Desperado od Eagles

 • Na povrchu je táto pieseň o kovbojovi, ktorý sa odmieta zamilovať, ale môže ísť aj o mladého muža, ktorý objaví gitary, pripojí sa k kapele, zaplatí členské a trpí za svoje umenie. Stres z rockovej hviezdy je v hudbe Eagles stále sa opakujúcou témou (napr. „Life In The Fast Lane“). Celková téma je, ako musíte pre svoje umenie trpieť.
  Randy - Beaumont, TX
 • Don Henley začal písať tieto časti koncom 60. rokov, ale nebola zaradená do piesne, kým neprišiel jeho spoluhráč z piesne, Glenn Frey. Bola to prvá z mnohých piesní, ktoré Henley a Frey spolu napísali.

  Henley vysvetlil v poznámkach k nahrávke pre To najlepšie z orlov : 'Glenn jedného dňa prišiel písať a ja som mu ukázal túto nedokončenú melódiu, ktorú som držal toľko rokov. Povedal som: „Keď to hrám a spievam, myslím na Raya Charlesa - Ray Charlesa a Stephena Fostera. Je to skutočne južanská gotika, ale môžeme ju ľahko urobiť viac západnou. “ Glenn na to skočil - vyplnil prázdne miesta a priniesol štruktúru. A to bol začiatok nášho partnerstva v tvorbe piesní - vtedy sme sa stali tímom. '
 • Album mal tému Old West. Bol inšpirovaný The Dalton Gang, notoricky známou skupinou vyhnancov. Eagles to nahrali vo veľmi kozmopolitnom prostredí Island Studios v londýnskej časti Notting Hill s britským producentom Glynom Johnsom, ale na turné sa vybrali na Western, takže ich set vyzeral ako Deadwood.
 • Country hudba je plná piesní, ktoré sa vymykajú archetypu a ukazujú jemné emócie kovboja, ale pieseň „Desperado“ bola skúšobným kameňom pri uvádzaní tohto druhu piesne do rockového žánru. Jedným z jej najznámejších potomkov je pieseň Bon Joviho z roku 1986. Hľadaný mŕtvy alebo živý , “, ktorý vykresľuje podobné paralely medzi životom kovboja a životom rockovej hviezdy.
 • „Desperado“, titulná skladba k druhému albumu Eagles, je klasickým rockovým kúskom, ale nikdy nevyšla ako singel. Zadržanie jednotlivého vydania pomohlo zvýšiť predaj albumu a tiež rôzne kompilácie, na ktorých sa neskôr objavil.
 • Linda Ronstadt nahrala túto pieseň a vydala ju na svojom albume z roku 1973 Teraz neplač niekoľko mesiacov po Orloch Zúfalý bol vydaný album. Don Henley a Glenn Frey absolvovali turné ako súčasť sprievodnej skupiny Ronstadta v roku 1971 a vytvorili skupinu Eagles krátko po tom, ako hrali na jej vlastnom albume z roku 1972, v ktorom sa predstavili aj dvaja členovia, ktorých prijali na doplnenie skupiny: Randy Meisner a Bernie Leadon. Ronstadt veľmi podporovala a povzbudzovala Henleyho a Freya k vytvoreniu skupiny, aj keď to znamenalo stratu niektorých z jej najlepšieho talentu.

  Ronstadt bola kedysi generačnou speváčkou, ktorá bola v tomto odvetví dobre známa, ale stále bola klubovou herečkou, kým jej singel „You No Good“ nevyšiel v roku 1975. Ronstadtovi trvalo päť albumov, aby našiel jej drážku, ale Eagles okamžite prepadli a zasiahli ich prvý singel z roku 1972 „Take It Easy“.

  Ronstadtova skladba „Desperado“ nebola vydaná ako singel, ale odhalila pieseň oveľa širšiemu (väčšinou ženskému) publiku. 'Veľmi ma potešilo, že Linda nahrala skladbu Desperado,' povedal Don Henley. „Bola to skutočne ona, kto pieseň spopularizoval. Jej verzia bola veľmi dojímavá a krásna. “

  Stojí za zmienku, že Ronstadt a Eagles boli všetci transplantovaní do Los Angeles, kde sa našli. Pochádzala z Arizony, Henley z Texasu, Frey z Michiganu, Meisner z Nebrasky a Leadon zo San Diega.
 • „Desperado“ hrá v roku 1996 obrovskú úlohu Seinfeld epizóda „The Checks“, kde Elaine chodí s mužom, ktorý ju nenechá hovoriť, keď hrá pieseň. Divné roky Pieseň bola použitá aj v epizóde „Stormy Weather“ z roku 1992 a je uvedená vo filme z roku 2002 V Amerike . V roku 1987 sa uskutočnil aj televízny film s názvom Zúfalý ktorý použil pieseň.
 • Režisér Sam Peckinpah, ktorý urobil mnoho populárnych westernov, vrátane Divoká banda a Pat Garrett a Billy the Kid , mal svojho času záujem natočiť film o gangu Doolin-Dalton na základe Zúfalý album. Projekt sa nikdy neuskutočnil.
 • Gitarista Randy Meisner tvrdí, že prišiel s úvodom gitary, ale nebol mu udelený kredit skladateľa, čo znamená, že z neho nemá honoráre. Prideľovanie kreditov za piesne bolo jedným z mnohých problémov, ktoré v kapele spôsobili nepokoje.
 • Eagles to zaradili do svojho albumu Najväčšie hity 1971-1975 „, čo je väčšinou kvôli katalógovému predaju, najpredávanejší album všetkých čias v Amerike s certifikovaným predajom 38 miliónov ( Zúfalý predal 2 milióny). Táto pieseň je veľkým dôvodom jej úspechu. Keďže nikdy nevyšiel ako singel, poskytol menej známu skladbu, ktorá do seba veľmi dobre zapadla. The Eagles '' Outlaw Man ', ktorý bol vydaný ako singel, bol z albumu vynechaný.
 • K interpretom tejto piesne patria Kenny Rogers, The Carpenters, Bonnie Raitt a Ringo Starr.
 • V roku 2004 spôsobila Linda Ronstadt rozruch, keď počas predstavenia v kasíne Aladdin v Las Vegas venovala túto pieseň filmárovi Michaelovi Moorovi. Moore nechal zavolať film Fahrenheit 9/11 , kvôli čomu americký prezident George Bush vyzeral veľmi zle. Ronstadt povedal, že Moore „Miluje svoju krajinu a snaží sa zistiť pravdu.“ S prezidentom kasína, ktoré ju okamžite prinútilo odísť, to neprešlo. Nie je jasné, čo sa stalo, keď skladbu predviedol Ronstadt, ale kolovali príbehy, ktoré uviedli, že patróni sa rozčúlili a speváka vypískali. Pieseň venovala Moorovi počas celého turné bez incidentov.
 • Don Henley bol vždy nešťastný zo svojho vokálu k tejto piesni. Vysvetlil to Mojo v roku 2015: „Keď sme v Anglicku, nahrávame film„ Desperado “, bol som nervózny. Stál som v tejto obrovskej miestnosti, Island Studios, veľkom orchestri hneď za mnou, a nudili ich slzy. Nejaký starší pán priniesol šachovnice a oni hrali medzi zábermi. Počul by som tieto poznámky ako: „No, viete, necítim sa veľmi ako zúfalec.“ Bol som tak vystrašený, že som nespieval najlepšie. Náš producent Glyn Johns, ktorý je podľa mňa stále mojím priateľom, chcel album urobiť rýchlo a ekonomicky, a nenechal ma urobiť veľa záberov. Prial by som si, aby som tú pieseň mohol urobiť znova. “
 • Toto bola posledná pieseň, ktorú Eagles predviedli spoločne s Glennom Freym. Ich show sa skončila v Bossier City v Louisiane 29. júla 2015, čo bola posledná zastávka na ich turné History of the Eagles. Frey zomrel asi o šesť mesiacov neskôr.


Zaujímavé Články