Deň v živote od The Beatles

Zistite Svoj Počet Anjela

 • K tejto skladbe hral 41-členný orchester. Hudobníkom bolo povedané, aby sa zúčastnili zasadnutia formálne oblečení. Keď sa tam dostali, predstavili im stranícke novinky (falošné nosy, párty klobúky, rukavice s gorilami labkami), ktoré im dali zabrať, čím bolo jasné, že to nebude typické stretnutie. Orchester dirigoval Paul McCartney, ktorý im povedal, aby začali od najnižších tónov svojich nástrojov a postupne hrali k najvyšším.
  Áno - Mason City, IA


 • Toto bolo zaznamenané v troch reláciách: najskôr bola dabovaná základná skladba, potom orchester a potom posledná nota.


 • Začiatok tejto piesne bol založený na dvoch príbehoch, ktoré John Lennon prečítal v Denná pošta noviny: Guinnessova dedička Tara Browneová zomrela, keď rozbil svoj lotos do zaparkovanej dodávky, a článok v britskom denníku Express na začiatku roku 1967, ktorý hovoril o tom, ako prieskumník Blackburn Roads Surveyor napočítal 4 000 dier na cestách Blackburn a uviedol, že objem materiálu potrebného na ich vyplnenie stačilo na naplnenie Albertovej siene. Lennon si s príbehom Tary Browne trochu dovolil - zmenil ho, takže „vyhodil rozum do auta“.

  K článku o Tare Browne John Lennon uviedol: „Nekopíroval som nehodu. Tara si nevyfúkala myseľ. Ale bol som v mysli, keď som písal ten verš. ' V tom čase si Paul neuvedomil, že ide o Taru. Myslel si, že ide o „ukameňovaného politika“. Článok o „4000 jamkách v Blackburne, Lancashire“ bol prevzatý z Veľkej Británie Denný expres 17. januára 1967 v stĺpci s názvom „Ďaleko a blízko“.

  Johnov priateľ Terry Doran bol ten, kto dokončil Johnovu vetu: „Teraz už vedia, koľko dier je potrebné vyplniť ...“ Terry mu povedal: „Zaplň Albert Hall, John.“


 • McCartney prispel vetou „Rád by som vás rozpálil.“ Išlo o drogovú referenciu, ale stanica BBC to zakázala kvôli inej sekcii, v ktorej predpokladali, že sa týka marihuany:

  Našiel som cestu hore a dymil
  Niekto prehovoril a ja som išiel do sna


  Zákaz bol nakoniec zrušený, keď si ho autor David Storey vybral ako jeden zo svojich Disky na púštnom ostrove .
 • Hovoriť s GQ v roku 2018 Paul McCartney vysvetlil pôvod príbehu tejto piesne: „A Day In The Life“ bola pieseň, ktorú John začal. Mal prvý verš, a to sa často stáva: jeden z nás by mal malý nápad a namiesto toho, aby sme si sadli a spotili ho, jednoducho ho prinesieme druhému a spoločne ho dokončíme, pretože vy mohol by ping -pong - dostal by si nápad. Takže mal prvý verš: „Dnes som čítal správy, chlapče,“ a sadli sme si do mojej hudobnej miestnosti v Londýne a začali sme sa s ním hrať, dostali sme druhý verš a potom sme sa dostali k tomu, čo malo viesť k stred. Trochu sme sa na seba pozreli a vedeli sme, že sme trochu nervózni tam, kde by sme ťa radi vytočili. Vedeli sme, že to bude mať účinok.

  Fungovalo to. A potom sme si dali ďalšiu časť, ktorú som mal: „Zobudil som sa, spadol z postele a ťahal mi hrebeň po hlave.“ Potom sme dokončili pieseň a urobili sme ju akousi epickú nahrávku s veľkým orchestrom a všetkým. A potom sa urobila tá vec crescendo uprostred toho s orchestrom, čo bol nápad, ktorý som mal, pretože som sa rozprával s ľuďmi a čítal o avantgardnej hudbe, tónoch a bláznivých nápadoch. Prišiel som na tento nápad. Povedal som orchestru: „Mali by ste začať, všetci.“ A všetci sedeli a nechápavo na mňa pozerali. V Londýne máme skutočný symfonický orchester, ktorý je zvyknutý hrať na Beethovena, a tu som ja, tento blázon zo skupiny, a ja hovorím: „Každý začína na najnižšej note, na ktorú váš nástroj dokáže hrať, a postupne sa prepracuje. najvyšším svojim vlastným tempom. “ To bolo pre nich príliš záhadné a orchestrom sa niečo také nepáči. Majú radi to zapísané a radi presne vedia, čo majú robiť. Producent George Martin teda povedal ľuďom: „Túto poznámku a tento bod v piesni by ste mali nechať a potom by ste mali prejsť na túto notu a túto notu“ a nechal náhodnú vec, preto to znie ako chaotický druh vírenia. Bola to myšlienka založená na avantgardných veciach, ktoré ma v tej dobe zaujímali. '


 • Konečný akord vytvorili všetci štyria Beatles a George Martin a naraz búchali na tri klavíry. Keď sa zvuk znížil, inžinier zosilnil na fadery. Výsledná nota trvá 42 sekúnd; štúdiové klimatizácie je možné počuť až do konca, pretože fadery boli posunuté na doraz, aby sa zaznamenali.
 • Stúpajúce orchestr-glissando a hromový zvuk pripomínajú „Vstup bohov do Valhally“ z opery Richarda Wagnera „Das Rheingold“, kde po stúpajúcom glissande bije Thor kladivom. George Martin povedal vo svojej knihe z roku 1979 Všetko, čo potrebujete, sú uši že glissando bol Lennonov nápad. Po Lennonovej smrti Martin zrejme zmenil názor. Vo svojej knihe z roku 1995 Summer of Love: The Making of Sgt. Korenie , uvádza, že vzostup orchestra-glissando bol McCartneyho nápad.
  Johan Cavalli, historik hudby v Štokholme
 • Toto je posledná pieseň na albume, The Beatles našli zaujímavý spôsob, ako to uzavrieť. Po záverečnej poznámke nechal Lennon producenta Georga Martina dabovať vysokým tónom, ktorý väčšina ľudí nepočuje, ale privádza psov do šialenstva. Nasledovala slučka nepochopiteľného štúdiového hluku a Paul McCartney povedal: „Nikdy som nevidel iný spôsob“, všetko spojené. Bolo to tam vložené, aby to vinylové kópie nepretržite hrali vo vyčerpanej drážke, pričom to znelo, akoby sa s platňou niečo strašne pokazilo. Ďalší dobrý dôvod vlastniť vinyl.
 • V roku 2004 urobil McCartney rozhovor s Denné zrkadlo noviny, kde povedal, že tentoraz spolu s marihuanou pil kokaín. 'Bol som s tým oboznámený a spočiatku to vyzeralo v poriadku, ako všetko, čo je nové a podnetné,' povedal. 'Keď sa cez to začnete prepracovávať, začnete premýšľať:' Nie je to tak cool a nápad ', obzvlášť keď sa vám začnú dostávať tie hrozné komédie.'
 • Odkaz na text v texte („Dnes som videl film, chlapče. Anglická armáda práve vyhrala vojnu“) je filmom, v ktorom John Lennon hral tzv. Ako som vyhral vojnu .
 • Stredná časť McCartneyho (prebudil sa, vstal z postele ...) bola určená na ďalšiu pieseň.
 • Beatles to začali pracovným názvom „V živote ...“
 • Jedná sa o vzácnu pieseň Beatles s názvom, ktorý nie je súčasťou textu. Ďalším z nich je „Yer Blues“.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • To Mal Evans robí počítanie počas prvého prechodu od Jána k Paulovi. Nastavil budík (počuť na zázname), aby sa spustil na konci jeho 24-taktového počítania. Evans tiež pomohol so zložením niekoľkých piesní na Sgt. Korenie album. Napriek tomu, že nikdy nedostal skladateľský kredit, Beatles v 90. rokoch minulého storočia zaplatil jeho pozostalosti za jeho príspevky. Evans zomrel 5. januára 1976 po nedorozumení s políciou.
  Brad Wind - Miami, FL
 • George Martin (od Q Magazine, July 2007): „Johnov hlas - ktorý nenávidel - bol ten druh vecí, z ktorých sa vám triaslo po chrbte. Ak počujete tie úvodné akordy s gitarou a klavírom, a potom sa ozve jeho hlas: „Dnes som sa dozvedel novinky, chlapče,“ v tej dobe to tak evokuje. Vždy mi zahral svoje piesne na gitare a ja som sedel na stoličke, keď brnkal. Orchestrálna sekcia bola Paulovým nápadom. Dali sme dohromady dve piesne, ktoré neboli nijako prepojené. Potom sme medzi tým mali 24 barov ničoho. Musel som napísať partitúru, ale na vrchole som každému nástroju dal pri každom takte rôzne malé body na trase, aby zhruba vedeli, kde by mali byť, keď sa kĺzali nahor. Len aby nedosiahli vrchol príliš rýchlo. Pri filme „A Day In The Life“ som premýšľal, či nestrácame publikum a mal som strach. Ale prestal som sa báť, keď som to zahral vedúcemu vydavateľstva Capitol Records v Amerike a on z toho dostal šmrnc. Povedal: To je fantastické. A samozrejme, bolo. '
 • V pôvodnom zázname nebol 41-členný orchester použitý. Namiesto toho Lennon nechal cestujúceho Mal Evansa veľmi tripovým spôsobom napočítať do 21 a spustil budík po 21 počítaniach. Táto verzia je na druhom Zborník CD a je veľmi odlišný od toho, ktorý je na ňom Sgt. Korenie .
  Emery - San Jose, CA
 • David Crosby bol v štúdiách Abbey Road, keď to The Beatles nahrávali. V rozhovore s Filter Magazín povedal: „Bol som, pokiaľ viem, prvým človekom okrem nich a Georga Martina a inžinierov, ktorí si vypočuli pieseň„ A Day In The Life “. Bol som vysoký ako drak - tak vysoko som lovil husi hrabľami. Posadili ma; mali obrovské reproduktory ako rakvy s kolieskami, ktoré sa zrolovali po oboch stranách stoličky. Kým sa skončil klavírny akord, človeče, môj mozog bol na podlahe. “
  Brian - Williamsburg, VA
 • Orchestrálny bit bol použitý v Žltá ponorka film. Ukázali sa fotografie rôznych geografických oblastí, pretože Beatles zrejme cestovali v ponorke, aby sa pokúsili nájsť Pepperland.
 • Na otázku Valiaci sa kameň Časopis, aké piesne jeho otca ho neustále prekvapujú, povedal Sean Lennon: „Počúval som toľko vecí, že prekvapení je veľmi málo. Myslím si však, že „deň v živote“ je vždy inšpiratívny. “
 • Americká rocková skupina Hawthorne Heights sa pôvodne podľa tejto piesne pomenovala A Day in the Life. V roku 2003 ho hlavný spevák/rytmický gitarista JT Woodruff zmenil na súčasné meno.
 • 18. júna 2010 bol v New York Sotheby's vydražený ručne napísaný textový záznam Johna Lennona k tejto piesni s opravami a alternatívnymi prečiarknutými riadkami. Predal sa za 1,2 milióna dolárov anonymnému americkému kupcovi.
 • Toto bolo hodnotené ako najväčšia pieseň skupiny Beatles v špeciálnom vydaní pre zberateľov The Beatles: 100 najväčších piesní . Zoznam bol zostavený tak, aby sa zhodoval so 40. výročím posledného štúdiového albumu skupiny Fab Four, Nechaj to tak .
 • Existuje termín pre techniky The Beatles používané pri aranžovaní záverečných akordov tejto piesne: Deceptive Cadence. Glen Burtnik, ktorý bol členom Styxu a bol tiež v obľúbenej tribute skupine Beatles, nám povedal: „Je to prípad, keď poslucháč prevezme ďalší akord alebo tón melódie, kam pôjde, kam nie. Napriek tomu, že všetky indície vás vedú k očakávaniu určitého výsledku, spisovateľ/aranžér vás zámerne prekvapí tým, že sa hudobne vyberiete niekam inam. Nie ste si istí, či je to ľahko pochopiteľné, pretože ste podmienení zvyknutím si na výsledok. '
 • Peter Asher, ktorý pracoval pre The Beatles v Apple Records a produkoval najväčšie hity Jamesa Taylora a Lindy Ronstadtových, to považuje za najväčšiu pieseň skupiny Beatles z produkčného hľadiska. „„ A Day In The Life “určite veľmi efektívne kombinuje nápady Beatle a Georga Martina,” povedal pre Songfacts.
 • Keith Richards pomenoval svojho druhého syna Taru podľa Tary Brownovej, Guinnessovej dedičky, ktorá rozbila auto v prvom Lennonovom verši. Richardov syn bol predčasný a zomrel krátko po narodení.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: