Zrazenie podľa Howieho Daya

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Hovorí sa, že protiklady sa priťahujú. To je prípad tejto piesne: zdá sa, že sa ten chlap zaľúbil do dievčaťa, ktorého osobnosť je opačná.

  Howie Day napísal pieseň s frontmanom skupiny Better Than Ezra Kevinom Griffinom, ktorý nám povedal, čo to znamená: „Táto pieseň je lyricky o ľuďoch, ktorí sa stretnú napriek tomu, že sú odlišní, a táto pieseň„ Collide “je o láskavom človeku. uzavretý a ostrovný a nie spoločenský človek, ktorý sa stretáva s niekým, kto je. A že napriek tomu, že ste dva rôzne typy ľudí, stále sa stretávate a nájdete spoločnú reč. A potom doslova do seba narážajú a ako to život dokáže. “ (Tu je náš úplný rozhovor s Kevinom Griffinom.)


 • Veľký vplyv na túto pieseň má skladba Bruce Springsteena z roku 1995 „Secret Garden“, ktorá je o žene, ktorá v sebe skrýva časť seba, podobne ako uzavretá postava tejto piesne. Existuje aj niekoľko hudobných podobností. 'Môžete počuť, že sa zostupný priebeh akordu a to vysoké G, ktoré je na akorde, menia,' povedal nám Kevin Griffin.


 • Kevin Griffin mal názov tejto piesne dlho predtým, ako ju hasil s Dayom. „Páčil sa mi spôsob, akým znie„ zrážka “, keď to poviete a zaspievate, takže som vedel, že je to skvelý titul,“ povedal nám. „Niekedy môže byť aj skvelý názov problematický, pretože hudbu a melódiu musíte vyrovnať veľkému titulu. To bol príklad toho, že som nemohol prísť s piesňou, ktorá by bola taká dobrá ako názov. Urobil som rockovú pieseň a potom ešte niečo, čo si presne nepamätám, čo to bolo. Potom som písal s Howiem a začal som hrať na tento druh zostupnej akordovej postupnosti, tej z 'Collide', ktorú všetci poznáme. Mal som väčšinu zborovej melódie, hlavnú: „Aj tí najlepší niekedy padnú.“ Howie to počul a povedal: „Ach, sakra, áno, som tam.“


 • Krátko po spievaní verša: „Zdá sa, že sa rýmujú aj nesprávne slová“, Deň spieva,

  Nejako nachádzam
  Ty a ja sa zrazíme


  Všimnite si, že „nájsť“ a „zraziť“ sa v skutočnosti nerýmuje, ale opäť sa niekedy zdá, že sa rýmujú nesprávne slová.
 • Toto je jediný horúci 100 vstup do Howie Day. Narodil sa a vyrastal v Bangore v štáte Maine. Rozrástol sa o fanúšikovskú základňu v Novom Anglicku a vydal nezávislý album s názvom Austrália v roku 2000. Podpísaný pod Epic vydal Zastavte teraz celý svet , ktorý obsahoval skladbu „Collide“, ako aj „Perfect Time of Day“ a „She Says“, v ktorých sa každý mierne presadil v súčasnom rádiu pre dospelých. Vydal ešte jeden album na Epic a potom sa v roku 2011 opäť vydal na nezávislú cestu s názvom EP Prímerie .


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: