Bury A Friend od Billie Eilish

Zistite Svoj Počet Anjela

 • „Bury A Friend“ bol napísaný z pohľadu monštra pod posteľou Billie Eilish. Speváčka škádlila riedku, atmosférickú stopu 16-sekundovým videom, na ktorom bola pieseň synchronizujúca melódiu, zatiaľ čo jej hlavu tlačili, ťahali a vlastnili niekoľko rúk v rukaviciach. Klip sa končí otázkou „Keď všetci zaspíme, kam pôjdeme?“, Čo je zároveň názov spevákovho debutového albumu.


 • Písanie 'Bury A Friend' dalo Eilish predstavu, ako to celé počne Keď všetci zaspíme, kam pôjdeme? projekt. 'Okamžite som vedela, o čom to bude, aké budú vizuály a všetko, čo sa týka toho, ako som chcela, aby to bolo vnímané,' povedala. „Inšpirovalo to, o čom album je.“


 • Eilish temne šepká a spieva otázky ako monštrum. Je frustrovaná aj zvedavá.

  Čo odo mňa chceš? Prečo mi neutečieš?
  Čo sa čuduješ? Čo ty vieš?
  Prečo sa ma nebojíš? Prečo sa o mňa staráš?
  Keď všetci zaspíme, kam pôjdeme?


  Eilish vysvetlila, že pieseň „je doslova z pohľadu monštra pod mojou posteľou. Ak sa vcítite do tohto zmýšľania, čo toto stvorenie robí alebo cíti? '


 • To je dunivý hlas rappera Crooksa so sídlom v Londýne, ktorý na začiatku skladby oznámi „Billie“.
 • Eilish produkovala strašidelnú pieseň so svojim spisovateľom a starším bratom Finneasom O'Connellom v ich detskom dome v Highland Parku v Los Angeles.


 • Strašidelný videoklip k piesni ukazuje plnú verziu 16-sekundového upútavky, keď vidíme Eilisha, ako sa skrýva pod posteľou priateľa. Mučeného speváka tiež ovláda dav rúk a pichajú mu množstvo ihiel. Vizuál využíva podobnú hororovú estetiku ako Eilishov klip k piesni „When the Party's Over“.
 • Pieseň ponúka množstvo zvukových efektov vrátane zubného vŕtačky. Eilish zaznamenala bzučivý zvuk na svojom telefóne počas návštevy zubára, aby jej vybral Invisalign. Aj keď sa Finneasovi nepáčil zvuk, ktorý vydávala zubná vŕtačka, zistil, že v piesni funguje skvele. Jeho zaradenie ho inšpirovalo k hľadaniu ďalších zvukových efektov, ktoré by zodpovedali textom, ako je rozbitie skla a zošívačka.

  „Hneď ako sa objavili slová o šliapnutí na sklo, chcel som počuť, ako niekto šliape na sklo,“ povedal The New York Times . Hneď ako sa objavili riadky o sponkách, už som zbil zošívacou pištoľou. “
 • Keď všetci zaspíme, kam pôjdeme? debutoval na 1. mieste v rebríčku britských albumov. Vo veku 17 rokov, 3 mesiace a 18 dní, Eilish predbehla Joss Stoneovú ako najmladšiu ženu, ktorá dosiahla vrchol. Stoneov rekord z roku 2004 Myseľ, telo a duša dosiahla vrchol, keď mala 17 rokov, 5 mesiacov a 28 dní.
 • Pieseň sa stala prvou č. 1 Billie Eilishovej v hitparáde rádia Billboard a vyšplhala sa na vrchol stretnutia Alternatívne piesne z 25. mája 2019.
 • Hovoriť s Dobre! Časopis “Eilish vysvetlila, že pieseň bola inšpirovaná spánkovou paralýzou. „Mám tieto desivé sny,“ povedala. „Spánková paralýza, nočné hrôzy. Je to ako keby bola celá noc strašná a potom sa zobudím. '

  Spevák dodal: „Pravdepodobne by som tú pieseň neurobil tak, ako je, keby som nemal spánkovú paralýzu a nočné mory.“

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: