The Weeknd, Can’t Feel My Face

Zistite Svoj Počet Anjela

 • V tejto piesni Abel 'The Weeknd' Tesfaye opisuje vášnivý vzťah so ženou, o ktorej vie, že mu neprospieva, ale príliš sa teší na to, aby prestal. Jeho texty popisujúce otupujúci pocit zamilovanosti sú chrapľavé po popových syntetizátoroch s láskavým dovolením švédskeho popového skladateľa Maxa Martina, ktorý predtým pracoval s osobnosťami ako Britney Spears, Katy Perry a Taylor Swift.


 • „Necítim svoju tvár“ je citát z filmu z roku 2001 Fúknuť ; Postava Bobcata Goldthwajta to hovorí po tom, čo si dala kúsok kokaínu.

  To viedlo k tomu, že sa hovorilo, že pieseň je o kokaíne, a existuje dostatok dôkazov, ktoré túto teóriu potvrdzujú, pretože The Weeknd je očividne mimo veci, pretože vie, že nie je pre neho dobré, ale nemôže odolať. Pieseň je hudobne dosť nepredvídateľná a simuluje nevyrovnaný pocit, ktorý droga vyvoláva.


 • The Weeknd prechádza celou škálou emócií, ako táto pieseň postupuje k refrénu. Vo veršoch sa zdá, že s týmto vzťahom uzavrel mier („A ona zo mňa vždy dostane to najlepšie, to najhoršie ešte len príde“). V pre-refréne je však vtiahnutý späť, pretože mu hovorí, aby sa nebál, že je v tom s ním. Nakoniec sa dostane do agónie a extázy zboru, kde si necíti tvár.


 • Abel Tesfaye debutoval s piesňou na hlavnom príhovore Apple Worldwide Developers Conference v San Franciscu 8. júna 2015. Spevák R&B vystúpil na pódium po tom, čo bolo oznámené, že Apple v ten istý mesiac spustí novú streamovaciu službu s názvom Apple Music. .
 • Režisér Grant Singer, ktorý sa podieľal aj na klipe k jeho piesni „The Hills“, vo videu vidia The Weeknda hrať singel pred zaplneným, dymovým klubom. Bojuje však o to, aby si získal publikum, a keď si jeden muž zapáli cigaretu a potom hodí spevák, zapáli ho plameň. Obecenstvo, keď uvidelo horúčavu, postavilo sa na nohy a žúrovalo sa.


 • Toto bola The Weekndova prvá pieseň US Hot 100 #1, ktorá nadväzovala na tri predchádzajúce 10 najlepších hitov: „Love Me Harder“ s Arianou Grande, „Earned It“ a „The Hills“.
 • Toto bol 21. Hot 100 #1 s Maxom Martinom na titulkách, ale prvý zaznamenaný sólovým mužským umelcom. Predošlých 20 hitparád švédskeho producenta nahrali buď sólistky, alebo skupiny.
 • Zábava dnes večer spýtala sa The Weekndova vzorová priateľka Bella Hadid, či je táto pieseň o nej. „Veľa toho má na srdci, takže neviem, či je to o mne,“ odpovedala. 'Je šialené, čo si niektorí ľudia myslia.'
 • Tento album bol vyhlásený za najlepšiu pieseň roku 2015 Billboard kritici časopisov. Povedali: „V tomto jedinom háčiku je dosť na tucet víťazov rebríčkov, ale Abel Tesfaye ich všetky zabalil do tri a pol minúty úplnej extázy.“

  The Valiaci sa kameň spisovatelia súhlasili, že toto zaradia aj medzi svoje piesne roka. Povedali: „Tesfayeho ukážkový vokálny výkon je to, čo z neho robí okamžitú klasiku. Pieseň strávi tak, aby sa premenil na popového obra-svoju metaloforu o nebezpečne horúcom šifre šikovne zamaskoval svoju posadnutosť drogami a bagatelizoval svoje sklony k úzkosti, až kým v jeho falzete ľahšie ako vzduch nie je ani náznak existenciálnej bolesti. . Kým pieseň skončí, urobíte čokoľvek pre ďalší hit. '
 • The Weeknd to predviedol pri udeľovaní cien Grammy v roku 2016, kde sa hralo o najlepší popový sólový výkon a nahrávku roka. Nevyhralo to ani jednu cenu, ale Krása za šialenstvom vybral najlepší súčasný mestský album a „Earned It“ vyhral za najlepší výkon R&B.
 • V rozhovore pre Zane Lowe z roku 2016 pre Beaty 1 The Weeknd odhalil, že táto melódia sa zrodila z náhleho výbuchu tvorivej energie. „Bola to najrýchlejšia pieseň, akú som kedy napísal Krása za šialenstvom ,' povedal. „Bol to jeden z posledných záznamov. Takmer to nerobilo rekord. Napísali sme to asi za 40 minút, nahrali sme to a nakoniec to bola jedna z mojich najväčších nahrávok vôbec. '

  Hovoril tiež o obavách, ktoré cítil, keď pre seba vydal abnormálne optimistický singel. '' Can't Feel My Face 'ma určite znervózňoval, pretože bol tak oddelený od toho, čo som zvyknutý vydávať,' povedal. „To bolo riziko. Ale určite robiť piesne ako „Earned It“ a „Love Me Harder“ - myslím si, že „Love Me Harder“ bolo pre mňa ešte nervóznejšie, takže keď som to urobil, poslal som správu a trochu sa uvoľnil v „Can't Feel“ Moja tvár.''
 • The Weeknd napísal pieseň so švédskymi skladateľmi-producentmi Maxom Martinom, Petrom Svenssonom a Ali Payami plus americkým hitmakerom Savanom Kotechom. Kvinteto fungovalo niekoľko dní a už pri tvorbe tejto piesne prišlo s piesňou „In the Night“:

  „Sedel som v miestnosti so Savanom, Ábelom, Maxom a Petrom,“ pripomenul Payami Billboard časopis. „Počúval som niektoré moderné skladby ovplyvnené disco-y a začali sme rušiť. Bolo to veľmi prirodzené; nenastal moment ako: „Mám nápad, poďme na to!“ Práve sa to spojilo. “

  „Je to veľmi jednoduchá pieseň,“ dodal Payami k úspešnej skladbe. 'Nie je to veľmi pokročilé.'
 • V Super Bowl 2021 odohral The Weeknd túto pieseň v polčase vo zvratnom predstavení obklopenom tanečníkmi v zodpovedajúcich červených kostýmoch a pokrývkach tváre, ktoré nielen zodpovedali téme piesne, ale poskytovali ochranu pred COVID počas pandémie.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: