Break My Stride od Matthew Wildera

 • S poskakujúcim riffom klávesnice a jemnou jamajskou príchuťou to bol zďaleka najväčší hit pre Wildera, ktorý v roku 1984 zaznamenal svoju jedinú ďalšiu top 40 s 'The Kid's American' (#33 USA).

  V piesni je to neúspešný vzťah so ženou, ktorú Wilder po sebe zanecháva, ale skutočnou životnou inšpiráciou bol rekordný magnát Clive Davis, ktorý bol v tom čase šéfom Arista Records. V rozhovore s Songfacts s ​​Matthewom Wilderom vysvetlil, že Davis ho podpísal okolo roku 1981, ale nič, čo Matthew zaznamenal, neprešlo s Clivom. Frustrovaný Wilder a jeho skladateľský partner Greg Prestopino prišli s piesňou „Break My Stride“.

  'Môj vzťah s Cliveom Davisom bol presne tým impulzom pre moje napísanie piesne,' povedal Wilder. 'Sú tam texty piesní, ktoré nepriamo odkazujú na okolnosť, ktorá v tom čase riadila môj život.'

  Wilder a niektorí z jeho priateľov, ktorí si zaplatili zasadnutie, nahrali pieseň na nočnú smenu v štúdiu, ktoré vlastnil Spencer Proffer, ktorý produkoval album Quiet Riot. Metal Health . Pieseň predložil Aristovi, ale nič nepočul. Keď Wilder zavolal vydavateľstvo, aby to skontroloval, porozprával sa s vedúcim skupiny A&R na štítku, ktorý našiel kazetovú kópiu albumu „Break My Stride“ s poznámkou od Cliveho s textom „Zaujímavá pieseň, ale nie hit“. „Ak to chlapi nepočujete, už pre vás nemôžem nič urobiť,“ povedal Wilder a navrhol, aby ho etiketa zahodila, čo aj urobili.

  Arista nikdy neplatila za „Break My Stride“ a nemala naň žiadne práva, takže Wilder pieseň nakupoval a našiel príjemcu v novej dcérskej spoločnosti Epic s názvom Private I Records. V vydavateľstve dostal dohodu o albume a 'Break My Stride' bol prvým singlom. Clive Davis sa v tomto mýlil - pieseň bola hitom, patrí do Top 5 v USA aj vo Veľkej Británii.


 • MTV, ktorá bola spustená v roku 1981, zaznamenala rýchly krok v roku 1983 a väčšina úspešných piesní mala videá v sieti. Je pozoruhodné, že napriek Wilderovým námietkam nebolo nikdy natočené žiadne video pre skladbu „Break My Stride“. Povedal nám: „Bol som veľkým fanúšikom Harryho Nilssona a Beatles a mojou víziou pre„ Stride “bolo urobiť niečo vizuálne kreatívne, pretože to bola taká fantastická lyrika. Chcel som, aby to bola vec animácie/živej akcie. A oni sa mi akosi vysmiali a povedali: „Animácia? Nedostanete ani video. “
 • Keď počujete túto pieseň, pravdepodobne vás nenapadne vydieranie, ale bolo zapletené do nejakého tienistého podnikania. Private I Records, ktorá pieseň vydala, vlastnil Joe Isgro, ktorý bol predmetom federálneho vyšetrovania, ktoré trvalo od roku 1986 až do stiahnutia obvinení proti nemu v roku 1996. Isgro bol obvinený z Payoly, pričom vláda tvrdila, že v podstate zaplatil rozhlasových staníc na prehrávanie skladieb od vydavateľstva vrátane piesne „Break My Stride“. Wilder hovorí: „Pamätám si, že došlo k nejakej dráme v zadnej miestnosti s tabuľkami a Joeovou schopnosťou robiť to, čo robí alebo robil - za niektoré z nich skončil vo väzení.“

  Isgro, ktorý bol v roku 2000 obvinený z vydierania a žralokov, pomohol presvedčiť rozhlasové stanice, aby zahrali túto pieseň. „Vďaka mnohým efektným prácam v rozhlase dokázal Joe vytvoriť ilúziu, že„ Stride “sa v hitparádach skutočne šíri, dokonca aj v rádiu R & B,” povedal Wilder. 'A nakoniec melódia prenikla do kultúry a stala sa legitímnym potešením davu, a vtedy sa dostala do Top 40 a potom do Top 5.'


 • Je to jedna z najobľúbenejších piesní pre filmy, televízne relácie, reklamy a ukážky. Vytvára príjemný tok príjmov pre Wildera a spoluautora piesne Grega Prestopina. Použitie filmu zahŕňa Nie je to ďalší tínedžerský film (2001), Dickie Roberts: Bývalá detská hviezda (2003), Nie je z teba až tak paf (2009) a Cedar Rapids (2011).

  Medzi spoločnosti, ktoré pieseň používajú vo svojich reklamách, patria National Car Rental, JPMorgan Chase a novozélandská štátna poisťovňa, ktoré ju uviedli vo svojom videu. štát vás udrží v pohybe 'miesto.

  „Niektoré výrobky, na ktorých propagáciu sa používa, ma nijako zvlášť nezaujali,“ povedal nám Wilder. 'Ale rovnako by ste boli prekvapení množstvom výnosov, ktoré môže taká pieseň generovať v priebehu rokov.'
 • Puff Daddy interpoloval túto pieseň na svojej skladbe „Can't Nobody Hold Me Down“ z roku 1997. Samplovanie prebiehalo už nejaký čas, ale toto bol jeden z prvých prípadov, keď umelec vzal populárnu pieseň a rapoval nad refrénom, čo sa stalo trendom koncom 90. rokov.


 • Matisyahu použil časť textu svojej piesne „Jeruzalem (Z tmy prichádza světlo)“. Došlo aj k obľúbeným prerábkam hry „Break My Stride“, vrátane verzie z roku 1996 od austrálskej skupiny Unique II, ktorá bola hitom číslo 1 v ich domovine. Nemecká skupina s názvom Blue Lagoon nahrala pieseň v roku 2004 a zaradila sa tak medzi 10 najlepších v Nemecku, Švédsku a Austrálii.
 • Jeho sólová kariéra sa nikdy nerozbehla, ale Matthew Wilder ako skladateľ a producent opäť ožil. Medzi jeho úspechy patrí produkcia albumu No Doubt Tragické kráľovstvo , píše „Reflexiu“ pre Christinu Aguileru a vystupuje ako spevácky hlas Linga vo filme Mulan . Wilderovi jeho zásah vyhovuje, ale oceňuje, že nie je nútený ho vykonávať znova a znova. 'Naozaj ma nebaví myšlienka, že by som sa tam mohol dostať a spievať túto pieseň po zvyšok svojho života v hoteli Howard Johnson,' povedal nám.
 • Pieseň zažila oživenie začiatkom roku 2020 vďaka memu TikTok. Tento trend zahŕňa TikTokers, ktorí textom piesne píšu text po riadku ľuďom, ktorých poznajú. Úlohou je oklamať toho druhého, aby uveril, že je to normálny rozhovor - buď príde na to, čo sa deje, alebo prestane reagovať. Nakoniec sa TikTokers filmujú, ako tancujú na pieseň pred textovým reťazcom.


Zaujímavé Články