Elvis Presley si nemôže pomôcť zamilovať sa

 • Toto bolo uvedené vo filme Elvis z roku 1961 Modrý Havaj . Napísal to skladateľ George Weiss, ktorý tvrdil, že ani filmovým producentom, ani Elvisovým spolupracovníkom sa demo piesne nepáčilo, ale Elvis trval na tom, aby bola táto pieseň do filmu zaznamenaná. Weiss, ktorý zomrel v roku 2010 vo veku 89 rokov, bol vojenským kapelníkom v 2. svetovej vojne.


 • Toto bola Elvisova najobľúbenejšia a najslávnejšia „pieseň lásky“, ale nebola spievaná pre jeho milostný záujem Modrý Havaj - Spievalo to jeho babičke pri príležitosti jej narodenín. Elvis jej predstavil hudobnú skrinku, ktorú otvorila a hrala pieseň, s ktorou potom Elvis spieval.
  Terry - Willmar, MN
 • Soundtrack k Modrý Havaj hit #1 v amerických rebríčkoch na jeseň roku 1961 a zostal tam 20 týždňov v rade, čo je rekord, ktorý bol prekonaný až v roku 1977 významným albumom Fleetwood Mac Povesti .


 • Melódia je založená na francúzskej piesni s názvom Plaisir D'Amour, ktorú v roku 1784 napísal Nemec s talianskym menom Jean-Paul Egide-Martini.
 • Touto piesňou Elvis ukončil väčšinu svojich koncertov.


 • Hal Blaine na to hral na bicie. Stal sa jedným z najúspešnejších bubeníkov relácií všetkých čias a hral na hity skupín The Beach Boys, The Association, Sam Cooke, Simon & Garfunkel, Neil Diamond a mnohých ďalších. V roku 2000 vstúpil do Rokenrolovej siene slávy.
  Ken - Leicester, NC
 • UB40 to pokrylo v roku 1993 reggae beatom. Ich verzia bola v USA hitom číslo 1.
 • Na soundtracku animovaného filmu sa objavila verzia švédskej popovej skupiny A-Teens Lilo a Stitch , ktorý sa rovnako ako pôvodná verzia odohrával aj na Havaji.
  Rick - Rio de Janeiro, Brazília
 • V roku 1970 sa verzia Andyho Williamsa dostala na 3. miesto vo Veľkej Británii. V roku 1976 sa opäť stal britským hitom, keď verzia The Stylistics zasiahla číslo 4. Predošlý rok mal The Stylistics hit s piesňou I Can't Give You Anything (But My Love), ktorú tiež napísal Weiss.
 • Newyorský rodák George Weiss bol plodným skladateľom v 40., 50., 60. a 70. rokoch. Medzi sériu hitov, ktoré okrem tejto piesne napísal, patrili piesne „What a Wonderful World“, ktoré nahral Louis Armstrong v roku 1967, The Stylistics 1975, britský rebríček „Can't Give You Anything (But My Love)“ a „ Lev dnes večer spí „Prepracovanie juhoafrickej piesne Zulu, ktorú nahrali The Tokens v roku 1961. Okrem písania piesní pre popové a jazzové hviezdy Weiss pracoval aj na niekoľkých muzikáloch, najznámejším je Sammy Davis mladší. Pán úžasný , ktorý napísal v roku 1956 s Jerrym Bockom a Larrym Holofcenerom. Weiss zomrel 23. augusta 2010 prirodzenou smrťou vo svojom dome v Oldwicku v New Jersey.
 • Christina Grimmie predviedla pieseň vo finále 19. mája 2014 Hlas . Jej verzia dosiahla #74 na Hot 100.
 • V Británii bolo vydané obojstranné A-sided vydanie s ďalšou skladbou od Modrý Havaj : 'Rock-A-Hula Baby.'
 • Haley Reinhart, ktorá sa v roku 2011 umiestnila na treťom mieste časopisu American Idol, nahrala obal tejto piesne k reklame na gumu Wrigley's Extra. Na mieste je pár (Sarah a Juan), ktorí sa stretnú, keď sú ešte v škole. Ako starnú, neustále sa s ním delí o svoju gumu a ich láska rastie. Miesto končí tým, že Sarah zistí, že Juan uložil niektoré obaly a nakreslil na ne obrázky. Potom, čo uvidela jeho obalovú tvorbu, sa otočila a zistila, že jej navrhuje.

  Reklamná agentúra BBDO dala piesni nahrať množstvo umelcov, ktorí hľadali ten správny pocit. Víťazom bola Reinhartova verzia, ktorá zachytila ​​sentimentálny, ale súčasný zvuk, ktorý s príbehom pracoval. Pieseň a reklama vyšli v rovnakom čase a obe sa stali virálnymi a získali milióny zobrazení na YouTube a Facebooku.


Zaujímavé Články