Reťaz od Fleetwood Mac

 • Stevie Nicks napísala texty o Lindsey Buckinghamovej, keď sa ich vzťah rozpadal. Buckingham a Nicks v piesni zdieľajú hlavné vokály.
 • Kusy skladby z rôznych štúdiových záberov sa spojili a vytvorili skladbu. Basovú linku, ktorá sa v skladbe objaví zhruba po 3 minútach, napísal nezávisle John McVie, ktorý ju pôvodne plánoval použiť v inej skladbe.
  Andy - Arlington, VA
 • Začalo sa to piesňou Christine McVie s názvom „Butter Cookie (Keep Me There)“, ktorá je k dispozícii v rozšírenom vydaní Povesti . Začiatok skladby nefungoval, ale kapela milovala Micka Fleetwooda a koniec Johna McVieho, ktorý bol teraz na kazete. Odpočítali sa teda od basovej linky, použili bubon ako metronóm, Nicks im dal texty pre verše, Buckinghan a Christine McVie napísali hudbu a texty zboru, Lindsey pridal na koniec gitaru a „ Reťazec, ako ho poznáme, sa narodil.
  Kazryn - Potters Bar, Anglicko
 • Toto je jediná pieseň Fleetwood Mac pripísaná všetkým piatim členom ich zostavy z roku 1977. Keďže na zostavenie piesne boli zostavené rôzne kúsky, všetky k tomu mali určitý prínos.
 • Táto pieseň predstavovala odolnosť Fleetwood Mac a silu ich puta, ktoré pokračovali mnoho rokov napriek svojim osobným a profesionálnym ťažkostiam. Často to bola prvá pieseň, ktorú hrali na koncerte.
 • Nízku basovú linku v tejto skladbe použila stanica BBC na Veľká cena tematická melódia už mnoho rokov.
  David - Runcorn, Anglicko
 • Mick Fleetwood: „Reťazec“ v zásade vyšiel z jamu. Táto pieseň bola zostavená na rozdiel od toho, že niekto doslova sedel a písal pieseň. Bola to kolektívna skladba skupiny. Riff je prínosom Johna McVieho - zásadný príspevok. Pretože táto basová linka sa dodnes hrá v britskej televízii v seriáli automobilových závodov. Veci Grand Prix. Ale bolo to skutočne niečo, čo z nás vychádzalo pri hraní v štúdiu. Pôvodne sme na to nemali slová. A skutočne sa z toho stala pieseň iba vtedy, keď Stevie nejaké napísal. Vošla do jedného dňa a povedala: „Napísal som niekoľko slov, ktoré by mohli byť dobré pre vec, ktorú si druhý deň robil v štúdiu.“ Tak sa to dalo dokopy. Lindsey zariadila a urobila pieseň zo všetkých kúskov, ktoré sme dávali na pásku. A potom, keď to bolo zariadené a vedeli sme, čo robíme, vošli sme dovnútra a zaznamenali to. Ale aj tak sa z toho nakoniec stane vec kapely, pretože všetci máme tak veľa svojho vlastného individuálneho štýlu, vlastnej pečiatky, ktorá robí zvuk Fleetwood Mac. Nie je to teda tak, že by ste sa cítili odpojení od toho, že ste možno nenapísali jednu z piesní. Pretože to, čo robíte a čo cítite, keď spolu tvoríme hudbu, je to, čím Fleetwood Mac nakoniec je, a to je to, čo počujete v albumoch. Bez ohľadu na to, či sa to niekomu páči alebo nie, je to napokon kombinovaná snaha rôznych ľudí spoločne hrať hudbu. “ (Zdvorilosť: lucky98fm.com .)
 • The Povesti album bol skombinovaný overdubingom jednotlivých nástrojov, pretože skupina nebola schopná nahrávať súčasne. Jediný prípad, keď sú na albume zaznamenané dva nástroje spoločne, nastáva v tejto piesni, keď spolu hrajú bicie a gitarové sólo.
 • Táto pieseň bola použitá v epizódach seriálu Hrdinovia („Piata kapitola“ Exponovaný ” - 2009), Radosť („Rumors“ - 2011) a Američania („Walter Taffet“ - 2015). Bol uvedený aj vo filme z roku 2017 Guardians of the Galaxy Vol. 2 , kde sa objavuje v dvoch scénach. Všetkých päť členov Fleetwood Mac súhlasilo s jeho použitím po zhliadnutí scén.
 • Po zavedení Lindsey Buckingham z kapely v roku 2018 Fleetwood Mac pokračoval v interpretácii tejto piesne v novej iterácii s Neilom Finnom a Mikeom Campbellom (Finn sa postaral o vokály Buckinghamu). Ich prvé verejné vystúpenie s touto zostavou bolo na Proti relácia vysielaná 5. septembra 2018 - otvorili piesňou. Reťaz bola možno prerušená, ale doplnili chýbajúce články.
 • Pieseň k filmu 2019 zodpovedali Highwomen, superskupina zložená z Brandi Carlile, Natalie Hemby, Maren Morris a Amanda Shires. Kuchyňa .
 • Evanescence prepracovala track pre Xbox Gears Of War 5 . Ich verzia , s ťažšími gitarami a sláčikovou sekciou, bol vydaný ako digitálny singel 22. novembra 2019.

  'Texty vo mne vzbudzujú pocit sily stáť proti veľkým silám, ktoré sa nás pokúšajú roztrhnúť, možno dokonca aj zvnútra,' povedala frontmanka Amy Lee. 'Naozaj som to chcel odviezť domov v našej verzii, a dokonca nechať všetkých v kapele spievať do konca!'

Zaujímavé Články