Daddy Lessons od Beyoncé

Zistite Svoj Počet Anjela

 • V tejto piesni je spev Beyoncé ako otec, Matthew Knowles. Rozpráva, ako ju naučil byť silnou a vždy sa postaviť za seba - urobiť z nej „vojaka“.

  Dvojica má komplikovaný vzťah. Matthew Knowles bol Beyoncinou dlhoročnou manažérkou od jej raných dní Girls Tyme cez Destiny's Child a jej ranú sólovú kariéru. Potom, čo ho v marci 2011 vyhodili z funkcie jej manažéra, sa však odcudzili. Ich rozchod bol čiastočne spôsobený neverou Matthewa Knowlesa voči Beyovej mame. (Knowles splodil najmenej dve deti mimo svojho manželstva s Beyoncé matkou Tinou Knowles-Lawson. Dvojica sa rozviedla v roku 2011, po 31 rokoch manželstva).


 • Na konci druhého verša Beyoncé spieva o tom, ako jej otec zomrel. Matthew Knowles je v skutočnosti veľmi živý a pravdepodobne má na mysli rozvod svojich rodičov a následné odcudzenie sa jej otcovi.


 • Toto je prvý vpád Beyoncé do krajiny a jediná cesta Limonáda kde je jediným pripočítaným hlavným výrobcom. Beyoncé je dievča z Houstonu, kde je country hudba obrovská a vyrastala by obklopená zvukmi Nashvillu. Je zaujímavé, že typ hudby, s ktorou vyrastala, používa na to, aby sa vrátila k nevere vlastného otca.


 • Beyoncé napísala pieseň s:

  Afroamerický spevák a skladateľ Wynter Gordon, ktorý je spoluautorom a spoluproducentom piesne „Sorry“ a má zásluhu na písaní piesne „ Neubližujte si . '

  R & B skladateľ Kevin Cossom, ktorý tiež napísal piesne pre takých ako Keri Hilson ('Knock You Down' '), Rick Ross (' Speedin '') a Rihanna ('Jump').

  Alex Delicata, ktorý je najznámejší pre spoluautorstvo a hru na gitare v Rihanninom kalifornskom kráľovskom lôžku.
 • Povedal Kevin Cossom Billboard Časopis pieseň bola napísaná už v roku 2014. „Boli sme v mojom byte v Miami,“ spomenul si. „Wynter chcel len urobiť niečo od začiatku. Zavolal som svojmu dobrému priateľovi Alexovi Delicatovi, ktorý je tiež koproducentom a spisovateľom. Hral na gitare, napísal ju a do značnej miery sme stlačili nahrávku na prenosnom počítači a zaspievali sme ju - harmónie, dupanie a tlieskanie, a to bola atmosféra. Pravdepodobne sme to urobili niekoľkokrát, kým sme to neurobili správne. Vedeli sme, že niečo máme. “

  „Wynter to chcel odniesť Beyovi,“ pokračoval Cossom. „Chcela to udržať tak organické, ako je to len možné. Táto situácia bola úžasná, pretože sme boli slobodní, otvorení a organickí a neboli sme pripravení na to, čo si myslíme, že rádio hľadá. “


 • Cossom vysvetlil lyrický obsah piesne: „Keď som to urobil s Wynterom, nechal som ju úprimne rozvibrovať. Bol to evidentne ženský rekord. Pokiaľ ide o to, rád počúvam perspektívu ženy alebo to, ako sa cítia. Nechcem sa ujať vedenia ako muž, takže sme sa rozprávali o tom, ako vibruje a aké sú jej pocity.

  Sú to do značnej miery lekcie pre otca. Dievča, ktoré tvrdo vyrástlo. Jej otec bol na ňu tvrdý, nechcel, aby ju niekto využíval. Jednoznačne jedna z týchto situácií. V našich mysliach to vykreslilo vidiecky obraz. Znelo to tvrdo. 'Takže môj otec povedal, že strieľaj.' Na stole vidíte whisky. Vidíte pušku. Proste to malo taký pocit.

  Na to, aby to bolo ťažké, nebol potrebný prvok hip-hopu, čo si myslím, že je obzvlášť pre Beyoncé veľmi cool. A platí to aj pre ňu, že pochádza z Texasu. Jej atmosféra dáva zmysel tomu, ako sa to všetko spojilo. “
 • Povedal Wynter Gordon Týždenník zábavy že ona a jej spoluscenáristi to napísali špeciálne pre Beyoncé. 'Keď som jej to zahral, ​​povedal som si:' Toto je jedna z mojich obľúbených piesní, 'povedal skladateľ. 'Hovorila:' Toto je môj život. ' Povedal som jej: „Vieš čo, vezmi si to, rob si s tým, čo chceš.“ Išla a znova ho vyrobila, zmenila pár slov, pridala most, je jej. “

  „Nehovorila so mnou o svojom otcovi,“ pokračoval Gordon. „Nezachádzali sme do podrobností. Ich vzťah v médiách vidím rovnako ako všetci ostatní. Špeciál HBO som sledoval rovnako ako všetci ostatní. Keď úzko spolupracujete s umelcom, dotýkajú sa vecí a ona sa ich dotýka. Beyoncé je v našich domovoch takmer 20 rokov. Milujem ju, pretože bola v Destiny's Child, takže áno, poznám jej príbeh. '
 • Beyoncé to zaspievala s Dixie Chicks pri udeľovaní cien Country Music Association 2016 2. novembra 2016 v sprievode ústnej harmoniky a rohov. Počas svojho vystúpenia kvarteto preklopilo na singel skupiny Chicks z roku 2002 „Long Time Gone“. Krátko nato bola vydaná štúdiová verzia ich spolupráce.

  Spolupráca nemala byť zásadným prekvapením, pretože skladbu The Dixie Chicks pokryla pieseň na turné, ale zdvihlo sa obočie, pretože niektorí konzervatívni kritici si na country trio stále pamätajú. politické kontroverzie, ktoré vyvolali pred inváziou vedenou USA do Iraku .
 • Zachytili ste cameo Blue Ivy na konci piesne? Dcéra Beyoncé zvolá „Dobrá práca, Bey!“ svojej mame počas posledných piatich sekúnd.

  Blue Ivy Carter už drží jeden rekord ako výtvarníčka. Singel „Glory“ jej otca Jay-Z z roku 2012 predstavuje jej výkriky a zvuky, ktoré boli zaznamenané, keď mala necelé dva dni. Keď bola pieseň debutovaná v rebríčku R & B/Hip-Hop Songs #74, bola zaradená medzi popredných interpretov a stala sa tak najmladším uznávaným interpretom, ktorý sa objavil v rebríčku Billboard.
 • Rovnako ako prispievanie na gitaru Limonáda rez ' Neubližujte si “, Jack White tiež predložil alternatívnu verziu tejto piesne. Hovoriť s Valiaci sa kameň , bývalý frontman White Stripes odhalil, že Beyoncé požiadala o bluesovejšiu verziu 'Daddy Lessons', ale Whiteova úprava zostala na albume nevyužitá.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: