Can You Feel The Love Tonight od Eltona Johna

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Toto bolo uvedené vo filme Disney Leví kráľ keď sa hlavná postava, lev Simba, zamiluje do svojej priateľky z detstva Nala, na zdesenie svojich priateľov Timona a Pumbau. Túto verziu predviedli hlasoví herci vo filme (vrátane Nathana Lanea, ktorý vyjadril Timona); verzia Eltona Johna prehráva záverečné titulky filmu.


 • Pracuje na Leví kráľ bola to vítaná príležitosť pre Eltona, ktorý mal slovo v tom, ako boli použité piesne, ktoré pre film napísal. Prispel väčšinou k piesňam na soundtracku, vrátane piesne „Circle Of Life“, ktorá bola tiež úspešná (Elton hovorí, že „Circle“ je lepšia pieseň a viac si zaslúži Cenu Akadémie).

  Len niekoľko rokov po rehabilitácii soundtrack priniesol Eltonovi oživenie v kariére a viedol k ďalšiemu pracovnému písaniu pre muzikály - neskôr by napísal pre Aida a Billy Elliot .


 • Elton napísal hudbu, Tim Rice napísal text. Rice sa preslávil uvedením textov na vystúpenia Andrewa Lloyda Webbera. Písali piesne pre Joseph a úžasný farebný plášť snov , Ježiš Kristus, Superstar a Vyhnite sa . Rovnako ako Elton, aj Tim Rice bol pasovaný za rytiera.


 • Elton mal v roku 1995 spolu s ďalšími dvoma aj Oscara za najlepšiu pôvodnú pieseň pevne uzavretú Leví kráľ príspevky - „Kruh života“ a „Hakuna Matata“ - nominované spolu s piesňou „Look What Love has Done“ od Patty Smythovej (z filmu) Junior ) a „Make Up Your Mind“ od Randyho Newmana (od Papier ).

  Víťazom sa stala pieseň „Can You Feel The Love Tonight“ a pieseň na ceremoniáli predviedol Elton. Po obrade hostil Elton svoju honosnú after-party tretí rok; táto udalosť bola prínosom pre jeho nadáciu proti AIDS.

  Elton získal ocenenie opäť v roku 2020 za Raketový muž pieseň '(I'm Gonna) Love Me Again'. Ten napísal s Berniem Taupinom, čím získal Taupina prvého Oscara.
 • Toto sa vykonáva ako súčasť súboru Leví kráľ Broadway show - honosná, mimoriadne úspešná inscenácia podľa filmu. Je tiež uvedený v Leví kráľ show v parku Animal Kingdom v Disney World.


 • Dospelý súčasný hit číslo 1, to bola najhranejšia pieseň v americkom rozhlase a televízii v roku 1994.
 • Kiki Dee, Rick Astley a Gary Barlow zaspievali zálohu. Kiki Dee naspievala duet s Eltonom o hite „70. rokov“ Don't Go Breaking My Heart, „Astley mal sériu hitov na začiatku 90. rokov a Barlow bol členom skupiny Take That.
 • To vyhralo cenu Grammy za najlepší mužský popový spev, čo je len tretie víťazstvo Grammy pre Eltona.
 • Elton prepracoval niekoľko klasických piesní filmu na live-action/CG remake 2019, réžia Jon Favreau. Rovnako ako pôvodná verzia, Timon (Billy Eichner) a Pumbaa (Seth Rogen) predstavujú melódiu a pokračujú v romantickom duete medzi Simbou (Donald Glover) a Nala (Beyoncé).
 • Pieseň mala byť pôvodne paródiou Timona a Pumby, ale Elton mal záujem zaspievať veľké romantické číslo, a tak bola prepracovaná ako ľúbostná pieseň o pučiacej romantike Simby a Naly.
 • Podľa textára Tima Riceho vedúci pracovníci Disney neboli predaní na Eltonových ukážkach. „Spätne môžem teraz povedať, že z ukážok neboli veľmi nadšení,“ povedal Los Angeles Times . „Mali sme krásne demo od Eltona, ktorý spieval pieseň„ Can You Feel the Love Tonight “, ale Elton spieva za klavírom. Nemyslím si, že by to mohli celkom prepojiť s tým, že by to bol hlas postáv ... Cítili sa ako: „Ach, dostávame stopy Eltona Johna.“ Vedel som, že nie sú, ale oni to nevedeli. '

  Riceová musela byť kreatívna, aby pomohla veľkým párom vidieť, ako budú piesne vo filme fungovať. „Išiel som do štúdia a sám som prerobil pár ukážok s ďalšími spevákmi,“ vysvetlil. Z piesne „Can You Feel the Love Tonight“ som urobil duet s Lea Salongou a Bradom Kaneom, dvoma hlasmi z Aladdin . Najal som ich ako spevákov a vydal som zvuky džungle. Pomyslel som si: „Ak to nebude fungovať, potom o tom nikomu nepoviem.“ A urobil som ďalší pre pieseň „I Just Can't Wait To Be King“. Ukázalo im to však, že musíte vidieť nielen Eltona, ktorý tieto piesne robí. “
 • Brian Wilson to zaznamenal pre svoj album 2011, V kľúči od Disneyho .
 • Beyoncé a Donald Glover (ktorí niekedy nahrávajú pod menom Childish Gambino) vykonal toto pre remake živého hrania 2019 Leví kráľ . Dvojica položila svoje časti oddelene, pretože Glover pracoval v Londýne Sólo: Príbeh hviezdnych vojen v tom čase. Takže zatiaľ čo Beyoncé nahrávala svoje vokály v štátoch, Glover urobil svoje v Abbey Road Studios.

  Beyoncé a Donald Glover vo filme stvárňujú Nala a Simbu. V novej verzii hry „Can You Feel The Love Tonight“ ich dopĺňa Billy Eichner a Seth Rogen, ktorí stvárňujú Timona, respektíve Pumbu.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: