Zmeny David Bowie

 • Je to reflexívna pieseň o vzpieraní sa vašim kritikom a vykročení sami. Dotýka sa tiež Bowieho záľuby v umeleckej reinvencii.
 • Bowie to napísal, keď prechádzal mnohými osobnými zmenami. Bowieho manželka Angela bola tehotná s prvým dieťaťom páru Duncanom. Bowie vychádzal so svojim otcom veľmi dobre a bol veľmi nadšený, že má vlastné dieťa. Tento optimizmus žiari v časti „Zmeny“.
 • Podľa Bowieho to začalo ako paródia na pieseň nočného klubu - „druh vyhadzova“ - ale ľudia o tom stále spievali na koncertoch, a preto sa stala jednou z jeho najobľúbenejších a najtrvácnejších piesní. Bowie netušil, že bude taký úspešný, ale pieseň spojená s jeho mladým publikom, ktoré by sa mohlo týkať textov ako „Tieto deti, na ktoré pľujete, keď sa pokúšajú zmeniť svoj svet, sú imúnne voči vašim konzultáciám, sú veľmi dobre si vedomí toho, čo prežívajú. “
 • Bowie práve začal používať klávesnicu na písanie piesní, čo mu otvorilo nové možnosti z hľadiska melódie a štruktúry. Tento nový prístup vyústil do „zmien“.
 • Bowie na tejto skladbe hral na saxofón a jeho gitarista Mick Ronson zariadil struny. Rick Wakeman, ktorý sa neskôr stal členom prog rockovej skupiny Yes, hral na začiatku a na konci klavíra. Bowie dal Wakemanovi veľkú voľnosť a povedal mu, aby pieseň zahral, ​​ako keby išlo o klavír. Na klavír, na ktorom Wakeman hral, ​​bol známy 100-ročný Bechstein v londýnskom Trident Studios, kde bol album nahratý; rovnaké piano, aké používali Elton John, The Beatles a Genesis.
 • Bowieho koktavé vokály v tejto piesni ('Ch-Ch-Changes') sú jedny z najznámejších koktavých rockov. Prišlo to dobre po „mojej generácii G-G“, ale predchádzalo to B-B-B-Bennie a trysky .
 • Podľa Mike Garsona, ktorý sa stal Bowieho klávesovým hráčom v roku 1972, keď sa zúčastnil konkurzu, odohral prvých osem sekúnd 'Changes', keď ho Bowie zastavil a dal mu koncert.
 • A tieto deti, na ktoré pľuješ
  Ako sa pokúšajú zmeniť svoj svet
  Ste voči svojim konzultáciám imúnni
  Sú si veľmi dobre vedomí toho, čo prežívajú


  Vyššie uvedená pasáž piesne predstavuje film z roku 1985 Raňajkový klub . Film sleduje piatich nesúrodých stredoškolákov, ktorí sú nútení tráviť čas spoločne v sobotnom zadržaní, kde sa dozvedia, že sú si podobnejší, než si myslia. Ally Sheedy, jedna z hviezd filmu, navrhla citát režisérovi Johnovi Hughesovi.

Zaujímavé Články