Bring Me To Life by Evanescence

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Skladba z veľkého debutu vydavateľstva Evanescence, Spadol , speváčka Amy Lee napísala pieseň o Joshovi Hartzlerovi, mužovi, ktorý sa stane jej manželom.

  Keď stretla Hartzlera, bol to priateľ priateľa: celkom neznámy človek, ktorý ju nepoznal. Napriek tomu mohol nejakým spôsobom „vidieť do jej vnútra“ a „priviesť ju k životu“.

  'Bola som na veľmi zlom mieste, vzťahovo a prežívala som naozaj ťažké časy,' povedala Lee vo svojom rozhovore so Songfacts. 'Sadol si oproti mne, keď sme si šli rezervovať stôl, a on sa mi len pozeral mŕtvemu do očí a povedal:' Si šťastný? ' A šokovalo to moje srdce, pozrel som sa dole a začal som si vymýšľať výhovorky. Zadusil som sa slovami, pretože som mal pocit, že sa navonok správam úplne normálne, ale vo vnútri veľkého chaosu. A mala som pocit, že mi len vidí priamo do duše. To inšpirovalo celú pieseň. Po rokoch som mu povedal, že je to o ňom. “

  Trvalo niekoľko rokov, kým Lee a Hartzler začali spolu chodiť. V rokoch 2003-2005 mala vynikajúci vzťah s frontmanom Seether Shaunom Morganom, takže veľa fanúšikov predpokladalo, že pieseň je o ňom. Lee neskôr povedal, o koho ide.

  Hartzler a Lee sa vzali v roku 2007 a v roku 2014 mali syna Jacka.


 • Hlavný gitarista skupiny Ben Moody a klávesák David Hodges túto pieseň napísali s Leem. Moody povedal: „Bring Me To Life“ je o objavení niečoho alebo niekoho, kto v nich prebudí pocit, ktorý nikdy predtým nemal. Zistíte, že existuje svet, ktorý je väčší než len vaša bezpečná bublina. '


 • Toto bol prvý singel skupiny Evanescence; stalo sa to obrovským hitom a naštartovalo to ich kariéru.

  Pieseň sa prvýkrát objavila (spolu s piesňou ' Môj nesmrteľný ') vo filme 2003 Odvážlivec , kde to bolo použité v kľúčovej scéne, kde sa Elektra (Jennifer Garner) chystá zabiť Daredevila (Ben Affleck). Film bol vydaný vo februári 2003 a pieseň bola zaradená na soundtrack. Spadol bol vydaný v marci a pieseň „Bring Me To Life“ vyšla ako singel v apríli. Pieseň v júni dosiahla svoj vrchol v americkom rebríčku #5 a stala sa jednou z najväčších skladieb leta.

  V Británii bola pieseň ešte väčším hitom, v júni sa umiestnila na 1. mieste a zostala štyri týždne.


 • Mužským vokalistom na tejto skladbe je Paul McCoy zo skupiny 12 Stones. Boli na rovnakom vydavateľstve ako Evanescence.

  Použitím mužského speváka v ich debutovom singli sa Evanescence ľahšie hralo, pretože takmer každú kapelu s podobným zvukom viedol chlap. Akty ako Nickelback, Hoobastank a Chevelle boli v tej dobe veľké.
 • Evanescence bol na rovnakom vydavateľstve ako Creed a mal podobné kresťanské hodnoty. Rovnako ako Creed nerobia z náboženstva veľkú časť svojich piesní, ale často sa predávajú týmto spôsobom. Obe skupiny predávajú veľa albumov v kresťanských obchodoch.


 • Videoklip bol pre skupinu prvým. Réžia: Philip Stolzl, pre mnohých to bol ich prvý pohľad na Evanescence a ich vizuálne centrum, Amy Lee. V klipe sa Lee prebúdza vo vysokej budove, vystupuje z okna a kráča po rímse. Jej spoluhráči z kapely sa hrajú na streche; pokúša sa k nim pripojiť, ale padá.
 • Skupina pochádza z Arkansasu. Posledná skupina z tohto štátu, ktorá mala hit Top 40, bola Black Oak Arkansas, ktorá sa v roku 1974 umiestnila na 25. mieste s Jimom Dandyom. V tejto piesni bola použitá aj speváčka.
 • Evanescence bola prvou popovou skupinou od No Doubt, v ktorej účinkovala speváčka v inak mužskej kapele a mala hit. V rokoch 1997-2003 v rebríčkoch dominovali skupiny so spevákmi a sólistkami.
 • Ben Moody opustil kapelu počas turné na podporu albumu v roku 2003. Nahradil ho Terry Balsamo, ktorý bol gitaristom skupiny Cold.
 • Chris Daughtry pokryl pieseň pre soundtrack k Vášeň . Spevák hral Judáša Iškariotského v živom televíznom muzikáli spoločnosti Fox z roku 2016 podľa posledných dní Ježiša Krista.
 • V roku 2017 vydala spoločnosť Evanescence an orchestrálna verzia na ich štvrtom albume, Syntéza . Amy Lee, ktorá sa k skladbe vrátila o 14 rokov neskôr, cítila, že by do piesne mohla priniesť niečo nové. 'Vložiť váhu a perspektívu života, ktorý som teraz žil, späť do tohto koreňa - je to čisté uspokojenie,' povedala povedal Valiaci sa kameň . Táto verzia neobsahuje iného speváka.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: