Brothers In Arms od Dire Straits

 • Táto pieseň bola inšpirovaná vojnou o Falklandy, ktorá prebiehala v čase, keď pieseň napísal spevák skupiny Dire Straits Mark Knopfler. Vojna o Falklandy bola konfliktom medzi Argentínou a Britániou o ostrovy pri argentínskom pobreží, na ktoré si každá krajina nárokovala práva. Ostrovy sú britskými územiami, ale v roku 1982 sa Argentína pokúsila jeden z ostrovov získať späť. Británia získala späť svoje územia, ale v konflikte stratila 258 vojakov.
 • V tejto piesni Mark Knopfler spieva o vojakovi, ktorý zomiera na bojovom poli, obklopený svojimi spolubojovníkmi, ktorí mu pri skĺznutí zostávajú po boku. Je to pohľad na vojnové bláznovstvo a na situáciu tých, ktorí s nimi bojujú. „Máme len jeden svet, ale žijeme v iných,“ povedal pre BBC. „Je to hlúpe, to naozaj je. Sme hlúpi, keď sa zúčastňujeme kohokoľvek na vojne. '
 • Názov je niečo, čo povedal Knopflerov otec. Pri diskusii o vojne o Falklandy označil Rusov a Argentínčanov za „bratov v zbrani“, čo znamená, že majú podobné ideológie. Táto veta sa nakoniec použila ako názov albumu.
 • V roku 2007 bola vydaná nová verzia tejto skladby s Markom Knopflerom na pamiatku 25. výročia vojny o Falklandy. Výťažok z predaja singlu putoval na program, ktorý britských veteránov priviedol späť na miesto vojny v snahe pomôcť im vysporiadať sa s posttraumatickou stresovou poruchou.
 • Toto sa hrá vo filme Brad Pitt/ Robert Redford Špionážna hra keď sa postava Roberta Redforda stretne s postavou Pitta v Nemecku po vojne vo Vietname. Pieseň začína tým, že Brad Pitt odletí z Vietnamu, pričom odkazom je skutočnosť, že ide o pieseň o súdruhoch vo vojne.
  Mark - Guildford, Anglicko
 • V porovnaní s hudobným videom k albumu „ Peniaze za nič „,“ čo bolo na tú dobu veľmi moderné, veľmi farebné a taktiež 80. roky, video pre „Brothers In Arms“ je úplne opačné. Obsahuje skice oceánu, kyvadla, vojakov, ostrova a hrania kapely, ako aj skutočné zábery krajiny a kapely. Vďaka tomu budú farby čierne, biele a sivé s výnimkou konca, ktorým je farebný západ slnka.
 • Metallica zahrala túto pieseň, keď 27. októbra 2007 hrali Neil Young's Bridge School Benefit.
  Line - Viborg, Dánsko, nad 2
 • Toto sa hralo vo finále série Američania , ktorá je o rodine ruských špiónov, ktorí sa vydávajú za bežných Američanov. Pieseň hrá v sekcii, v ktorej sa rozpadajú ich obaly a zdá sa, že teraz majú spoločné ciele s tými, ktorí boli kedysi ich nepriateľmi.

Zaujímavé Články