Príďte, Eileen, od Dexys Midnight Runners

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Túto pieseň napísali hlavný spevák skupiny Dexys Kevin Rowland, hráč na trombón Jim Paterson a gitarista Al Archer. Táto pieseň bola obrovským hitom a dostala sa na prvé miesto v Amerike, Veľkej Británii a Austrálii.

  Aj keď sa pieseň krásne zmestí do hudobnej časovej kapsuly 80. rokov, neznie nič ako ostatné hity tejto doby. V piesni nie sú žiadne syntetizátory, ale je tam banjo, akordeón, husle a saxofón. V rozhovore s Songfacts s ​​Kevinom Rowlandom vysvetlil, ako pieseň vznikla:

  „Chceli sme dobrý rytmus a taký sme našli. Mnoho záznamov, ktoré sa nám páčili, malo tento rytmus: „Betón a hlina“, „Nie je to neobvyklé“ od Toma Jonesa. Veľa záznamov, ktoré sa nám páčili, mali „Bomp ba bomp, bomp ba bomp“. Cítili sme, že je to dobrý rytmus. Akordovú sekvenciu sme vymysleli sami a práve sme nad ňou začali spievať melódie. Pamätám si, ako som si myslel: „Naozaj tu niečo chystáme.“

  Prišiel som na to: „Too ra loo ra“ a pamätám si, že som si povedal: „Páni, toto znie naozaj dobre.“ Pri písaní piesne máte pocit. Niečo sa deje. A nakoniec sa to akosi skončilo. “


 • Táto pieseň je založená na skutočnom príbehu. Eileen bola dievča, s ktorým Kevin Rowland vyrastal. Ich vzťah sa stal romantickým, keď mali manželia 13 rokov, a podľa Rowlanda sa stal sexuálnym o rok alebo dva neskôr.

  Rowland bol vychovávaný ako katolík a slúžil ako oltárny chlapec v kostole. Sex bol tabu a považovaný za „špinavý“ - niečo, čo ho fascinovalo. Keď napísal túto pieseň, Rowland vyjadril pocity toho mladistvého, ktorý si užíval svoj prvý sexuálny vzťah a sníval o tom, že sa zbaví striktných väzieb zapnutej spoločnosti:

  Ty v tých šatách
  Moje myšlienky priznávam
  Verge na špinavé


  Pieseň popisuje tenkú hranicu medzi láskou a žiadostivosťou.


 • Dexys Midnight Runners nemali pre svoj prvý album žiadnu americkú distribúciu, ktorá sa v Británii veľmi dobre darila a obsahovala hit číslo 1 s názvom „Geno“.

  „Come On Eileen“ bol ich prvý singel vydaný v USA a bol jediným americkým hitom skupiny - „The Celtic Soul Brothers“ bol podávaný ako nadväzujúci singel, ale skončil na čísle 86. Veľkú časť amerického úspechu filmu „Eileen“ možno pripísať jeho videu, ktoré sa na MTV neustále vysielalo a zostáva jedným z najpamätnejších a najobľúbenejších klipov tejto éry.

  Väčšina videí v tej dobe mala úhľadnú produkciu s neuveriteľne peknými ľuďmi na neočakávaných miestach, ale Dexysovo video bolo nádherne odlišné a celkovo odetá kapela odohrala milostný príbeh na odvážnej ulici. Kevin Rowland, ktorý robí seriózny prípravok, sa stal určujúcim obrazom ranej éry MTV. Keď sme sa ho pýtali na natáčanie, povedal nám: „Bol to jeden deň. Začínali sme o 6 ráno, končili sme veľmi neskoro v noci. Jednoducho to fungovalo. '


 • Keď sa tento hit v USA umiestnil na prvom mieste, zasiahol Michael Jacksona. Billie Jean 'mimo najvyššieho miesta.
 • Dexys Midnight Runners vydali svoj prvý album, Hľadanie rebelov mladej duše , v roku 1980. Obsahoval britský hit „Geno“ č. 1 a kapele priniesol veľa uznania vo svojej domovskej krajine Anglicko.

  Za ich druhý album Too-Rye-Ay , skupina pridala husle a prešla na viac írsky ľudový zvuk. Kevin Rowland zmenil každého člena okrem Jima Patersona a tiež aktualizoval svoj imidž, od štýlového, rustikálneho talianskeho vzhľadu po otrhaný, neupravený vzhľad.

  Táto téma Hillbilly bola skvelým doplnkom ich nového zvuku a vytvorila pôsobivý vizuál. Rowland predal vzhľad tým, že sa objavil v zaplátanom denime v zákulisí a trval na tom, že nejde o čin. Kedy Smash Hits Spisovateľ Dave Rimmer sa tejto téme venoval v roku 1982, Rowland odsekol: „To, čo robím, myslím smrteľne vážne. Je pre mňa veľmi dôležité byť jednotlivcom. Je mi jedno, či sa ľudia smejú Práve o tom je Dexys Midnight Runners: ukázať svoje pocity a vôbec sa nestarať o to, čo si myslia ostatní. “


 • Pieseň zanecháva dojem so skupinovým vokálnym rozpadom na konci, po ktorom nasleduje temná husľová časť. Táto rýchla časť bola vytvorená podľa hebrejskej svadobnej piesne „Hava Nagila“.
 • Toto bol najpredávanejší singel roku 1982 vo Veľkej Británii.
 • Vo Veľkej Británii boli pred vydaním albumu „Come On Eileen“ vydané štyri piesne z albumu ako singly. Druhý singel „Ukáž mi“ dosiahol #16, ale ďalší („Klamári od A do E“) sa nepodarilo zostaviť v rebríčku a „The Celtic Soul Brothers“ sa umiestnil na č. 45. Kevin Rowland mal britskej hudobnej tlače dosť, a tak namiesto rozhovoru Dexys vytiahol celostranové reklamy v hudobných časopisoch, v ktorých vysvetlil svoj nový album a prečo o ňom odmietli hovoriť.

  Odhodlaný poslať 'Eileen' do hitparád, Rowland odvolal výpadok médií a poskytol niekoľko rozhovorov na účely propagácie piesne. Tieto rozhovory boli často sporné, pričom Rowland niekedy novinárov ponižoval a odmietal všetky otázky, ktoré nepovažoval za hodné odpovede. Tlač splnila svoj účel, pretože pieseň sa dostala do povedomia verejnosti a raketovo sa dostala do hitparád.
 • Kevin 'Al' Archer bol gitarista v začiatkoch Dexys Midnight Runners. Po prvom albume skupinu opustil. Archer vysvetlil, prečo Mojo časopis júl 2009: „Kevin (Rowland) vládol skupine železnou tyčou - osobne by s nami nehovoril. Po predstaveniach, v ktorých by sme boli sami v miestnosti, sa stalo „nenávisť voči času Kevina Rowlanda“. Boli sme vo Švajčiarsku, hrali sme s 2 000 ľuďmi a Kevin a ja sme sadli do lietadla do Luxemburgu a ostatní sme sadli do dodávky a išli sme do Anglicka. To bolo ono. Kevin mi pomohol vytvoriť novú skupinu, skúšať v mrazivej priemyselnej jednotke v Birminghame. Bol podráždený, ku každému sa správal tak, ako keby nebol nikým. Urobil som (singel z roku 1981) „Plán B“, Kevin s tým nebol spokojný. Príliš veľa. Stretli sme sa v malej Nibble cafe v Bearwoode a povedal som, že odchádzam. Nikdy neprejavoval žiadne emócie. Nútil ma ísť k Billymu (Adamsovi) do domu nového gitaristu, aby som ho naučil nové akordy. Vytvoril som The Blue Ox Babes a požičal som Kevinovi kazetu s tromi našimi piesňami vrátane piesne „Čo si kto kedy myslí“.

  Krátko nato sa táto pieseň stala medzinárodným hitom. Na Archera to neurobilo dojem, pretože Rowland za to ukradol budovu „Čo si kto kedy myslí?“ A Too-Rye-Aye Celým štýlom a zvukom bol štýl The Blue Ox Babes. Rowland neskôr priznal, že zvuk Too-Rye-Aye skutočne pochádzal od Archera a zaplatil mu licenčné poplatky za album.
 • Názov kapely bol inšpirovaný amfetamínovým liekom Dexedrine, ktorý je bežne známy ako „Dexys“ (Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, názov kapely nemá apostrof). Samotná skupina sa vyhýbala pitiu a drogám a tvrdila, že nič by nemalo zasahovať do ich oddanosti hudbe.
  Beau - Phoenix, AZ
 • Po tomto albume vedúci skupiny Kevin Rowland nechal kapelu pokračovať, uvoľnili sa Nestoj ma v roku 1985 s novou sadou hudobníkov. Začal sólovú kariéru, ale Dexys nereformoval skôr, ako na začiatku minulého storočia. Ich štvrtý album, Jedného dňa sa chystám do Soar „Bol konečne vydaný v roku 2012.„ Snažili sme sa to urobiť vopred, ale nebol na to vhodný čas, či už sme neboli pripravení osobne alebo hudobne, “povedal nám Jim Paterson. 'Ale potom sa to zrazu stalo.'
 • Dievča predstavujúce Eileen vo videu stvárnila Maire Fahey. Sestra herečky Siobhan Fahey bola členkou Bananaramy („Kruté leto“) a Shakespearovej sestry („Zostaňte“).
 • Keď sa táto pieseň ujala, skupina si na svojich živých vystúpeniach budovala legendu. Rowland často spomaľoval piesne a robil vokálne improvizácie. Keď to urobil počas „Eileen“, dav niekedy jednoducho spieval nad ním, pričom dával prednosť oplývavému spevu pred pokojným monológom. Je potrebné poznamenať, že tieto medzihry boli kompenzované vzrušujúcimi výkonmi a že recenzie relácií odhalili, že sa všetci mali dobre.
 • Spomenul si na to producent Clive Langer Nestrihané časopis august 2007: „Zaznamenali sme to ako James, Van a ja - James Brown, Van Morrison a Kevin. To bol pôvodný refrén, spev o ľuďoch, ktorí ho ovplyvnili pri písaní piesne - ako spomína Johnny Ray. A potom jedného dňa prišiel a povedal, že chcem úplne zmeniť text, je to pracovný text. A skutočne sme mali radi Jamesa, Vana a mňa! Pretože sme s tým pracovali a zvykli sme si. “

  Kevin Rowland dodal: „Dodalo mi to sebavedomie, keď som napísal„ Poď, Eileen “. Ale viete, že keď niečo napíšete, na chvíľu získate sebadôveru. Clive si nemyslel, že to bude hit! Povedal mi to! Povedal, že to nie je také dobré ako Celtic Soul Brothers. A môj manažér si nemyslel, že to bude hit. Povedal, že si myslí, že sa to príliš snaží. Nahrávacia spoločnosť chcela prepustiť „Jackieho Wilsona“. Ale v štúdiu sme niektoré veci uviedli na správnu mieru a pochopili sme to správne. '
  DeeTheWriter - Petrohrad, Ruská federácia
 • V rytme tejto piesne si požičala pieseň „Girls Just Just To To Fun“ od Cyndi Lauper. „Come On Eileen“ bola v Amerike veľkým hitom, keď Lauper nahrávala svoj debutový album, Je taká neobvyklá . Ona a jej producent/aranžéri bojovali s hľadaním správneho rytmu piesne „Dievčatá sa chcú len baviť“ a nakoniec ju dostali, keď si vypočuli túto melódiu Dexys.

  „Jedného dňa sme prišli a hovorili sme o téme„ Poď, Eileen, “povedal v knihe Eric Bazilian, ktorý pracoval na trati. Skaboom! Orálna história amerických ska a reggae . „Nemohol si pomôcť, ale miloval som„ Poď, Eileen. “ Cyndi teda povedal: „Môžeme to urobiť ako„ Poď, Eileen “?“

  Bazilian šiel k automatu na bicie a naprogramoval rovnaký vzorec kick drum, ktorý sa stal základom dráhy.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: