Dance Monkey od Tones a ja

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Tones and I (vlastným menom Toni Watson), sme napísali túto pieseň, keď bola buskerkou, ktorá hrávala o tipy v Byron Bay v Novom Južnom Walese v Austrálii. Milovala slobodu buskingu, ale bola zdesená určitými opilcami a idiotmi, ktorí by mohli tento zážitok pokaziť. Došla k poznaniu, že rozpätie pozornosti sa kráti, keď je zábava vždy k dispozícii na jedno kliknutie, a tak musela sprísniť svoje konanie, aby ľudia vydržali kdekoľvek. Vďaka tomu sa cítila ako cvičená opica, čo pieseň inšpirovalo.

  Ak výraz „tanec“ nahradíte výrazom „spievať“, význam bude jasnejší, ale „Sing Monkey“ neznie správne a chcela, aby bola pieseň menej osobná.


 • Bola to konkrétna noc, ktorá nás s Tones vedla k napísaniu tejto piesne. 'Už som chodil šesť hodín,' povedala Diffusovi. „Jedna osoba prebehla a ukradla moje peniaze a druhá bola opitá a pokúsila sa nakloniť sa a hrať na moju klávesnicu. Dav bol veľmi opitý a hlučný. Povedal som: „Prepáčte, ale to je ono.“ Snažili sa ma prinútiť hrať ďalej, potom ma začali vypískať a bol som taký frustrovaný, pretože mi to ukázalo, ako ľudia už nemajú veľkú trpezlivosť. “

  Niektoré texty pochádzajú priamo z toho, čo jej v ten večer povedali ľudia v dave:

  „Nikdy som nevidel nikoho robiť veci, ktoré robíte vy“
  „Vidím, ako žiariš“
  „Zastavil si ma mŕtvy, keď som prechádzal okolo“
  'Chce sa mi plakať'


 • Pôvodne z polostrova Mornington vo Victorii sme s Tones pracovali v obchode s oblečením v Melbourne, keď sa rozhodla využiť šancu na plný úväzok. Trvalo jej asi rok, kým získala povolenie, ktoré jej umožnilo hrať na konkrétnom mieste v meste, ale musela zaparkovať ďaleko. To bol problém, pretože musela prepravovať výstroj, a tak svoju operáciu presunula do Byron Bay, kde sa začala venovať buskingu začiatkom roku 2018. Jednej noci okolo prešiel chlapík a dal jej svoju kartu. Z tejto osoby, Jackson Walkden-Brown, sa stal spolumanažér Tones a ja.


 • V hudobnom videu, ktoré režírovali Liam Kelly a Nick Kozakis, je Tones starý muž, ktorý behá po golfovom ihrisku s ďalšími staršími priateľmi. S piesňou to nemá nič spoločné: koncept si vymyslela pred napísaním piesne „Dance Monkey“ a v čase, keď bolo video spustené do prevádzky, sa chcela užiť. Postava „starých tónov“ sa ukázala ako veľmi populárna a nízkorozpočtové video si rýchlo získalo státisíce zobrazení.

  Povedal Watson Časopis Q : „Mám taký typ osobnosti, ktorý je hlúpy, ale chránil aj mňa, staré Tonesa. Ten starý muž ma chránil pred tým, aby som bol naozaj plachý pred kamerou a podobne. “
 • Pieseň sa v rebríčku ARIA 5. augusta 2019 dostala v Austrálii na prvé miesto. Tones a ja sme boli prvou ženskou výtvarníčkou, ktorá dosiahla vrchol v Austrálii od chvíle, keď to Delta Goodrem urobila s 'Wings' v roku 2015. Bola tiež prvou austrálskou umelkyňou, ktorá dosiahla vrcholnú pozíciu v roku 2019.

  Tanečná opica sa umiestnila na vrchole hitparád v niekoľkých ďalších krajinách vrátane Nórska a Švédska.


 • „Dance Monkey“ stanovilo novú značku, keď sa dostalo do 16. týždňa na 1. miesto v austrálskom rebríčku jednotlivcov ARIA. Prelomilo to rekord počas väčšiny týždňov nad prieskumom, ktorý predtým držal Ed Sheeran ' Tvar teba . '
 • Tones a ja sme nenapísali „Dance Monkey“ pre rozhlas. Namiesto toho napísala pieseň pre obyvateľov hostela v Byron Bay, kde bývala, aby si na ňu mohli všetci zatancovať. Keď sa z toho stal hit, bola šokovaná.
 • Pieseň strávila 11 týždňov na vrchole britskej hitparády, čím prekonala rekord v najdlhšie fungujúcom singli č. 1 speváčky. Tento čin predtým spoločne držali 10 týždňov Whitney Houston ' Budem ťa vždy milovať “a Rihannin„ Dáždnik “.
 • Tanečná opica viedla rebríčky vo viac ako 30 krajinách sveta vrátane Austrálie, Brazílie, Kanady, Francúzska, Nemecka, Talianska, Malajzie, Nového Zélandu, Holandska a Veľkej Británie.
 • „Dance Monkey“ bola vyhlásená za najviac shazamedskú pieseň všetkých čias s 36,6 miliónmi vyhľadávaní v zozname zverejnenom platformou na identifikáciu hudby 17. novembra 2020.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: