová guľa. Eddie je maskot kapely.


 • Toto turné sa vo väčšine miest nazývalo „Brave New World Tour“, ale v Európe sa nazývalo „Metal 2000“. Rovnako ako „World Slavery Tour“, predstavil Eddieho na pódiu. Jedna z nich bola vyrobená z prútia (podľa odkazu na prvú skladbu albumu „The Wicker Man“) a obsahovala mladé dievčatá („devy“, rozumiete?). Bol tu aj Eddie z turné „Ed Hunter“ (na podporu videohry skupiny), ktorý sa objavil počas piesne „The Evil That Men Do“.
 • Bruce Dickinson nahradil Blaze Bayleyho (skutočné meno: Bayley Cook) ako hlavného speváka. Bayley, bývalý spevák skupiny Wolfsbane, vydal so svojou skupinou Blaze niekoľko sólových albumov a zostal s kapelou priateľmi. Na druhej strane gitarista Janick Gers zostal a striedavo sa predvádzal v piesňach s predchádzajúcimi gitaristami Davom Murrayom ​​a Adrianom Smithom (čerstvo zo svojho sólového projektu ASAP).
 • Populárna americká skupina Styx mala album z roku 1999 s názvom Odvazny novy svet . Na začiatku sedemdesiatych rokov minulého storočia existovala v Anglicku oveľa menej úspešná skupina nazývaná tiež Styx a Bruce Dickinson bol ich hlavným spevákom. O desať rokov neskôr sa pridal k Iron Maiden.
 • Obal ich albumu Rock v Riu , nahraté na koncerte v Brazílii, predstavili „zakaleného Eddieho“ na pódiu, kde koncertovali.
 • V roku 2000 bubeník Nicko McBrain povedal, že keď počul meno bývalého speváka Blaze Bayleyho, napadli mu slová „Elvis opustil budovu“.
 • Krátko potom, čo Dickinson opustil kapelu, Kerrang! časopis sa spýtal, či by zvážil opätovné stretnutie za Maiden. Bruceova odpoveď: „Nemyslím si, že je to realistická možnosť, ale rovnako to nie je nič, proti čomu by som bol mŕtvy. Niekoľko koncertov by bolo na smiech, ale nezadržiavam dych. “ Na otázku, čo si myslí o tom, že Blaze Bayley spieva jeho piesne, odpovedal: „Nuž, spieval som piesne Paula Di'Anna. Blaze je veľmi odvážny chlap. Je ťažké spievať tie piesne. Bolo to pre mňa dosť ťažké a boli navrhnuté pre môj hlas. Myslím si, že to urobil naozaj dobre - nech sa mu darí. “ Nakoniec uviedol, že zo všetkých nových piesní skupiny Maiden by rád vyskúšal vystúpenie „Futureal“ a uviedol: „Niektoré Steveove piesne spievajú, pretože slová sú neuveriteľne trápne. Polovicu z nich chcete v zásade vynechať '(mnoho Stevových textov je inšpirovaných umeleckými knihami a filmami, v ktorých mnoho ľudí nenachádza zábavu). Nakoniec Blaze opustil kapelu, aby si založil vlastnú, a Bruce sa vrátil k Maiden. Bolo mu dovolené spievať „Futureal“ a niekoľko ďalších piesní Blaze.
  Brett - Edmonton, Kanada, pre všetkých vyššie uvedených
 • Názov tejto piesne je uvedený v texte hitu Iron Maiden z roku 1986 „Stranger in a Strange Land“, keď Bruce Dickinson spieva „No brave new world, no brave new world“. Piesne sa na seba málo podobajú.
  Damien - Edmonton, Kanada


Zaujímavé Články