Brokolica od D.R.A.M.

 • Shelley Massenburg Smith je americká hip-hopová nahrávačka z Hamptonu vo Virgínii, ktorá nahráva pod menom D.R.A.M. (Skratka pre. Real. Ass. Hudba.) Bola to prvá pieseň, ktorá sa dostala do rebríčka Hot 100.


 • D.R.A.M. používa tu brokolicu ako slangový výraz pre marihuanu. Na Geniuse vysvetlil: „Brokolica je všeobecný pojem. Fajčím iba OG Kush, to je všetko, čo fajčím, ale brokolica sú len stromy. Nevedel som, že to nie je veľmi používaný výraz. Použili sme zeleninu [ako slová] pre trávu, ale brokolica mi vyšla.

  Kodak Black bol jedným z prvých ľudí, ktorých som počul hovoriť o burine ako brokolici, a ja som si myslel, že to je niečo. Nevedel som, že je také vzácne, že sa brokolica považuje za výraz pre burinu. '
 • Rapper Bay Area E-40 tiež vydal pieseň o burine s názvom „Brokolica“. Jeho zostrih bol skladbou z jeho albumu z roku 1998, Prvok prekvapenia .


 • Na trati je verš rappera z Atlanty Lila Yachtyho. D.R.A.M. bol predstavený Yachtymu prostredníctvom Ricka Rubina. Vysvetlil: „Bol som v Shangri La a Rick sa ma spýtal, či by mohol previesť Yachtyho. Spojili sme sa a pustili si navzájom hudbu. O dobrý mesiac neskôr jeden z mojich hlavných kameramanov sledoval Yachtyho počas jeho behu SXSW a ja som prišiel počas rozhovoru. Vymenili sme si čísla a videl som, že je v LA, tak som mu zavolal a on odpovedal na prvý zvonenie.

  Prišiel do štúdia a my sme v tom pokračovali. Neboli sme si istí, čo to prinesie. Najprv to bol klavír s bubnovou slučkou, mali sme flautu a keď to vošlo, všetci začali vibrovať. Yachty začal svojim veršom a ja som spočiatku nemal žiadne takty, tak som mu povedal, aby vošiel. Keď odišiel, nemal som ani svoj verš, mal som len most.

  Bolo to len dobré načasovanie. Z toho sa stalo niečo viac, ako som očakával, aby som bol úprimný, myslel som si, že to bude niečo dopingové pre Soundcloud a dobré pre kultúru. Ale skutočnosť, že krváca do všetkých aspektov hudobných rebríčkov, je pekelná droga. “
 • D.R.A.M. spomína v druhom verši na stretnutie rodiny, keď bol dieťa. Mali Apollo Night, kde všetci predviedli vystúpenie a mladej Shelleyovej to zrejme išlo dobre.

  Mal som päť alebo šesť rokov, keď som si povedal, že si výnimočný
  Ale ja s tebou zaobchádzam ako so svojim rovným, nikdy nie menším


  Pripomenul na Billboard časopis: „Rodinné stretnutie, noc Apollo. Každý prispieva, spieva pieseň. Odkedy som spieval, pamätám si, ako som vždy šialene tlieskal. Bola to zábava. Je zábavné hudobne pohybovať ľuďmi. A vedel som, sakra, že to dokážem. '


 • Rovnako aj D.R.A.M. fanúšik brokolice? Povedal: „Vždy som mal rád brokolicu a s-t. Takže je to dobré. Pamätám si, že moja mama to používala na zeleninovú stránku na veľa jedál, s trochou masla a soľou a korením. Je to naozaj dobré. Zmiešajte s ryžou, bez ohľadu na mäso. Vždy som bol fanúšikom brokolice - príjem bol rovnaký, rekord je len náhoda. '
 • Aj keď sme na tému brokolice, tu je niekoľko zábavných faktov o zelenej zelenine z Encyclopedia of Trivia

  Brokolica bola získaná z pestovaných plodín listovej cole v severnom Stredomorí asi v 6. storočí pred n.

  Drusus Caesar, syn rímskeho cisára Tiberia, tak miloval brokolicu, že viac ako mesiac nejedol nič iné. Prestal, až keď sa mu moč zazelenal.

  Cubby Broccoli, producent úspešných filmov Jamesa Bonda, vyrastal na rodinnej zeleninovej farme a tvrdí, že jeho strýko priniesol prvé semená brokolice do USA v roku 1870.

  Brokolica obsahuje dvakrát viac vitamínu C ako pomaranč.

  Brokolica a karfiol sú jedinou zeleninou, ktorá patrí medzi kvety.
 • D.R.A.M. debutoval v televízii v neskorých nočných hodinách, keď túto pieseň uviedol v epizóde 25. októbra 2016 Conan .
 • O rytmus piesne sa postaral J Gramm. Producent tiež poskytol nástroje pre také činy ako Travis Scott, Wale a Kid Ink.
 • Grammova produkcia bola uponáhľaná práca. Na Geniusa si spomenul:

  „V deň, keď som robil„ brokolicu “, som bol v štúdiu s DRAM. Chladili sme. Bolo to ako o 13. alebo 14. hodine. A DRAM bol ako: „Jo! Lil Yachty sa chystá zastaviť. “ Keď to povedal, dostal som humbuk. Hovoril som si: „Stavím sa. Ako dlho sa sem dostane? ' A povedal: „Päť minút.“ Takže som bol rád, 'F-k. Musím rýchlo zabrať. ' Tak som povedal hráčovi, aby si vybral najlacnejší zvuk klavíra, aký môže nájsť, a zahral mi najjednoduchší a najšťastnejší akord, aký mohol nájsť. A hral to F dur. A potom sme odtiaľ potrebovali ďalší akord. Akonáhle sme mali dva akordy, povedal som mu, aby ich hral v tomto rytme, a on to urobil a teraz máme toto. '

  Potom, čo mal akordy, Gramm pridal skreslený vzor 808, kopy a bicie a dokončil to tesne predtým, ako Yachty dorazil do štúdia, aby zložil svoje rýmy. “A potom odtiaľ vošiel DRAM. Freestylovaný háčik. Urobil svoj verš a pieseň bola hotová asi za 20 minút, “spomenul si.
 • Rogét Chahayed bol „hráč na sedenie“, ktorý prišiel so zvukom klavíra. Broccoli, vyškolený klavirista, bol Chahayedovým prvým oficiálnym umiestnením ako producenta. Pokračoval v spoluautorstve a koprodukcii takých veľkých hitov, akými sú napríklad Halseyho pieseň „Bad at Love“, „Sicko Mode“ od Travisa Scotta, „Drakeov text„ Laugh Now Cry Later “a Doja Cat„ Kiss Me More “.


Zaujímavé Články