Poháre od Anny Kendrickovej

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Táto skladba z Rozteč perfektná soundtrack ponúka hlas Anny Kendrickovej sprevádzaný iba plastovým pohárom, ktorý používa ako improvizované bicie nástroje. Pieseň slúži ako krátky konkurz jej postavy do Barden Bellas, čisto ženskej a cappella skupiny z Barden University.


  • Pieseň je dlhá iba jednu minútu a sedemnásť sekúnd, ale nie je ani najmenšia na ocenenie Hot 100. Verzia „Little Boxes“ od Womenfolk, ktorá vyvrcholila na čísle 83 v roku 1964, trvá iba jednu minútu a dve sekundy.


  • Pieseň debutovala na rebríčku Hot 100 v hitparáde z 12. januára 2013. V ten istý týždeň zmes filmov Barden Bellas (vrátane Kendricka) s názvom „Bellas Finals: Price Tag / Nezabudni (zabudni na mňa) / Daj mi všetko / Presne taký, aký si / Večierok v USA / Turn The Beat Around 'sa taktiež zúčastnil na čísle 96.


  • Pôvod tejto piesne spočíva v apalačskej ľudovej nahrávke z roku 1937 „Miss Me When I'm Gone“ od J. E. Mainera Mountaineers. Melódiu prepracoval anglický akt Lulu and the Lampshades ako „Cups (That's Gonna Miss Me)“ a túto verziu zastrešila Anna Burden, ktorej adaptáciou sa dostala na titulnú stránku zábavného webu Reddit. Kendrick sa rozhodol pieseň naučiť po tom, čo si pozrel Burdenov kryt. „Pretože som veľký smoliar, myslel som si, že najlepším spôsobom, ako stráviť celé popoludnie, je pozrieť sa na (Burdenovo) video 50 -krát a naučiť sa, ako to urobiť,“ povedal Kendrick Davidovi Lettermanovi v októbri 2012.
  • V marci 2013 bola do rozhlasu vydaná dlhšia verzia (celá 2:09 minúty!) S prístrojovým vybavením.


  • Úspech tejto piesne znamenal, že sa Kendrick stal iba druhým umelcom, ktorý získal rebríček 10 najlepších v rebríčku Billboard Hot 100 a nominácie na dve popredné herecké ceremoniály. Speváčka a herečka bola nominovaná na Cenu Tonyho za najlepší herecký výkon v muzikáli v roku 1998 ( Vysoká spoločnosť ) a Cenu Akadémie 2009 za herečku vo vedľajšej úlohe ( Vo vzduchu ). Jediným ďalším interpretom, ktorý dosiahol rovnaký výkon, je Barbra Streisand.
  • Kapela hrala túto pieseň, keď Kendrick v roku 2014 prišiel na pódium na udeľovaní Oscarov, aby odovzdal cenu za najlepší strih.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: