Žeriavy na oblohe od Solange

 • Solange croons na tejto melancholickej duši ladia o svojej túžbe uniknúť bolesti, ktorá je prítomná v jej živote. Speváčka sa pokúša piť, tancovať, nakupovať, zamestnať sa - čokoľvek, čo jej pomôže pohnúť sa ďalej, ale tieto „kovové mraky“ nezmiznú.
 • Skladba pochádza z roku 2008, keď producent R&B a častý spolupracovník Raphael Saadiq poslal Solange bicích, ktoré ju inšpirovali k napísaniu piesne. Pripomenula v príspevku na Instagrame:

  „Bolo to pred 8 rokmi, keď mi Raphael Saadiq odovzdal CD s niekoľkými inštrumentálkami. Jednou boli iba bicie, sláčiky a basa. V tú noc som vo svojej hotelovej izbe napísal domov a napísal „Žeriavy“.

  Keď som skončil s písaním a tvorením Sedadlo pri stole v malom domčeku v New Iberia, Louisiana ... .. Znovu som navštívil „Žeriavy“. Tej noci som zavolal Rafaelovi a požiadal som ho, či by mi pomohol pozdvihnúť produkciu na niekoľko ďalších piesní albumu, aby som videl ich plný potenciál. Som veľmi šťastný, že o osem rokov neskôr je Cranes konečne na svete. “
 • Videoklip režírovala samotná Solange a jej manžel Alan Ferguson. Úchvatné kulisy boli natočené v speváčkinom novom dome v New Orleans, púšti jej domovského štátu, Texasu a horách v Novom Mexiku.
 • V roku 2017 sa jej Solangeova sestra Beyoncé spýtala na význam názvu tejto piesne pre Rozhovor časopis. '' Cranes in the Sky 'je vlastne pieseň, ktorú som napísal pred ôsmimi rokmi,' povedala. „Je to jediná pieseň na albume, ktorú som napísal nezávisle od záznamu, a bolo to skutočne náročné obdobie. Viem, že si ten čas pamätáš. Práve som vychádzal zo vzťahu s Julezovým otcom. Boli sme zlatíčka pre stredné školy a väčšina vašej identity na strednej škole je založená na tom, s kým ste. Vidíte svet optikou toho, ako sa identifikujete a v tom čase ste boli identifikovaní.

  Takže som sa skutočne musel pozrieť na seba, mimo toho, že som matka a manželka, a zvnútorniť všetky tieto emócie, ktoré som počas tohto prechodu cítil. Spracovával som mnoho výziev v každom uhle svojho života a veľa pochybností o sebe, veľa súcitu. A myslím si, že tam bola každá dvadsaťročná žena - kde sa zdá, že bez ohľadu na to, čo robíte, aby ste sa prebojovali cez vec, ktorá vás brzdí, nič nemôže vyplniť túto prázdnotu.

  V tom čase, keď bol v Amerike realitný boom, som v Miami veľa písal a nahrával a vývojári vyvíjali všetky tieto nové nehnuteľnosti. Každých desať stôp stúpal nový byt. Aj tam ste veľa nahrali a myslím, že Miami sme zažili ako útočisko a mier. Neboli sme tam vonku, aby sme sa bavili. Pamätám si, ako som zdvihol zrak a videl všetky tieto žeriavy na oblohe. Boli také ťažké a s takým trhnutím očí, a nie to, čo som identifikoval s mierom a útočiskom. Pamätám si, že som to považoval za analógiu svojho prechodu - táto myšlienka budovania, up, up, ktorá sa v tej dobe v našej krajine odohrávala, celá táto nadmerná stavba a v skutočnosti sa nezaoberala tým, čo bolo pred nami. A všetci vieme, ako sa to skončilo. To havarovalo a horelo. Bola to katastrofa. A tá čiara mi prišla, pretože aj mne veľmi svedčila o tom, čo sa deje v mojom živote. A o osem rokov neskôr je skutočne zaujímavé, že teraz sme opäť tu, pretože nevidíme, čo sa deje v našej krajine, nechceme uvádzať na trh všetky tieto škaredé veci, ktoré nám hľadia do očí. '
 • Túto pieseň napísala Solange po ukončení manželstva s Danielom Smithom, s ktorým mala syna Daniela Juleza. V rozhovore so svojou sestrou Beyoncé v článku pre Rozhovorový časopis , zaspomínala si speváčka.

  „Bolo to naozaj ťažké obdobie. Práve som vychádzal zo vzťahu s Julezovým otcom. Boli sme zlatíčka pre stredné školy a väčšina vašej identity na strednej škole je založená na tom, s kým ste. Vidíte svet optikou toho, ako sa identifikujete a v tom čase ste boli identifikovaní. Takže som sa skutočne musel pozrieť na seba, mimo toho, aby som bol matkou a manželkou, a zvnútorniť všetky tieto emócie, ktoré som počas tohto prechodu cítil. '

  „Pamätám si, ako som zdvihol zrak a uvidel všetky tieto žeriavy na oblohe. Boli také ťažké a s takým trhnutím očí, a nie to, čo som identifikoval ako mier a útočisko, “pokračovala. „Pamätám si, že som to považoval za analógiu svojho prechodu - táto myšlienka vybudovania, up, up, ktorá sa v tej dobe v našej krajine odohrávala, celá táto nadmerná stavba a v skutočnosti sa nezaoberala tým, čo bolo pred nami. . A všetci vieme, ako sa to skončilo. To havarovalo a horelo. Bola to katastrofa. A tá čiara mi prišla, pretože aj mne veľmi svedčila o tom, čo sa deje v mojom živote. '
 • Keď Tina Knowles v roku 2017 predstavila svoju dcéru Beyoncé na udeľovaní cien Grammy, poukázala na to, že obe jej dcéry boli víťazkami Grammy. Solange si vyslúžila česť s touto skladbou, ktorá v tom roku vyhrala za najlepší výkon R&B.

Zaujímavé Články