Lita Ford a Ozzy Osbourne navždy zavrú moje oči

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Ford to nahral ako duet s Ozzym Osbournom a dvojica pieseň napísala spoločne. Ford bol kedysi zasnúbený s Tony Iommi, ktorý hral na gitaru s Osbourneom v Black Sabbath. Ford a Joan Jett boli v rokoch 1975-1979 v dievčenskej teenagerskej rockovej skupine The Runaways. Čas strávený v kapele zdokonalil jej schopnosti piesne, gitaristky a performerky.


  • Pieseň vznikla náhodou počas noci popíjania a ukameňovania, keď Litu riadila Ozzyho manželka Sharon. Spomenula si na Kovové podzemí : 'Zavri oči naveky bola chyba. Boli sme tam len ja a Ozzy a Sharon v nahrávacom štúdiu. Jedného dňa sa objavili a mali pre mňa darček na zahriatie: duplikát gorily Koko v životnej veľkosti zo zoo v San Diegu. Bol strašne obrovský - musel som ho pripútať na prednom sedadle môjho džípu, aby som ho dostal domov. Ozzy zostal, Sharon sa nudila a odišla a ja a Ozzy sme si dali pár nápojov a zavadzali sme. Začali sme spievať a baviť sa a napísali sme „Zatvor mi oči navždy“.

    Ďalšia vec, o ktorej som vedel, že vychádza slnko. Pozrel som sa na neho a povedal som: 'Uff, máme problémy.' Sharon čakala celú noc. Boli sme ďaleko od toho, kam musel Ozzy ísť. Povedal: „Môžete ma odviezť domov?“ Povedal som: „Nie, nemôžem.“ Boli sme ukameňovaní z mysle. Nasadol do taxíka a ja som pripútal Koko k svojmu džípu a išiel domov - ledva som to zvládol. A potom sme mali túto úspešnú pieseň. '


  • Toto bol jediný 10 najlepších hitov Ozzyho sólovej kariéry, aj keď dosiahol #4 UK s piesňou Black Sabbath ' Paranoidný . ' Ozzyho fanúšikovia mali tendenciu kupovať celé albumy, nie iba single.


  • Táto pieseň bola zaradená na tretí sólový album Lity Fordovej, Spoľahnite sa . Produkoval Mike Chapman, bol to prelom pre Ford, ktorého prvý hit prišiel s prvým singlom albumu „Kiss Me Deadly“. Skladby boli v časovom odstupe od seba, pričom pieseň „Kiss Me Deadly“ mala vrchol v júni 1988 a „Close My Eyes Forever“ v júni nasledujúceho roku. Obe piesne boli poháňané expozíciou MTV, pričom fotogenický Ford oslovil hlavné publikum siete mladých mužov.
  • Ďalšie spojenie Lita/Ozzy: Fordov bubeník Randy Castillo opustil svoju kapelu, aby sa k nej v roku 1985 pripojila.


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: