Príďte, ako ste, od Nirvany

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Kurt Cobain opísal túto pieseň ako „O ľuďoch a o tom, ako by sa mali správať“.

  Texty sú zámerne protirečivé a mätúce, pričom jeden riadok vyvracia nasledujúci:

  „Ako priateľ, ako starý nepriateľ“
  „Neponáhľaj sa, poponáhľaj sa“


 • Akordy v tejto piesni sú spomalenou replikou piesne „Eighties“ skupiny Killing Joke z roku 1985. Piesne boli také podobné, že Nirvana zvažovala zdržanie vydania piesne ako singla. Killing Joke zvažovalo právne kroky, ale keď Kurt Cobain zomrel, rozhodli sa nepodať žalobu. („Je to krátky život, kamarát-mohli by sme ísť na ryby alebo na niečo rozumné,“ vysvetlil spevák Jaz Coleman.)

  Dave Grohl je veľkým fanúšikom Killing Joke a pomohol im tým, že na ich vlastnom albume z roku 2003 hral na bicie.


 • V tejto piesni Cobain znova a znova spieva: „Nemám zbraň.“ Necelé tri roky po zverejnení piesne spáchal samovraždu streľbou do hlavy. Bol to desivý zvrat udalostí, ale je nepravdepodobné, že by Cobain mal pri písaní textov samovraždu. Zbraň by mohla byť odkazom na časy, keď sa Cobainova matka nahnevala na svojho manžela (Kurtovho nevlastného otca) a hodila zbrane do rieky. Cobain hovorí, že niektoré z nich získal späť, predal ich a peniaze použil na kúpu svojej prvej gitary, keď mal 15 rokov.


 • Texty piesní „Poďte poliate bahnom, namočené v bielidle“ boli prevzaté z kampane v Seattli, ktorá povzbudila užívateľov heroínu, aby si po injekcii namočili ihly do bielidla, aby sa znížilo riziko šírenia HIV. Fráza pre kampaň v skutočnosti znela „Ak ju poliate bahnom, namočte do bielidla“. Texty, ktoré používa Cobain, môžu byť o tolerovaní všetkých bez ohľadu na to, ako vyzerajú - černosi sú „blato“ a bieli ľudia „bielidlá“.
  Heron - Toronto, Kanada a Pat - Selkirk, Spojené štáty americké
 • Producent Nirvany Butch Vig hovorí, že toto je jedna z jeho obľúbených skladieb z albumu. Hovorí, že Cobain použil na svojej gitare rovnaký efektový pedál ako na Vonia ako duch mladosti „vyvolať„ trippy, psychedelický, vodnatý efekt “. Vig pre NPR povedal: „Myslím si, že táto pieseň je o prijatí a o nesprávnom zaradení. Si v pohode bez ohľadu na to, ako si sa zbláznil. „Príďte, kým ste“ je óda na prijatie niekoho takého, aký je. '


 • Nirvana takmer nazvala album „Ovce“, čo je odkaz na ľudí, ktorí nasledujú stádo.
 • Riadok „Neponáhľajte sa, poponáhľajte sa, voľba je na vás, nemeškajte“ je uvedený v blink-182. Adamova pieseň „Keď spievali:„ Urobil som si čas, ponáhľal som sa, voľba bola na mne a nemyslel som dostatočne. “
 • Obálka Nevadí ukazuje dieťa pod vodou, ktoré siaha po dolárovej bankovke pripevnenej k rybárskemu háčku. To symbolizuje, že ste sa naučili ísť za peniazmi od narodenia. Cobain dostal nápad na obrázok, keď sledoval televízny príbeh o pôrode pod vodou.
 • Jedna interpretácia tejto piesne je, že je o heroíne:

  „Príďte zaliaty bahnom, podávané v bielidle, ako chcem, aby ste boli“ - Drogy sa likvidujú všetkými druhmi odpadu.

  „Ako priateľ, ako trend, ako známy nepriateľ“ - Drogy vám môžu priniesť dobrý pocit ako priateľ. Majú trend, ale sú zlí (teda „ako známi nepriatelia“).

  „Prisahám, že nemám zbraň“ - Zbraň môže znamenať striekačku. Cobain tiež spomína zbraň v Vonia ako duch mladosti . '

  „Nabite zbrane, prineste svojim priateľom zábavu, ktorú môžete stratiť a predstierať“ - Prehra môže znamenať podľahnutie drogám a pocit vysokého je predstieranie.
  James - Melbourne, Austrália
 • V Cobainovom rodnom meste Aberdeen vo Washingtone vyvesili v roku 2005 dopravnú značku s názvom „Welcome To Aberdeen“. Príď ako si.'
 • Toto bola jedna z piesní, ktoré sa skupina rozhodla prispôsobiť svojim piesňam MTV Unplugged v New Yorku album, nahratý niekoľko mesiacov pred Cobainovou smrťou.
 • Video režíroval Kevin Kerslake, ktorý tiež robil videá Nirvany pre ' V kvete “a„ Sliver “. Podľa Kerslakeho Cobain nechcel byť na videu, pretože keď sa videl na titulkách časopisov, bolo mu zo seba zle. Nahrávacia spoločnosť však chcela, aby boli ich hviezdy vidieť, a tak ich Kerslake prestrelil vodou a na zakrytie ich obrazov použil ďalšie zariadenia.
 • Toto sa hrá vo filme 2019 Kapitán Marvel v scéne, kde superhrdina vstupuje do simulácie Kree. Objavuje sa aj vo filme z roku 2008 Určite možno a v epizódach American Horror Story („Test pevnosti“ - 2014) a Studený prípad („Thrill Kill“ - 2007).

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: